„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  26. 4. 2018
  Dobrý den, užívám již 8 let HA a nyní uvažuji o jejím vysazení. Před užíváním jsem nikdy neměla úplně pravidelnou menstruaci, měla jsem ji co měsíc jindy třeba i čtvrt roku bez. Mohl by se tento problém opět vrátit? Děkuji
  26. 4. 2018
  Dobry den, pane doktore. Musela jsem 2x pouzit Escabelle, 2x se nam stala s pritelem nehoda a vzdy po mesici (leden,unor) vzdy tehotenske testy byly negativni. Pote jsme meli mesic pauzu od zacatku pred koncem brezna jsem mi doktor predepsal HA a ted mam nejspise spozdenou menstruaci uz 4 den, neni mozne ze to je z tech hormonu? Dekuji za odpoved.
  25. 4. 2018
  Dobrý den pane doktore. Je možné že s antikoncepce se děláji znaménka? Děkuji
  24. 4. 2018
  Dobrý den, pane doktore. Mám na vás otázku od středy beru nové plato HA, 4.4.2018 tak 20.4.2018 vzala HA, ale po 2h jsem vzracela, tak den poté 21.4.2018 vzala nový, poté jsme s přítelem měli sex, pro jistotu jsi vzal kondom po 15 min po změně polohy, přítelovy praskl kondom, když se do mě snažil dostat, ale neajukoloval, je možné riziko otěhotnění, děkuji za vaší odpověď, přeji hezký den.
  24. 4. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci sienima. Mám trochu krecové zily,mela jsem 6 mesicní pauzu s antikoncepcí a ted ji beru 2 mesíce. Celkem dost stojím v praci a hodne me bolí nohy,muze za to i antikoncepce? na podzim se chystám na odstranení zil. Myslíte ze je lepsí antikoncepci zmenit? Dekuji
  23. 4. 2018
  Dobrý den. Beru HA Ayreen. Ve čtvrtek po 7 denní pauze jsem si vzala prášek v 10 večer, normálně beru v 7 večer. V pátek jsem usnula a vzala si prášek za pátek v sobotu v 7 ráno místo večer. Ale četla jsem, že do 12 hodin od doby, co jsem si prášek měla vzít to nevadí a nenarušuje se účinek. No v sobotu večer jsem bohužel odjela pryč a zapomněla jsem si prášky vzít s sebou, tak jsem si prášek dala místo soboty až v neděli ve 4 odpoledne a za neděli jsem si vzala pak v 7 večer v neděli (normálně, jak mám brát). Můj dotaz je, jestli je účinek antikoncepce narušen, popřípadě jak dlouho se na HA nemám spoléhat a kdy bude zase účinná, jestliže ji budu zase brát spolehlivě? Děkuji.
  No trochu "hokej" v užívání. Na antikoncepci až do menstruace nespoléhejte. Další platíčko začněte užívat tak, jak jste zvyklá. Antikoncepce pak už bude účinkovat. Ale jsou i jiné metody než pilulky.
  23. 4. 2018
  Dobrý den, mám na vás dotaz. Doktor mi předepsal HA Luisiene a říkal mi, že se když zapomenu jednou za měsíc 1 tabletku, tak akorát antikoncepce bude méně učinnáy kolik cca %? Je to pravda? Děkuji za odpověď.
  Pokud zapomenete pilulku v prvém týdnu užívání, mohl by být problém. Nejméně selhání antikoncepce je v případě zapomenutí pilulky ve třetím týdnu . Nejlepší je prostě nezapomínat.
  23. 4. 2018
  Dobrý den měla bych na Vás dotaz. Začala jsem brát nový doplněk na vlasy a to Revihair od dr Maxe. Obsahuje různé minerály a vitaminy o kterých vím že nemají vliv ale také obsahují přesličku rolní a to mám pochyby že by mi mohla účinnost antikoncepce ovlivnit. Opravdu je tomu tak? Děkuji za odpověď.
  K ovlivnění by mohlo dojít, kdyby jste celé balení užila najednou. V daných běžných dávkách k ovlivnění nedochází. Doporučuji ale užít antikoncepci s odstupem 4 hodiny.
  22. 4. 2018
  Dobry den, jiz 2 roky beru HA ale momentalne me trapi zmeny nalad, suchost a nechut k sexu, tak planuji vysadit. Nejake rady jak se chranit jinak, krome kondomu? Dekuji
  Jako dostatečně bezpečná antikoncepce je nitroděložní hormonální či nehormonální tělísko. Ostatní metody pokulhávají.
  17. 4. 2018
  Dobrý den, planuji jit na podzim na sklerotizaci zil penou,musi se vysadit antikoncepce? A zajimá me zda u kazde antikoncepci kdyz se vysadí tak se pribere?
  Před operací žil je vhodné měsíc předem vysadit hormonální antikoncepci. Změna váhy nežádoucím směrem, tedy i neplánované hubnutí, je nežádoucí jev. Ale u moderních preparátů se s tímto problémem setkáváme málo často.