„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  5. 3. 2018
  Chápu do dobře když třeba někdy o víkendu zapomenu pilulku a vzpomenu si o 2 déle takže místo 12 hodin si antikoncepci vezmu ve 14:00 tak se nic neděje? Já si to hlídám ale někdy se to stane, že člověk někdy nevzpomene a nebo po cestě něco udělá a nevzpomene si hned.
  Správně. Toto malé zpoždění antikoncepci neovlivní.
  3. 3. 2018
  Dobrý den měla bych dotaz. Jestli je opravdu mozňé otěhotnět když se antikoncepce bere opravdu tak jak má. To že se bere v přesný čas žádné jiné léky ovlivňující antikoncepci. Žádné zvracení či průjem? A jak je ta šance veliká?
  V medicíně není nikdy nic zcela 100%. Pravděpodobnost selhání hormonální antikoncepce je 0,25%. V tom jsou ale zahrnuty všechny případy, kdy dojde k nějaké chybě v užívání. Takže při správném užívání se v praxi se selháním nesetkáváme.
  2. 3. 2018
  Dobrý den, mám antikoncepci sienima, spotřebu má do 9.2018 začala jsem ji teď brát, má prosím účinek?
  Nemějte obavy, do září Vám tato antikoncepce bude účinkovat.
  2. 3. 2018
  Dobrý den začínám brát antikoncepci, beru večer ve 20h. Ale ráno 2krat jsem měla střevní potíže, může to narušit účinek antikoncepce? Dekuji
  Pilulka se plně vstřebán za 4 hodiny po požití. Pokud budete mít zažívací obtíže po této době, nemusíte mít obavy.
  1. 3. 2018
  Dobry den, mam za sebou prvni mesic uzivani antikoncepce, v pondeli jsem mela posledni tabletku a stale jsem to nedostala. Je mozne, ze treba ani menstruovat nebudu nebo jen 3 dny? Dekuji
  1. 3. 2018
  Jaká šance otěhotnění je když beru antikoncepci vždy správně max 15 min odchylka. Přítel neejakuje do mě a žádné léky neberu? Opravdu vše dodržuji jak mám
  U klasické pilulky stačí přesnost v užívání plus minus dvě hodiny. V tom případě může přítel i ejakulovat.
  28. 2. 2018
  Jaká je šance, kdybych užívala hormonální antikoncepci a po vysazení být neplodna?
  Pravděpodobnost je zcela stejná jako u ženy, která antikoncepci nikdy neužívala.
  28. 2. 2018
  Já mám jenom strach z těch doplňků. Jestli mi to ovlivní antikoncepci. Ten Reghaar tam má opravdu hodně. Tak dělám aspoň tu 10 hodinovou pauzu. Snad to nebude ničemu vadit.
  V tom případě nemusíte mít obavy!
  28. 2. 2018
  Já mám jenom strach z těch doplňků. Jestli mi to ovlivní antikoncepci. Ten Reghaar tam má opravdu hodně. Tak dělám aspoň tu 10 hodinovou pauzu. Snad to nebude ničemu vadit.
  28. 2. 2018
  Dobrý den ještě k tomu dotazu ohledně Reghaar. Řekněme že antikoncepci beru v 11:00 a Reghaar budu užívat třeba kolem 21:00. A zda hraje roli že antikoncepci někdy užiju v 10:45 někdy 11:45? Max 2 hodiny odchylka nikdy ne víc. Ale většinou beru v 11:00 přesně.
  KLidně tak užívejte. U kombinované hormonální antikoncepci stačí přesnost v užívání +- 2 hodiny.