„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  12. 1. 2018
  Dobry den já nevím jestli si mam požatat o antikoncepci ?? Protože já jsem ještě neměla pohlavní styk . Je mi 16 let . A četla jsem že je to dobré i na bolestivou menstruaci a že se ta upravovot podle potřeb posunovat je to pravda ?? DEKUJI ZA ODPOVED
  Pokud plánujete sexuálně aktivně žít, tak lze předepsat antikoncepci již před prvním pohlavním stykem. Ta Vám s velkou pravděpodobností pomůže Vaše zdravotní problémy vyřešit. Pokud neplánujete sex, tak Vám gynekolog předepíše jinou léčbu. Ale pomůže Vám. Doporučuji návštěvu na gynekologii.
  9. 1. 2018
  Dobry den, 2/12 probehl nechraneny pohlavni styk (11.den cyklu), po cca 20hodinach jsem si vzala Postinor (dle lékárnice,obe pilulky naraz). 8/12 se dostavila menstruace,ktera trvala cca 3 dny. Nyni je 8/1( 32.den cyklu)a dostala jsem menstruaci znova,ale je prvni den a i presto je slabsi nez byvala normalne. Je nejaka moznost tehotenstvi ? DEKUJI ZA ODPOVED
  K selhání při správném užití postkoitální antikoncepce je vzácné. Přesto doporučuji udělat těhotenský test a ten za 14 dnů zopakovat. Ale bude asi negativní, ale Vy budete mít klídek.
  7. 1. 2018
  Dobrý den pane doktore, ze zdravotních důvodu jsem musela vysadit HA a dále mi bylo doporučeno hormonální tělísko. Je to šetrnější než HA? Četla jsem mnoho recenzí a ženy měly klidně i půl roku po zavedení špinění či mírné krvácení. Je toto možné pak nějak zarazit? Chtěla bych si ho nechat zavést, ale mám obavy jak dlouho by mě tyto problémy čekaly. Děkuji za odpověď.
  Nitroděložní hormnální systém je jedna z nejlepších antikoncepčních metod. Šetří organismus a tlumí mnoho gynekologických obtíží. Až u 8O% žena nastane vymizení menstruačního krvácení a u ostatních bývá výrazná redukce menstruace. To je dnes považováno za kladný zdravotní přínos. Je to jedna z metod, kterou lze doporučit při kojení i při většině poruch krevní srážlivosti.Průnikové krvácení se objevuje asi u 7% žen a je většinou dobře léčitelné. Jenom asi 3% žen má takové problémy, že musí být tělísko předčasně vyjmuto. A právě tyto 3% si stěžují na internetu.
  7. 1. 2018
  Dobrý den.chtela bych vědět jaka nehormonalni antikoncepce(kondom) a jaká jiná antikoncepce zda čípky,gel, nebo čípky pharmatex na co si dát pozor a jak dlouho jsem před a po styku chranena?? Jsou zakázané i pro partnera všechny sprchové gely,šampon atd-je dovolená jen voda?mám v tom všem zmatek.Dekuji Vám.hezky den přeji.
  Kondom jistě znáte a zde jsem na podobný dotaz odpověděl. Dále existuje nehormonální lokální barierová antikoncepce ve formě poševních čípků či poševní gel. Principem je vytvoření prostředí v pochvě, které likviduje spermie. Proto je nutno tuto antikoncepci aplikovat do pochvy před stykem a počítat s tím, že má časově omezenou účinnost. Spolehlivost metody je asi 92%- Je to ale pořád 10x menší účinnost než pilulky..
  7. 1. 2018
  Dobrý den.jake bylinky ovlivnují Ha(trezalka vím),kombucha také ovlivňuje Ha??Děkuji.
  POkud užíváte nějaké bylinky, je vhodné, aby mezi užitím hormonální antikoncepce a užitím bylinek byl delší , tedy např bylinky ráno a antikoncepci večer a naopak. Pak se nemusíte obávat žádných bylinek.
  6. 1. 2018
  Dobrý den, musím užívat antikoncepci nebo stačí používat jen kondom? Pohlavní styk jsem ještě neměla..... Děkuji.
  Užívání kondomu je chvályhodné, protože kromě antikoncepčního účinku je i určitým preventivním opatřením před přenosem pohlavních chorob. Nicméně kondom má určitá úskalí. Musí být nasazen včas a včas vytažen. Pro někoho je stresujícím okamžikem jeho navlečení. Může se stát , že kondom sklouzne, či praskne. Na druhou stranu může být použití kondomu obveselením vlastního aktu. POkud je kondom správně užívání, může být jeho účinek dostačující. Bohužel statistiky hovoří až o 15% selhání této metody. Hormonální antikoncepce má pouze 0,25% selhání, toje více jak 70x menší pravděpodobnost otěhotnění.
  6. 1. 2018
  Dobrý den, chci se zeptat, kdy se nasazuje první antikoncepce? Po prvním pohlavním styku nebo před prvním stykem? Předem moc děkuji za odpověď.
  Doporučuji požádat svého gynekologa o antikoncepci ještě před prvním pohlavním stykem. Nemějte obavy, každý gynekolog Vám vyjde vstříc.
  4. 1. 2018
  dobrý den, užívám opět po letech ha tri-regol..brala jsem tuto ha asi od 15ti..nyni jsem po dvou detech a beru ji zas jelikoz mi vyhovovala..muj dotaz se tyka vynechani ms..cele predesle roky co jsem ji brala tak pokud jsem nechtela delat pauzu na ms tak jsem klasicky neudelala a navazala ihned dalsim platickem..vzdy to tak fungovalo bez problemu ale tady ctu ze ms se da oddalit jen posledni barvou pilulek z platicka..jak to tedy je? za celou dobu tohoto praktikovani sem nikdy nemela zadny problem ani sem neotehotnela..pokud tedy nebudu chtit v danem mesici menstruovat muzu zacit brat dalsi platicko bez pauzy?
  To jste vzácná žena. U třífázové antikoncepce většinou při kontinuálním užívání dochází ke krvácení z důvodu odlišného složení jednotlivých barev pilulek. Proto se na spolehlivé oddálení doporučuje užívat poslední barva.
  3. 1. 2018
  Dobrý den, před 8 dny jsem měla začátek menstruace, dnes jsem si vyzvedla antikoncepci Softinelle. Chtěla bych ji začít užívat ode dneška. Prosím o informaci, od kdy, budu chráněná. Děkuji moc za odpověď.
  Aby antikoncepce začala účinkovat. je nutno užívání sfázovat s menstruací. Musí se tedy začít užívat od prvého či druhého dne menstruace. Pokud začnete později, bude účinkovat až v dalším cyklu a první platíčko užijete zcela zbytečně.
  2. 1. 2018
  Dobrý den, pane doktore, mohu si vyžádat odběr krve dítěte, tak den po porodu ke zjištění, jestli nemá v těle nějakou infekci? Hlavně GBS? Jsem velice úzkostlivá a během života jsem v kultivaci streptokoka několikrát měla, někdy zase ne, tudíž se bojím, že mi třeba při porodu pak nedají antibiotika, protože poslední kultivace bude negativní a dítě se nakazí. Mohu tedy žádat porodníky, aby dítěti pak odebraly krev? Děkuji
  Je to spíše dotaz na dětského lékaře. Ale zbytečné odběry po porodu pouze "pro jistotu" nepřinášejí žádné objektivní výsledky. Při pozitivní GBS jsou vždy při porodu prováděny dostatečné ochranné kroky. POkud vy bylo podezření na infekci, je povinností ošetřujícího lékaře, aby příslušná vyšetření provedl, Přece nechcete to droboučké a hebké stvoření trápit zbytečným pícháním jehly !