„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  16. 12. 2018
  Dobrý den měla bych dotaz. Předposlední tabletu tudíž 20 jsem si vzala místo 11 až ve 15:20. Tudíž o 4 a půl hidiny déle než obvykle. Důvodem byl odběr krve kde mi bylo řečeno ať moc nepiju a neberu žádné léky. Po odběrech jsem musela ještě vyčkat 2 hodiny bez léku zda by bylo třeba odběr zopakovat. Nenarušila jsem antikoncepční účinek? Vzala jsem si poslední prášek v běžnou dobu v 11 a udělala 7 denní pauzu jak mám pokračovat dále? Děkuji za odpověď.
  U standartních antikoncepcí je možné zpoždění v užití až o 12 hodin bez narušení antikoncepčního účinku. Bez obav
  13. 12. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jak dlouhou době si můžu vzít tabletu "první pomoci". Když jsem tu předešlou měla před 4 týdny
  Doporučováno je užít tuto pilulku maximálně 2x do měsíce. Já ale tvrdím, že v případě potřeby je možno i častěji. Ovšem při častější nutnosti je na zvážení, zda se nevyplatí užívání klasické antikoncepce.
  30. 11. 2018
  Zdravím, zapomněla jsem vzít 19. tabletku HA (tudíž 3. týden). V příbalovým letáku je psáno, že po dobrání tohoto platíčka mám okamžitě začít brát další, bez týdenní pauzy. V případě, že se mi toto řešení nezamlouvá a pauzu bych si dala, jak dlouho bych se musela chránit kondomem?
  Byl jsem mimo ČR, tak pokud Vám ještě stačí odpovědět dnes- KLidně pauzu učiňte, doporučuji ochranu prvních 10 dnů nového platíčka.
  25. 11. 2018
  Dobrý den. Už hodně dlouho mně zajímá, protože se věnuji mnoha druhem sportu, jestli spalovače tuků ovlivňují činnost antikoncepce( jesti znižují její účinnost). Děkuji za odpověď.
  Běžné potravinové doplńky, kam předpokládám Vaše spalovače patří, antikoncepci neovlivňují. Přesto je vhodné, aby jste naplánovala čas užití antikoncepce na jinou dobu, než užítí spalovačů. Navíc při sexu dochází k energetickému výdaji a antikoncepce Vám toto umožní v plné míře.
  20. 11. 2018
  Dobry den.muzete mi doporucit nehormonalni antikoncepci(telisko ne)?je spolehlivy pharmatex(gel nebo globule co je lepsi)?Dekuji Vam za odpoved.hezky den preji.
  Rozdíl je v rychlosti nástupu účinku : gel účinkuje v podstatě ihned, čípky potřebují cca 15 minut. Takže aplikační forma je na Vás . Obě formy účinkují stejně, něco přes 90%. Není to tak špatné, ale statisticky je to 20x méně účinné než hormonální antikoncepce. Důležité je ale aplikovat tuto antikoncepci PŘED stykem. Zavedení po již proběhlém styku je na bačkoru.
  19. 11. 2018
  dobry den.uzivam ha natalya nekolik let.pred ca 1,5rokem jsem byla na gyn.operaci-konizaci (spineni,krvaceni) i mimo ms.pooperaci vse bylo v poradku az doted.stav se opakuje.mohlo by to byt ha?jaka ha by byla pro me vhodna?Dekuji za odpoved.pekny den preji.v
  Pokud nemáte problémy s touto antikoncepcí, není potřeba ji měnit,je nutno pouze docházet na pravidelné kontroly na gynekologii. Po konisaci je vhodné podstoupit očkování proti HPV, pokud jste již nebyla očkována. Pokud ale krvácíte, je vhodná změna pilulek na jinou antikoncepci - to Vám ale musí doporučit Váš lékař.
  7. 11. 2018
  Dobrý den. Chtěly bych jet na dovolenou a nemenstruovat. Užívám Diecyclen.
  Je to velmi jednoduché. Tato antikoncepce má 21 aktivních pilulek a 7 pilulek bez hormonu. Vy po doužívání aktivních pilulek ihned začněte užívat aktivní pilulky z dalšího platíčka. Menstruace se dostaví až v dalším cyklu, antikoncepce bude nadále účinná. K ohrožení zdraví nedojde.
  5. 11. 2018
  Dobrý den, brala jsem rok antikoncepci Lyndinette, tu jsem vysadila na půl roku a teď jsem ji začala znovu brát. Je to druhý týden. Hlen byl včera nejdříve zabarven do červena, teď do žluta. Břicho mě nebolí. Může to souviset s obnovením užívání? Nebo se to může týkat kvasinek, prochladnutí či chráněného styku? Děkuji za odpověď.
  V prvém měsíci užívání antikoncepce až 30% uživatelek má problémy s tzv. průnikovým krvácením. Obvykle tento problém v dalším cyklu spontánně odezní.
  23. 10. 2018
  Dobrý den, brala jsem dlouho antikoncepci sienima asi od února beru antikoncepci yadine, přijde mi že se mu po ní více zhorsili žíly je to možné? Myslíte že třeba změnit antikoncepci? Byla jsem u cévního a žíly dobrý jen malinko rozšířené!
  Moderní antikoncepce ovlivňuje žilní systém minimálně. Velmi pravděpodobně by se Vaše problémy objevily i bez užívání. Nebezpečím je ovlivnění hlubokého žilního systému, Vámi popisované problémy nejsou rizikové a nejsou důvodem k ukončení užívání antikoncepce.
  23. 10. 2018
  Jak dlouho mám čekat na otěhotnění, kdy mám jít k lékaři_
  Pokud se snažíte o otěhotnění více jak 6 měsíců, je vhodné nečekat a zajít ke svému gynekologovi. Je potřeba objasnit, zda nemáte hormonální problém. Součástí vyšetření by mělo být i vyšetření partnera, protože více jak u 50% dvojic je problém s kvalitou spermií !