„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  17. 8. 2018
  Dobrý den měla bych dotaz. Dostala jsem na léčbu močových cest antibiotika jmeném Zinnat 500 bohužel mi lékárníci řekla že to nemá účinek na antikoncepci ale v příbalovém letáku je napsáno že může. Bohužel jsem při poslední tabletě měla pohlavní styk byl ovšem přerušovaný. Ale stejně. Antibiotika beru vždy v 7 ráno a v 7 večer. A antikoncepci ve 12. Takže menší časový odstup má je. Ale stejně mám obavy.
  Ono to není s antibiotikami tak horké. Navíc pokud máte takový časový odstup od užití antikoncepce, nemělo by k selhání dojít.
  14. 8. 2018
  Dobrý den. Měla bych dotaz. Mám zánět močových cest a dostala jsem antibiotika. Mohu se zeptat za jak dlouho se mohu spolehnout opět na antikoncepční ochranu? A co dělat pokud doberu klasických 21 pilulek a nastane 7 denní pauza? Mám si tu pauzu udělat či nikoliv?
  Léky, které se předepisují na zánět močových cest obvykle antikoncepci neovlivňují. Přesto doporučuji po dobu užívání být sexuálně v klidu.
  7. 8. 2018
  Dobrý den, je možné aby se mi sám od sebe vsunul malý předmět do pochvy? Jednou se mi totiž stalo, že mi spadl přívěšek a pak jsem ho objevila v kalhotkách, nyní se mi stalo znova, že jsem ztratila přívěšek na řetízku (malý, hranatý), už jsem ho nenašla, ale mám strach jestli se třeba neuvolnil když jsem byla na Wc, opět nespadl na kalhotky a nedostal se třeba do pochvy. Zkoušela jsem pak prstem hledat a ve výsledku mě bolí styk, je možné, že jseme se poranila nehtem, zahojí se pochva uvnitř? Případně objevil by gynekolog malý předmět v pochvě až děloze? Možná jsem paranoidní, ale vzala jsem si ted tuhle myšlenku do hlavy a nemůžu se jí zbavit. Děkuji
  Samo od sebe se do pochvy nikdy nic nedostane. Ale když už máte podezření, nebojte se svěřit svému gynekologovi. Při prohlídce eventuelní předmět objeví a vyjme. Nebude se Vám smát, je to lidské. Já jsem ve své praxi už zažil lecos. Ale neodkládejte prohlídku , cizí předmět by mohl způsobit zdravotní problémy.
  1. 8. 2018
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda potraviny, jako chlorella, spirulina, zelený ječmen a mladá pšenice ovlivňují účinek hormonálního kroužku? Ráda bych začala užívat Blendeu na pročištění organismu, ale na webu jsem se dočetla, že tyto látky mohou snížit účinnost antikoncepce, zejména antikoncepčních tablet, které se vstřebávají ve střevě, stejně jako potraviny z Blendei. A tak mě zajímá zda tyto potraviny mohou mít vliv i na hormonální kroužek, který neprochází trávicím traktem. Děkuji moc za odpověď. Přeji hezký den.
  Na tento typ antikoncepce se "webové rady" nevztahují.
  31. 7. 2018
  Dobrý den,dne 14.7. jsem měla začátek svých dnů,které trvají 4 - 7 dní se špiněním.dne 20.7.2018 jsem měla pohlavní styk,použili jsme globuli pharmatex,dostala jsem strach a dne 21.7.2018 jsem užila postinor obě tablety najednou jak je v letáku uvedeno.od 25.7.2018 mám tmavě hnědé špinění.Chci se zeptat zda je to normální aby po postinoru přišlo pouze špinění bez menstruace,které trvá tak dlouho.dalsi menstruaci mám dostat 10.8.2018 tak nevím jak to teď bude.Poradite prosím?
  Slabé krvácení bývá reakce na pohotovostní pilulku. POkud budete krvácet více jak 5 dnů doporučuji návštěvu gynekologa. Menstruce nemusí být ovlivněna...ale také může, je to individuální.
  25. 7. 2018
  Dobrý den měla bych na vás prosbu. Tento měsíc se ni jednou stalo že jsem měla řidší stolici. Nejednalo se ovšem o takový ten běžný průjem. Jenom řidší jednorázová stolice. Jelikož člověk teď v létě jí spíše ovoce a zeleninu tak Hold tomu odpovídá i stolice. Nevím za jak dlouho to bylo po užití antikoncepční pilulky ale určitě do 4 hodin. Chci se zeptat zda i taková jednorázová stolice muže spůsobit oslabení antikoncepčního účinku.?
  K selhání obvykle dochází při silném, dlouhotrvajícím průjmu. U Vás bych obavy neměl.
  25. 7. 2018
  Dobrý den, Včera nám praskl s přítelem kondom, chci užít tabletku PO, ale zároveň jedu v úterý na festival a potřebovala jsem si oddálit menstruaci. Nebo tabletka PO menstruaci vyvolá? Děkuji
  Někdy menstruaci vyrovná. Ale je to asi menší zlo, než být těhotná. POkud již sexuálně žijete, není na čase pořádná antikoncepce?
  24. 7. 2018
  Dobry den.uzivam ha Natalya. leky:atb ospamox,mast :beloderm,homeovox ovlivnuji Ha??? Dekuji vam za odpoved.hezky den.
  Při antibiotikách by k selhání dojít mohlo, ostatní léky antikoncepci neovlivňují.
  23. 7. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat beru kombinovanou antikoncepci Leverette a jedu na dovolenou a potřebovala bych oddálit menstruaci. V platíčku jsou žluté tabletky a bílé bez léčiv. Mám vynechat ty bílé a začít brát další platíčko? Děkuji za odpověď.
  Správně. Je nutno užívat "aktivní" pilulky a antikoncepce bude účinná bez krvácení.
  23. 7. 2018
  Dobrý den, ovlivňuje antikoncepci lék Prednison 5? .dekuji
  Neovlivňuje, ale je lepší tyto léky užívat s odstupem 4 hodin.