„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  23. 5. 2019
  Dobrý den, šest let používám antikoncepci a už delší dobu přemýšlím o jejím vysazení. Četla jsem mnoho článků o tom, že je možné užívat i nehormonální antikoncepci. Zajímalo by mě, konkrétně které produkty a pomůcky dokáží zaručit skoro stejnou ochranu jako antikoncepce. Děkuji za odpověď
  21. 5. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda něčemu vadí slabá menstruace. Při užívání antikoncepce Suzia mám pouze tři až čtyři dny spíše špinění. Menstruaci jsem mívala i před tím slabší, ale teď je to ještě slabší. Za měsíc bych ji chtěla vysadit a pokoušet se o miminko. Děkuji za odpověď.
  Nižší intenzita krvácení při antikoncepci je pozitivum. Po vysazení HA můžete klidně otěhotnět již v prvém měsíci bez obav, že bude ovlivněn plod.
  21. 5. 2019
  Dobrý den, užívám HA Sunyu,chtěla jsem se zeptat, zda algifen nebo cholagol snižují účinek HA?Ejakulace proběhla mimo pochvu?Mám se i tak obávat?děkuji
  Tento lék antikoncepci neovlivňuje, bez obav. KLidně využívejte účinku antikoncepce.
  21. 5. 2019
  Chci se snažit o mininko. Jak dlouho musím vysadit antikoncepci?
  Po vysazení antikoncepce není potřeba žádné "očistné" období. Pokud otěhotníte již v prvém cyklu po vysazení, nemá dosud užívající antikoncepce zcela žádný vliv na plod. Ne vždy se ale takto brzo podaří otěhotnět.
  10. 5. 2019
  Je šance, že zastavím špinění ascorutinem ?? Děkuji
  Musíte užít 3x denně 2 pilulky. POkud se krvácení nezastaví do dvou dnů, doporučuji návštěvu gynekologie.
  10. 5. 2019
  Dobrý den, nasadila jsem si přes rok prošlou antikoncepci. Brala ji dva týdny a pak už normálně "dobrou" na předpis od doktorky. Je antikoncepce účinná?
  Tomu bych nevěřil. Spoléhejte se na antikoncepci až v dalším cyklu. Co Vás vůbec napadlo užít prošlý lék ? Mohla jste si způsobit velké zdravotní obtíže!
  10. 5. 2019
  Dobrý den, začala jsem zase asi po pěti letech užívat antikoncepci - Belara. Nasadila jsem první den, kdy přišlo špinění. Úplně normální menstruace se nedostavila, pouze to špinění. Někdy slabší, jindy silnější. Akorát, že trvalo asi 17 dní při braní antikoncepce. Poté jsem měla konečně klid, takže jsem se rozhodla pokračovat hned druhým platíčkem. Dnes se ovšem zase objevilo špinění, možná začínající menstruace? Včera jsem vzala teprve druhou tabletku z druhého plata antikoncepce. Co teď? Přejde to špinění nebo zase bude trvat tak dlouho? Lze ho nejak zastavit? Nebo mám prostě udělat sedmi denní pauzu a pak zase pokračovat v užívání antikoncepce? A co když se zase objeví to špinění? Mockrát děkuji za odpověď.
  Asi 30% prvouživatelek v prvém cyklu užívání má problémy se špiněním. To by ale v dalším cyklu mělo ustat. POkud se špinění objeví i v dalším cyklu, bylo by vhodné navštívit gynekologii.
  8. 5. 2019
  Dobrý den, už rok užívám antikoncepci Belara, teď mi však byly předepsány prášky Zinnat na infekci močových cest. V příbalovém letáku se píše, že prášky mohou snižovat účinnost antikoncepce, proto se chci zeptat, kdy po dobrání prášků Zinnat začne antikoncepce plně fungovat? Zinnat mám na 10 dni.
  Tytom antibiotika by mohly účinek antikoncepce ovlivnit. Doporučuji po dobu užívání dodržet celibát.
  5. 5. 2019
  Snižuje Ascorutin účinek antikoncepce?
  Nesnižuje, bez obav.
  5. 5. 2019
  Dobrý den, jaká je pravděpodobnost otehotneni při použití kondomu plus cipku pharmatexu? Může se to rovnat HAK? Dekuji za odpověď a přeji hezký den.
  V této kombinaci je to velmi spolehlivé. Přesto je HAK o něco lepší.