„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  29. 1. 2018
  Dobrý den. Včera jsem si zapomněla vzít antikoncepci v 7 hodin večer, jak jsem zvyklá ho v podobnou dobu brát. Vzpomněla jsem si na to dnes ráno v 6 hodin. Takže jsem si prášek za neděli vzala později po 11 hodinách od doby, kdy jsem zvyklá ho používat. A dneska jsem si ten prášek za pondělí vzala normálně v 7 hodin, jak jsem zvyklá. Nenarušila jsem účinek antikoncepce?
  Učinila jste správně, antikoncepce by měla i nadále účinkovat.
  29. 1. 2018
  Dobrý deň, chcem váľa poprosiť o pomoc, v stredu o 1:00 ráno sa nám s manželom zošmykol kondóm. Pri vyťahovaní som ho držala ale na jednej strane bol už zvlečený a niečo vytieklo mimo. Neviem koľko. Ráno po som užila tabletku escapelle po 9 hodinách. Bol deň ovulácie podľa mojej aplikácie v telefóne a 17 deň cyklu. Býva tak od 28 do 36 dní, priemer 31 dňový cyklus. Chcem sa spýtam či môžem byť tehotná, aká je úspešnosť tejto tabletky? Po jej užití stále nekrvácam, čítala som že by som mala do 5 dní po užití krvácať. Je to pravda? Je to že nekrvácam príznakom toho že nezabrala? Mám 40 rokov a dve deti. Ďakujem zaodpoveď.
  Pilulku jste užila včas. Navíc pravděpodobnost početí je ve 4 letech asi o 40% nižší než ve 24 letech. Takže by antikoncepce měla dostatečně zaúčinkovat. Ke krvácení po požití pilulky dojít nemusí. Cyklud nemusí být narušen.
  29. 1. 2018
  Dobrý den přeji. Mám dotaz. Nastal menší problém. Beru antikoncepci Ayreen pravidelně v 11:00. Jenže jsem byla na návštěvě u tety. Prášek v sobotu jsem si vzala běžně v 11:00 a odložila na noční stolek. Další den zazvonil budík s upomínku. Šla jsem pro prášek a nebyly tak po marném hledání jsem jela domu. Vzala jsem si prášek ve 13:15. Takže 2:15 déle. Vadí to ? Můžu se spolehnout na ochranu?
  Občasné zpoždění užití pilulky do 12 hodin neovlivní účinek. Nemějte obavy.
  28. 1. 2018
  1
  26. 1. 2018
  1
  25. 1. 2018
  Opravují: pausu*
  25. 1. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci v kuse a osudu udělám jen obcas, teď naposled jsem vzala při pause tabletu místo 7 dne už 6tý . Je to velký problém ? Uvědomila jsem si to až po týdnu . Děkuji za odpověď
  Vůbec nic se nestalo. Příští přestávku ale neprodlužujte.
  22. 1. 2018
  Dobrý den, je v pořádku píchání v oblasti vaječníků i mimo ovulaci? V plodných dnech pocituji píchání nejvíce, ale občasně se ozve i mimo tyto dny. Cytologie mi byla dělána před rokem a v pořádku, před asi půl rokem jsem byla u gynekologa a dostala jsem na vlastní žádost antibiotika do pochvy (protože moje praktická lékařka se domnívala, že něco může být v pochvě a proto mám neustále problémy s močovým měchýřem). Nyní zánět močového měchýře nemám, ale píchání v podbřišku v místě, kde jsou vaječníky stále je (převážně na pravé straně). Je občasné píchání v podbřišku normální i mimo plodné dny?
  Bolesti bodavého charakteru v oblasti vaječníků mívají příčinu v bederní páteři. S vlastními vaječníky ani s cyklem není souvislost. Nepomůže Vám ani hormonální léčba, ani masáže. Jenom návštěva fitnessu a posilování páteřního svalstva - doporučuji pod odborným dohledem instruktora.
  19. 1. 2018
  Dobrý den.uzivam Ha natalya.ovlivnuji snižují léky (inhalátory)budiair +ventolin Ha??Děkuji Vám za odpověď.hezky večer.
  Nesnižují.
  19. 1. 2018
  Dobrý den, začala jsem brát první antikoncepci. Beru triregol a chtěla jsem se zeptat, zda jsem chráněna hned po skončení ms kdy začínám v první den s první pilulkou a zda budu opravdu chráněna i v 7 denní pauze?
  Na ob dotazy je stejná odpověď ANO.