„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  25. 11. 2018
  Dobrý den. Už hodně dlouho mně zajímá, protože se věnuji mnoha druhem sportu, jestli spalovače tuků ovlivňují činnost antikoncepce( jesti znižují její účinnost). Děkuji za odpověď.
  Běžné potravinové doplńky, kam předpokládám Vaše spalovače patří, antikoncepci neovlivňují. Přesto je vhodné, aby jste naplánovala čas užití antikoncepce na jinou dobu, než užítí spalovačů. Navíc při sexu dochází k energetickému výdaji a antikoncepce Vám toto umožní v plné míře.
  20. 11. 2018
  Dobry den.muzete mi doporucit nehormonalni antikoncepci(telisko ne)?je spolehlivy pharmatex(gel nebo globule co je lepsi)?Dekuji Vam za odpoved.hezky den preji.
  Rozdíl je v rychlosti nástupu účinku : gel účinkuje v podstatě ihned, čípky potřebují cca 15 minut. Takže aplikační forma je na Vás . Obě formy účinkují stejně, něco přes 90%. Není to tak špatné, ale statisticky je to 20x méně účinné než hormonální antikoncepce. Důležité je ale aplikovat tuto antikoncepci PŘED stykem. Zavedení po již proběhlém styku je na bačkoru.
  19. 11. 2018
  dobry den.uzivam ha natalya nekolik let.pred ca 1,5rokem jsem byla na gyn.operaci-konizaci (spineni,krvaceni) i mimo ms.pooperaci vse bylo v poradku az doted.stav se opakuje.mohlo by to byt ha?jaka ha by byla pro me vhodna?Dekuji za odpoved.pekny den preji.v
  Pokud nemáte problémy s touto antikoncepcí, není potřeba ji měnit,je nutno pouze docházet na pravidelné kontroly na gynekologii. Po konisaci je vhodné podstoupit očkování proti HPV, pokud jste již nebyla očkována. Pokud ale krvácíte, je vhodná změna pilulek na jinou antikoncepci - to Vám ale musí doporučit Váš lékař.
  7. 11. 2018
  Dobrý den. Chtěly bych jet na dovolenou a nemenstruovat. Užívám Diecyclen.
  Je to velmi jednoduché. Tato antikoncepce má 21 aktivních pilulek a 7 pilulek bez hormonu. Vy po doužívání aktivních pilulek ihned začněte užívat aktivní pilulky z dalšího platíčka. Menstruace se dostaví až v dalším cyklu, antikoncepce bude nadále účinná. K ohrožení zdraví nedojde.
  5. 11. 2018
  Dobrý den, brala jsem rok antikoncepci Lyndinette, tu jsem vysadila na půl roku a teď jsem ji začala znovu brát. Je to druhý týden. Hlen byl včera nejdříve zabarven do červena, teď do žluta. Břicho mě nebolí. Může to souviset s obnovením užívání? Nebo se to může týkat kvasinek, prochladnutí či chráněného styku? Děkuji za odpověď.
  V prvém měsíci užívání antikoncepce až 30% uživatelek má problémy s tzv. průnikovým krvácením. Obvykle tento problém v dalším cyklu spontánně odezní.
  23. 10. 2018
  Dobrý den, brala jsem dlouho antikoncepci sienima asi od února beru antikoncepci yadine, přijde mi že se mu po ní více zhorsili žíly je to možné? Myslíte že třeba změnit antikoncepci? Byla jsem u cévního a žíly dobrý jen malinko rozšířené!
  Moderní antikoncepce ovlivňuje žilní systém minimálně. Velmi pravděpodobně by se Vaše problémy objevily i bez užívání. Nebezpečím je ovlivnění hlubokého žilního systému, Vámi popisované problémy nejsou rizikové a nejsou důvodem k ukončení užívání antikoncepce.
  23. 10. 2018
  Jak dlouho mám čekat na otěhotnění, kdy mám jít k lékaři_
  Pokud se snažíte o otěhotnění více jak 6 měsíců, je vhodné nečekat a zajít ke svému gynekologovi. Je potřeba objasnit, zda nemáte hormonální problém. Součástí vyšetření by mělo být i vyšetření partnera, protože více jak u 50% dvojic je problém s kvalitou spermií !
  16. 10. 2018
  Dobry den, HA neužívám již dva měsíce. První mesic menstruace proběhla normálně. Tento má již třetí den zpoždění. Den před očekávanou menstruaci jsme měli pohlavní styk a možná něco uniklo, jinak vždy s kondomem. Je možnost otěhotnění?
  Pravděpodobnost početí v době těsně před menstruací je malá, ale není nulová. Udělejte si těhotenský test a uvidíte. POkud bude zpoždění delší než 10 dnů doporučuji návštěvu gynekologa.
  15. 10. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci Nyssiela a s kamarádkami chceme jít na vodnici. Vím, že kuřačky by neměly brát antikoncepci, ale nevím, jak je to s vodnicí. Můžete mi to prosím říct? Bude vadit, když si jednou zajdu na vodnici?
  Nevím, co si mám představit pod názvem"vodnice". Může jít o brukev řepák, což je zelenina. Tu můžete konzumovat bez rizika. Asi se ale jedná o vodní dýmku. Ani zde nebudete mít problémy s antikoncepcí. Hezký den.
  14. 10. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci yadine a chci k tomu užívat stimulen, může tento přípravek ovlivnit antikoncepci? Děkuji
  Antikoncepci to neovlivní, a bohužel ani velikost prsou.