„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  9. 2. 2019
  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu jak nyní postupovat. Zhruba v polovině měsíce září 2018 jsem podstoupila moji již druhou interupci. ( je mi 30 let, moji první interupci jsem podstoupila zhruba před 4 lety, tzn. v roce 2014) Můj problém a dotaz je v tom, že od mé druhé interupce již uběhlo více jak 6 týdnů a já stále k dnešnímu dni neměla menstruaci. Tuto záležitost jsem již několikrát řešila s mým gynekologem, který je vůči mému problému zřejmě laxní. Při prvních prohlídkách kdy mne kontroloval ultrazvukem mi sdělil informaci, že mám nízko položenou sliznici a z toho důvodu se menstruace zatím nedostavila. Také mi sdělil že u některých žen to po interupci trvá déle než se menstruace zase dostaví. Tím můj problém uzavřel. Jelikož mne tato situace nenechává klidnou a nepřijde mi v pořádku, aby se menstruace stále nedostavovala opět jsem tento týden navštívila mého gynekologa s informací, že chci již tuto situaci nějak řešit. Pan gynekolog mne zkontroloval ultrazvukem a tentokrát mi sdělil, že nemám vytvořenou sliznici a proto se nedostavuje menstruace. Jeho návrh řešení byl po mém naléhání následující : Jelikož jsem si stěžovala i na zvýšenou tvorbu akné, změnil mi tedy antikoncepci. Předepsal mi novou antikoncepci značky - Minerva (do teď jsem brala antikoncepci značky – Lindynette) bylo mi sděleno, že zkusíme změnit antikoncepci, která by mi měla pomoci s menstruací a také by měla zastavit tvorbu akné. Nyní mám vyčkat co se bude dít následující 3 měsíce po které budu brát novou antikoncepci, jestli se menstruace dostaví či nikoliv. Dále mi na můj dotaz – jak budeme postupovat v případě kdy by se menstruace ani po 3 měsicích nedostavila sdělil pan doktor informaci, že ještě mohu mít Ashermanův syndrom. Ale to budeme řešit až v tom případě pokud se menstruace nedostaví. Přístup mého gynekologa mi nepřijde v pořádku, proto se na Vás obracím s mým dotazem a prosbou o radu. Nevím, zda mám nyní tedy 3 měsíce čekat, nebo zda mohu můj problém řešit jiným způsobem, nejlépe ihned ?? Předem mockrát děkuji za Vaši odpověď !
  Regenerace sliznice po přerušení - předpokládám že jste podstoupila operační metodu -je asi 6 týdnů. Pokud po této době nenarůstá sliznice já doporučuji hormonální léčbu pomocí estrogenu. Ovšem podání antikoncepce také není zcela zavrhující. Na akne Vám byla předepsána správná antikoncepce. 3 měsíce je příliš dlouhá doba na čekání.
  6. 2. 2019
  Dobrý den, několik let jsem brala antikoncepci Sienima, byla dobrá až na to že zadrzovala vodu v těle a malinko žíly ale nic hrozheno, teď asi rok co jsem změnila na antikoncepci Yadine ale přijde mi že ta ten rok se mě zhorsily žíly, může to být tou antikoncepci Yadine?? Je mi 28 a tělísko nechci, na ty 2 roky.. Co pak budeme chtít miminko! Poradíte mi šetrnější antikoncepci? Slyšela jsem že Yaz nebo yasminelle... Děkuji
  Vámi jmenované antikoncepce jsou stejného složení jako ty, které jste užívala. Zkuste vaginální kroužek. Poradí Vám Váš gynekolog.
  4. 2. 2019
  Od svých 17 let užívám hormonální antikoncepci z důvodu časté absence menstruačního krvácení. Nyní mi je 20 let a já vážně přemýšlím o tom, zda antikoncepci neužívám příliš dlouho a zda ji vůbec užívat. Nedá se absence menstruačního krvácení řešit i jinak? Děkuji za odpověď.
  Pokud máte nepravidelné krvácení, je velmi pravděpodobné, že po skončení užívání antikoncepce se nepravidelnost vrátí. Pokud nechcete těhotnět, je užívání antikoncepce velmi vhodné - tyto pilulky jsou konstruovány pro dlouhodobé užívání s minimálním rizikem -u zdravých žen, které jsou pravidelně kontrolovány. Navíc - v pauze se organismus vždy 100% vyčistí, takže každy další cyklus začíná od nuly.
  31. 1. 2019
  Dobrý den začínám užívat první antikoncepci MOYETE 0,075MG/0,02MG. Musím se řídit označeními dny Po-Ne nebo si můžu vzít první pilulku s označení Po i když menstruaci dostanu v přiklaďe v neděli. Jestli je potřeba se řídit označením co se zbývajícím 6 pilulkami. Děkuji..,.
  Všechny pilulky mají stejné složení. Označení dnů je jen pomocné a je pouze pro Vaší informaci. Nic Vám nebrání užít v neděli pilulku označenou jako PO. Hlavně užívejte pravidelně.
  30. 1. 2019
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak rychle se do těla vstřebává pilulka Escapelle? Jde mi o to, že jsem po půl hodině po požití kojila a doufám, že se hormony nedostaly do mléka a nijak to mé miminko neohrozilo. Běžně žádnou hormonální antikoncepci nepoužívám. Mnohokrát děkuji za odpověd
  Tato antikoncepce kojení neovlivní. Miminko jste neohrozila.
  29. 1. 2019
  Dobrý den, užívala jsem v 7 denní pauze antikoncepce Katya antibiotika Ospamox. Má užívání těchto antibiotik v pauze vliv na účinek HA? Děkuji
  Užívání antibiotik v době pauzy vůbec antikoncepci neovlivňuje. Přeji hezký den
  27. 1. 2019
  Dobrý den, můžete mi napsat která antikoncepce má nejnižší hormon?? (jaký druh) slyšela jsem že Yaz.... Poradíte? Diky
  Ne vždy je antikoncepční pilulka s nejnižší dávkou hormonu ta nejvhodnější. Dokonce se u nejmladších uživatelek nedoporučují. Nejvhodnější antikoncepci Vám poradním Váš gynekolog. Pokud je Vám méně než 25 let, neměla by dávka estrogenu být pod 30 ug. Naopak u žern ned 40 let se preferují pilulky s 20 - 15 ug estrogenu.
  23. 1. 2019
  Dobrý den, potřebovala jsem si posunout menstruaci o týden, takže jsem vynechala pauzu a z druhého platicka jsem si vzala jen 7 prášku. Poté po týdenní pauze jsem prášky začala brát tak, jak se mě. Teď ale potřebuji menstruaci znova oddálit, mohu to takhle udělat dva týdny po sobě? Děkuji za odpověď
  KLidně tak učiňte. Zdravotně Vám to neublíží. Hlavně nezkracujte užívání po 21 dnů, mohlo by dojít k selhání.
  15. 1. 2019
  Dobrý den, zhruba před dvěma měsíci jsem ze zdravotních důvodů vysadila HA. Dne 12.1.2019 jsme měli s přítelem nechráněny pohlavní styk, při kterém se přítel bohužel udělal do mě. Poslední menstruace byla 21.12.2018, takže mám cca týden před tou další. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění? Na tento dotaz jste mi sice již odpověděl, ale zapomněla jsem se k tomu zeptat, kdy nejdříve si mohu udělal těhotenský test, aby byl validní? Děkuji za odpověď
  Pokud by jste byla těhotná, je možný průkaz těhotenským testem nejdříve za 14 dnů ode dne početí. Na UZ dokonce až za 3 týdny po "akci".
  14. 1. 2019
  Dobrý den, jaká je prosím pravděpodobnost otěhotnění při bráni antikoncepce. Po upt jsem ji začala brát od začátku menstruace a připadá mi, ze ovulace proběhla i při ní - bolesti vaječníku, pichani, bolesti podbriska. 10. den byl pohlavní styk s ejakulací mimo. Beru antikoncepci Suzia. Je možné ze nefunguje a budu těhotná? Děkuji za odpověď.
  Pokud užíváte pilulky správně, tak antikoncepce účinkuje dostatečně. Bez obav.