„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  6. 2. 2019
  Dobrý den, několik let jsem brala antikoncepci Sienima, byla dobrá až na to že zadrzovala vodu v těle a malinko žíly ale nic hrozheno, teď asi rok co jsem změnila na antikoncepci Yadine ale přijde mi že ta ten rok se mě zhorsily žíly, může to být tou antikoncepci Yadine?? Je mi 28 a tělísko nechci, na ty 2 roky.. Co pak budeme chtít miminko! Poradíte mi šetrnější antikoncepci? Slyšela jsem že Yaz nebo yasminelle... Děkuji
  Vámi jmenované antikoncepce jsou stejného složení jako ty, které jste užívala. Zkuste vaginální kroužek. Poradí Vám Váš gynekolog.
  4. 2. 2019
  Od svých 17 let užívám hormonální antikoncepci z důvodu časté absence menstruačního krvácení. Nyní mi je 20 let a já vážně přemýšlím o tom, zda antikoncepci neužívám příliš dlouho a zda ji vůbec užívat. Nedá se absence menstruačního krvácení řešit i jinak? Děkuji za odpověď.
  Pokud máte nepravidelné krvácení, je velmi pravděpodobné, že po skončení užívání antikoncepce se nepravidelnost vrátí. Pokud nechcete těhotnět, je užívání antikoncepce velmi vhodné - tyto pilulky jsou konstruovány pro dlouhodobé užívání s minimálním rizikem -u zdravých žen, které jsou pravidelně kontrolovány. Navíc - v pauze se organismus vždy 100% vyčistí, takže každy další cyklus začíná od nuly.
  31. 1. 2019
  Dobrý den začínám užívat první antikoncepci MOYETE 0,075MG/0,02MG. Musím se řídit označeními dny Po-Ne nebo si můžu vzít první pilulku s označení Po i když menstruaci dostanu v přiklaďe v neděli. Jestli je potřeba se řídit označením co se zbývajícím 6 pilulkami. Děkuji..,.
  Všechny pilulky mají stejné složení. Označení dnů je jen pomocné a je pouze pro Vaší informaci. Nic Vám nebrání užít v neděli pilulku označenou jako PO. Hlavně užívejte pravidelně.
  30. 1. 2019
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak rychle se do těla vstřebává pilulka Escapelle? Jde mi o to, že jsem po půl hodině po požití kojila a doufám, že se hormony nedostaly do mléka a nijak to mé miminko neohrozilo. Běžně žádnou hormonální antikoncepci nepoužívám. Mnohokrát děkuji za odpověd
  Tato antikoncepce kojení neovlivní. Miminko jste neohrozila.
  29. 1. 2019
  Dobrý den, užívala jsem v 7 denní pauze antikoncepce Katya antibiotika Ospamox. Má užívání těchto antibiotik v pauze vliv na účinek HA? Děkuji
  Užívání antibiotik v době pauzy vůbec antikoncepci neovlivňuje. Přeji hezký den
  27. 1. 2019
  Dobrý den, můžete mi napsat která antikoncepce má nejnižší hormon?? (jaký druh) slyšela jsem že Yaz.... Poradíte? Diky
  Ne vždy je antikoncepční pilulka s nejnižší dávkou hormonu ta nejvhodnější. Dokonce se u nejmladších uživatelek nedoporučují. Nejvhodnější antikoncepci Vám poradním Váš gynekolog. Pokud je Vám méně než 25 let, neměla by dávka estrogenu být pod 30 ug. Naopak u žern ned 40 let se preferují pilulky s 20 - 15 ug estrogenu.
  23. 1. 2019
  Dobrý den, potřebovala jsem si posunout menstruaci o týden, takže jsem vynechala pauzu a z druhého platicka jsem si vzala jen 7 prášku. Poté po týdenní pauze jsem prášky začala brát tak, jak se mě. Teď ale potřebuji menstruaci znova oddálit, mohu to takhle udělat dva týdny po sobě? Děkuji za odpověď
  KLidně tak učiňte. Zdravotně Vám to neublíží. Hlavně nezkracujte užívání po 21 dnů, mohlo by dojít k selhání.
  15. 1. 2019
  Dobrý den, zhruba před dvěma měsíci jsem ze zdravotních důvodů vysadila HA. Dne 12.1.2019 jsme měli s přítelem nechráněny pohlavní styk, při kterém se přítel bohužel udělal do mě. Poslední menstruace byla 21.12.2018, takže mám cca týden před tou další. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění? Na tento dotaz jste mi sice již odpověděl, ale zapomněla jsem se k tomu zeptat, kdy nejdříve si mohu udělal těhotenský test, aby byl validní? Děkuji za odpověď
  Pokud by jste byla těhotná, je možný průkaz těhotenským testem nejdříve za 14 dnů ode dne početí. Na UZ dokonce až za 3 týdny po "akci".
  14. 1. 2019
  Dobrý den, jaká je prosím pravděpodobnost otěhotnění při bráni antikoncepce. Po upt jsem ji začala brát od začátku menstruace a připadá mi, ze ovulace proběhla i při ní - bolesti vaječníku, pichani, bolesti podbriska. 10. den byl pohlavní styk s ejakulací mimo. Beru antikoncepci Suzia. Je možné ze nefunguje a budu těhotná? Děkuji za odpověď.
  Pokud užíváte pilulky správně, tak antikoncepce účinkuje dostatečně. Bez obav.
  13. 1. 2019
  Dobrý den, ze zdravotních důvodů jsem zhruba před dvěmi měsíci přestala brát HA. Včera, tedy 12.1.2019, jsme měli s přítelem nechráněný pohlavní styk, při kterém se přítel bohužel udělal do mě. Poslední menstruace byla 21.12.2018, takže mám cca týden před tou další. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění? Děkuji.
  Pravděpodobnost je cca 10-20%. Nedá se to přesně změřit, v praxi je to docela dost.