„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  28. 3. 2019
  Dobrý den,pokud dostanu menstruaci po nechráněném pohl.styku v době,ve které by měla přijít. Automaticky nejsem těhotná? Děkuji.
  Je to velmi pravděpodobné, ale jsou známy i případy, kdy žena vesele menstruovala a byla přitom těhotná. Proto je vhodné při každém podezření udělat těhotenský test. Ten ale může být vypovídající nejdříve za 14 dnů po pohlavním styku.
  27. 3. 2019
  Dobrý den, jaká si myslíte, že je druhá nejspolehlivější metoda antikoncepce po té hormonální? Je spolehlivé, když používáme kondom, pharmatex čípky a vždy kondom zkontrolujeme? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Pokud užíváte tyto dvě metody, jste velmi zodpovědní a mělo by to dostatečně účinkovat.
  27. 3. 2019
  Dobrý den, docetla jsem se, ze antikoncepce snižuje hladinu vitaminu B12 a dělají se casteji pihy. Je to pravdiva informace?
  Ono to s hladinou vitamínů není tak vážné. Na pihy antikoncepce vliv nemá, ale může být důvodem vzniku pigmentových skvrn na přímém slunci.
  26. 3. 2019
  Dobry den. Je mi 49 let 12.3 mi bylo vyjmuto nitrodelozni telisko z duvodu necekaneho krvaceni uprostred cyklu. Vcera doslo k nechranenemu styku.Mam si koupit pilulku PO ? I pres svuj vek (a dokud mi potrva menstruace ) mam strach z otehotneni .Dekuji za odpoved.
  Nedávno jsem řešil nechtěné otěhotnění stejně staré pacientky. Pravděpodobnost otěhotnění je cca 3%, ale není nulová. Pro Váš klid bych pilulku doporučil užít.
  26. 3. 2019
  Dobrý den,když dostanu menstruaci po pilulce “po”,automaticky nebudu těhotná? Hezký zbytek dne.
  Obvykle užití této pilulky cyklus nenaruší. Někdy dochází k nepravidelnému předčasnému krvácení. Pokud by se menstruace nedostavila v obvyklém termínu, což je vzácně také možné, udělejte si prostě těhotenský test.
  26. 3. 2019
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda mohu být těhotná z kapiček lásky. V neděli 24.3 jsme se ve spodním prádle o sebe “třeli”. Partner měl kapičky lásky na kraťasech a prosáklo to i na mé spodní prádlo. Do 27hodin jsem si pro jistotu vzala escapelle. Mohu být i přesto těhotná?
  Otěhotnění při pouhém tření je spíše z oblasti mýtů a pohádek. Navíc jste včas užila poskoitální pilulku. Nemějte obavy, pravděpodobnost početí je velmi, ale velmi malá.
  21. 3. 2019
  Dobrý den, mohu zavádět čípky Betadine zavádět i během menstruace? Děkuji za odpověď
  Pokud máte opravdu velké zdravotní problémy, možné to je. V praxi obvykle doporučují lékaři s vaginální aplikací léčiv vyčkat do skončení menstruace.
  16. 3. 2019
  Dobrý den beru antikoncepci yadine a teď budu přecházet na softinelle. Jen se chci ujistit že nazaseni softinelle mám až do dobrani 21 tabletek a pak si nechám 7 dní pauzu a 8 den budu pokračovat se softinelle?
  Ano, antikoncepce bude plně účinkovat a cyklus zůstane zachován.
  13. 3. 2019
  Dobrý večer, v neděli jsem měla s přítelem poslední styk antikoncepci beru normálně, ve středu jsem dostala antibiotika může to mít na to vliv?
  Ve Vašem případě k selhání antikoncepce nedojde.
  13. 3. 2019
  Dobrý den, přecházím z antikoncepce Yadine na softinelle. Nikde jsem se ne dočetla že by měla zabranovat akné spíše naopak? Je to pravda? Nebo už jsou v dnešní době antikoncepce že už ty hormony akné zdržují? Dekuji
  Obě vámi jmenované antikoncepce mají identické složení. Obsahují hormon drospirenon který do určité míry akne léčí.