„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  23. 7. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký názor máte na antikoncepci EBELYA. Jak jsou s ní spokojené ostatní ženy? Poprvé jsem si o hormonální antikoncepci zažádala, nikdy před tím jsem žádnou neužívala a paní doktorka mi předepsala tuto. Na internetu o této antikoncepci nejsou úplně kladné recenze, tak bych chtěla vědět váš názor. Nyní jsem z toho taková rozhozená a mám strach ji začít brát. Děkuji za odpověď.
  21. 7. 2019
  Dobry den pane doktore, mohu se zeptat jak dlouho prezivaji spermie? Kdyz pritel nepujde do sprchy a budeme mit pohl. styk, po kolika hodinach to nevadi?
  Na vzduchu při optimálních podmínek mohou spermie přežít až 48 hodin. V pohlavních orgánech ženy dokonce i týden. Proto je vhodná hygiena po pohlavním styku.
  16. 7. 2019
  Dobrý den, mohu se zeptat po jake dobe co jsem si pilulku vzala neni zvracení ohrozujici vůči vstřebání pilulky?
  Pilulka se vstřebá za 4 hodiny po spolknutí. Potom již by neměly zažívací obtíže účinek ovlivnit.
  14. 7. 2019
  Dobrý den, beru antikoncepci Nyssiela, asi půl roku. Vždy jsem měla menstruaci při bílých tabletách, sice pokaždé jinak, ale byla. Při posledních se nedostavila, teď jsem vzala z dalšího plata 3 růžové. Beru ji vždy přesně, ale bohužel mi minulý měsíc bylo špatně a zvracela jsem (16.tabletka tuším) a neuvědomila jsem si, že se asi nestihla vstřebat. Test byl v pátek negativní (dělán jeden den po zpoždění), mohla bych být i tak těhotná?
  Test bývá pravdivý. Přesto doporučuji opakování za týden a potom za 14 dnů. Teprve potom bych byl klidný.
  14. 7. 2019
  Mohu se zeptat, když jsem zvracela/měla průjem, po jaké dobe se můžu na pilulku znovu spolehnout?
  Doporučuji 14 dnů.
  12. 7. 2019
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda vykonávání každodenní velké potřeby ohrožuje vstřebání a účinnost pilulky.
  Pokud máte stolici standardní konsistence, takj nemějte obavy. V případě ale řídké a časté stolice, může dojít k situaci, že pilulka !proletí" zažívacím traktem aniž by se vstřebala.
  11. 7. 2019
  Dobrý den, pane doktore,už několik let pravidelně užívám HA Sunya, bohužel si nejsem jistá, zda jsem užila 4. pilulku z prvního týdne,ikdyž v blistru není.Pohlavní styk proběhl za osm dní pravidelného braní s ejakulací mimo pochvu,je zde riziko selhání?Děkuji
  Pravděpodobnost početí je malá. Prostě užívejte dále, ale doporučuji pro jistotu za 14 dnů ode dne "akce" udělat těhotenský test. Ne dříve! Hezké léto.
  9. 7. 2019
  Dobrý den, včera 1.den menstruace jsem začala užívat HA Mistra, v příbalovém letáku jsem se to nikde nedočtla, po jaké době pravidelného užívání jsem chráněná?
  Antikoncepce v tomto případě účinkuje ihned po skončení menstruace, tedy již v pravé cyklu užívání. Přeji klidné a přijemné léto !
  9. 7. 2019
  Dobrý den, mám často gynekologicke problémy. Jedu na týden do ciziny, kde defakto nebudu mít možnost se umýt. Myslite, že je dostačující po stolici se utirat vlhcenymi ubrousky? Mám strach, abych tam nechytla zánět.
  Standartní vlhčené ubrousky by Vám mohly dělat problémy. Pořiďte se specielní pro ženy / mají je v lékárně. Někdy je lepší sebou vozit PET lahev s vodou. Držím Vám palce.
  3. 7. 2019
  Dobrý den, beru antikoncepci Ayreen. Beru druhý blistr bez přestávky. Takže jsem neudělala jednu 7 denní pauzu. Mám ale problém. Za 1 týden doberu druhý blistr, ale ztratila jsem z něho 1 prášek, někde mi vypadl a nenašla jsem ho. Byl by velký problém, kdybych normálně dobrala blistr a udělala bych 7 denní pauzu, i když by mi chyběl 1 ten vypadlý prášek? (Tzn., že bych udělala pauzu o 1 den dříve) Když bych v podstatě brala 41 prášků v kuse bez pauzy místo 42? Chrání mě to i tak před početím? Děkuji za odpověď.
  Žádný problém. Nemusíte dokonce ani druhé platíčko doužívat. Prostě uděláte pauzu a pokračujete s novým platíčkem. Nikdy ale nezkracujte užívání, vždy lze jenom prodlužovat.