„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  12. 9. 2018
  Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně antikoncepce a akné. Začala jsem brát antikoncepci především kvůli akné, vyzkoušela jsem Minervu a teď Leverette, ale na akné mi moc nezabírají. Je nějaká antikoncepce, která by opravdu na akné zabírala? Děkuji za radu.
  Zkuste preparát s dienogestem - poradí Vám Váš gynekolog. Ale kosmetický účinek se může dostavit až po delší době užívání - klidně až po roce. Bohužel ne vždy je antikoncepce jediné řešení a jsou typy akne, kde je potřeba jiný způsob řešení , často pod dohledem odborníka - dermatologa.
  7. 9. 2018
  Dobrý den, dobrala jsem poslední platíčko antikoncepce (bez 3 posledních tabletek 27,28,29) Menstruace nastala 30.8.18. Další platíčko jsem neměla. Nechráněný pohl.styk proběhl 6.8. Mensturace nepravidelná, trvá 4 dny. Je nutné vzít tabletku po? děkuji
  po dobrani platicka antokoncepce ucinkuje jeste7 dnu takze u Vas by nemem nastst problem.
  29. 8. 2018
  Dobrý den, mám na čele větší žili, poslední dobou se mě jich udělalo více, je možné zda se to zhoršilo po antikoncepci yadine? Beru ji od ledna tohoto roku. Děkuji
  Zhoršení žil bývá na dolních končetinách. Na čele tento problém nebývá-. Doporučil bych vyšetření cévním odborníkem,
  28. 8. 2018
  MUDr.Jiří Dvořák je v pořadu Tenký led Dany Morávkové dne 31.8.2018 ve 20,20 hod na TV Barandov.
  Dívejte se.
  27. 8. 2018
  Dobrý den, s lékařem jsem se domluvila, že doberu antikoncepci a začneme se snažit o miminko. Týden po skončení menstruace ale odlétame do Řecka a na internetu čtu, že se na začátku těhotenství nesmí létat kvůli potratům. Riziko je prý 50 %. Mám tedy strach, kdyby to náhodou vyšlo, aby to neskončilo špatně. Co myslíte, mám se ještě chránit antikoncepcí a o miminko se snažit až další měsíc, nebo můžeme už o dovolené? Děkuji za odpověďˇ.
  Nesmysl. Letecký transport je z hlediska rizik jeden z nejšetrnějších. Proto i pana prezidenta Havla transferovali po operaci z Insbruku letadlem. Nebezpečné jsou lety pro těhotné ve vyšším stadiu těhotenství. Víte vůbec kolik dětí je počato na dovolených?
  21. 8. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, s přítelem plánujeme miminko, dnes bych chtěla dobrat poslední antikoncepci v platu a pak už další nenacinat. Přítel má jít ale vytrhnout zub a ja se bojím, aby nedostal nějaké silné léky na bolest a antibiotika. Mohlo by to uškodit, kdybychom se hned po menstruaci začali snažit? Děkuji za odpověď.
  KLidně se můžete snažit. Tato krátkodobá léčba kvalitu spermií neovlivní.
  18. 8. 2018
  Dobrý den pravidelně užívám antikoncepci. Jenže mi byla předepsána antibiotika a koukala jsem se že dole je napsáno že mohou snížit účinek antikoncepce. Bohužel nám s partnerem provozovali sex s kondomem. Který nám práskl a byl asi nejspíše prasklý déle. Ale i tak to přerušil v čas ale mám obavy že ty kapsičky lásky které mohou být a muž je necítí mohli jít dovnitř. Tak jsem šla do lékárny a koupila jsem si Afternor. Tabletu jsem užila tak 22 hodin po styku takže jsem lhůtu do 72 hodin stihla. Myslíte si že zde možnost těhotenství ?
  Pravděpodobnost otěhotnění je minimální.
  17. 8. 2018
  Dobrý den měla bych dotaz. Dostala jsem na léčbu močových cest antibiotika jmeném Zinnat 500 bohužel mi lékárníci řekla že to nemá účinek na antikoncepci ale v příbalovém letáku je napsáno že může. Bohužel jsem při poslední tabletě měla pohlavní styk byl ovšem přerušovaný. Ale stejně. Antibiotika beru vždy v 7 ráno a v 7 večer. A antikoncepci ve 12. Takže menší časový odstup má je. Ale stejně mám obavy.
  Ono to není s antibiotikami tak horké. Navíc pokud máte takový časový odstup od užití antikoncepce, nemělo by k selhání dojít.
  14. 8. 2018
  Dobrý den. Měla bych dotaz. Mám zánět močových cest a dostala jsem antibiotika. Mohu se zeptat za jak dlouho se mohu spolehnout opět na antikoncepční ochranu? A co dělat pokud doberu klasických 21 pilulek a nastane 7 denní pauza? Mám si tu pauzu udělat či nikoliv?
  Léky, které se předepisují na zánět močových cest obvykle antikoncepci neovlivňují. Přesto doporučuji po dobu užívání být sexuálně v klidu.
  7. 8. 2018
  Dobrý den, je možné aby se mi sám od sebe vsunul malý předmět do pochvy? Jednou se mi totiž stalo, že mi spadl přívěšek a pak jsem ho objevila v kalhotkách, nyní se mi stalo znova, že jsem ztratila přívěšek na řetízku (malý, hranatý), už jsem ho nenašla, ale mám strach jestli se třeba neuvolnil když jsem byla na Wc, opět nespadl na kalhotky a nedostal se třeba do pochvy. Zkoušela jsem pak prstem hledat a ve výsledku mě bolí styk, je možné, že jseme se poranila nehtem, zahojí se pochva uvnitř? Případně objevil by gynekolog malý předmět v pochvě až děloze? Možná jsem paranoidní, ale vzala jsem si ted tuhle myšlenku do hlavy a nemůžu se jí zbavit. Děkuji
  Samo od sebe se do pochvy nikdy nic nedostane. Ale když už máte podezření, nebojte se svěřit svému gynekologovi. Při prohlídce eventuelní předmět objeví a vyjme. Nebude se Vám smát, je to lidské. Já jsem ve své praxi už zažil lecos. Ale neodkládejte prohlídku , cizí předmět by mohl způsobit zdravotní problémy.