„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  23. 4. 2018
  Dobrý den měla bych na Vás dotaz. Začala jsem brát nový doplněk na vlasy a to Revihair od dr Maxe. Obsahuje různé minerály a vitaminy o kterých vím že nemají vliv ale také obsahují přesličku rolní a to mám pochyby že by mi mohla účinnost antikoncepce ovlivnit. Opravdu je tomu tak? Děkuji za odpověď.
  K ovlivnění by mohlo dojít, kdyby jste celé balení užila najednou. V daných běžných dávkách k ovlivnění nedochází. Doporučuji ale užít antikoncepci s odstupem 4 hodiny.
  22. 4. 2018
  Dobry den, jiz 2 roky beru HA ale momentalne me trapi zmeny nalad, suchost a nechut k sexu, tak planuji vysadit. Nejake rady jak se chranit jinak, krome kondomu? Dekuji
  Jako dostatečně bezpečná antikoncepce je nitroděložní hormonální či nehormonální tělísko. Ostatní metody pokulhávají.
  17. 4. 2018
  Dobrý den, planuji jit na podzim na sklerotizaci zil penou,musi se vysadit antikoncepce? A zajimá me zda u kazde antikoncepci kdyz se vysadí tak se pribere?
  Před operací žil je vhodné měsíc předem vysadit hormonální antikoncepci. Změna váhy nežádoucím směrem, tedy i neplánované hubnutí, je nežádoucí jev. Ale u moderních preparátů se s tímto problémem setkáváme málo často.
  15. 4. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci Tanielle, vždycky každé ráno. Stalo se ale, že jsem na to jeden den zapomněla a vzpomněla si až druhý den ráno. Vzala jsem si tedy dva naráz. Bylo to v druhém týdnu plata. Hrozí nebezpečí otěhotnění, když bych třeba za týden měla pohlavní styk? Děkuji moc
  Ve Vašem případě by antikoncepce již měla účinkovat.
  14. 4. 2018
  dobry den, chci se zeptat jestli muzu uzit tuhle tabletku i kdyz jsem byla na interrupci pred nejakym casem.. dekuji
  Hormonální antikoncepce je prevencí nechtěného otěhotnění tedy i umělého přerušení těhotenství. Vám mohu pilulku vřele doporučit. Ale pozor! Je nutné pravidelné užívání.
  14. 4. 2018
  Dobrý den, mám antikoncepci sienima. Je pravda že má nejnižší hladinu hormonu že všech co jsou na trhu? A ještě mě zajímá, beru ji už dyl je možné že tahle sienima, může způsobit křečové žíly? Děkuji
  Jedná se o nízcedávkovanou hormonální pilulku. Není to však pilulka s nejnižší dávkou hormonů. Ale nižší dávka hormonů není zárukou menšího rizika či problémů. Křečové žíly pilulky nezpůsobují .
  12. 4. 2018
  Dobrý den, pane doktore. Nemám dotaz ohledně antikoncepce, ale chtěla bych se Vás jako gynekologa zeptat na streptokoka. Mám pozitivní stěr. V těhotenství mám výtok, ale gynekolog mi tvrdí, že to je normální. Po čtení článků na internetu jsem na zhroucení. Je možné, aby streptokok přešel na plodove obaly? Dále jsem četla, že tato bakterie může způsobit postižení plodu. Je to pravda? Žádné pálení v pochvě nemám, výsledek stěru mě šokoval. Mám vynechat sex, aby se bakterie nemohla posouvat výš? Děkuji
  Streptokok bývá obvykle neškodný "spolubydlící" v pochvě a většinou nic nečiní. Jeho trvalé odstranění je skoro nemožné. Může ale být původcem zánětu novorozence, proto se u každé těhotné odebírá test z pochvy. Nedělá však postižení plodu ani nepřechází na plodové obaly.
  12. 4. 2018
  Dobrý den, budu dobírat platíčko a přecházet na jinou značku antikoncepce a chtěla bych se zeptat jestli mám udělat týdenní pauzu a nebo bez přestávky začít brát novou antikoncepci. Děkuji
  To by Vám měl říci Váš lékař - zaleží na typu a síle antikoncepce.
  9. 4. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně Escabelle, který jsem užila před měsícem, menstruace přišla do týdne, udělala jsem si test vše bylo ok. A začala jsem brát antikoncepci, má vliv Escabelle na antikoncepční pilulky? Že by snižovaly jejich účinnost? Děkuji za odpověď.
  Jednorázová postkoitální pilulka neovlivňuje užívanou antikoncepci vůbec. Dokonce se někdy použije i v případě zapomenutí pilulky.
  6. 4. 2018
  Dobrý den.mam na Vás otázku.Uzivam pravidelne HA od poslední Ms jsem17.den ukázalo krvaceni(ruzova)-zadnou pilulku jsem nezapomela.pohlavni styk nebyl.Kde by mohl být problém?Děkuji za odpověď.hezky den.
  občasné, ale velmi občasné, slabé krátkodobé zakrvácení nemusí znamenat žádný problém. Vždy ale vhodné navštívit svého gynekologa. POkud se problém opakuje, je vhodná změna antikoncepce.