21. 9. 2016
  V kolika letech je nejlepší otěhotnět ?
  Z biologického hlediska je nejoptimálnější žena ve 24 letech. Dá se řící, že do 32 let nebývá problém. Výrazněji u žen klesá schopnost otěhotnět po 35 roce. Po 40 roce jsou skoro vždy problémy a navíc s vyšším věkem přibývá riziko vzniku vrozených vad. Takže vždy doporučuji- neotálet!
  16. 9. 2016
  Dobrý den, je možné mít ovulaci 10. den po menstruaci? Jak dlouho trvají plodné dny? Děkuji
  Ovulace bývá asi v 90% kolem 14. dne cyklu. Může však nastat i jindy, tedy i 10. den cyklu. Žena může ovulovat dokonce i v průběhu menstruace. To jsou potom překvapení!
  14. 9. 2016
  Je mi 38 let a chci být těhotná. Jaký je Váš názor ?
  Před rokem 1989 by jste byla raritou. V dnešní době jsou těhotné ženy ve Vašem věku běžnou situací. Pouze doporučuji kvalitní prenatální screeningová vyšetření a zvážit i eventuelní genetické vyšetření v těhotenství.
  13. 9. 2016
  Je pravdou, že užívání antikoncepce vede ke vzniku dvojčat ?
  Tato "pověra" skutečně existuje. V praxi tomu tak nebývá.
  30. 8. 2016
  Dobrý den. Jsem těhotná-13tt.Začala jsem mít slabší bálý výtok a strašně mě svědí klitoris. Neustále se musím drbat a velice mě to obtěžuje. Mám těhotenské chutě na sladké a pořád se cpu cukrovinkama a dortíkama, takže to budu mít asi ze sladkého. Mohl by jste mi sdělit, zda si ten klitoris mohu natřít canesten krémem? Nebo poraďte něco jiného. Můj gynekolog má dovolenou, jinak bych k němu ihned zašla.Děkuji
  Lepší je namazat fungicidinovou mastí. ale canesten je také možná volba.
  26. 8. 2016
  Dobrý den, brala jsem horm. antikoncepci již od puberty (14/15let). Původně jako substituci (přestala jsem menstruovat v důsledku vysoké fyzické zátěže), pak proti otěhotnění. Nyní je mi 39let. Před pár měsíci jsem ji vysadila a již ji nechci užívat. Je v této konstelaci normální váhový přírůstek? Přibrala jsem cca 4kg aniž bych změnila své stravování a pohybvé aktivity. Díky.
  Některé typy antikoncepce mají "schopnost" odvodňovat a podílet se na spalování tuků. Je možné, že u Vás tomu tak bylo.
  24. 8. 2016
  Dobrý den. Nevyhovují mi pilulky . Je jiná možnost antikoncepce ? Děkuji
  Jsou i jiné formy antikoncepce: antikoncepční náplast, vaginální antikoncepční kroužek, injekční antikoncepce, nitroděložní hormonální i nehormonální tělísko. Nejvhodnější Vám poradí Váš gynekolog.
  20. 8. 2016
  Je mi 15 let a chci antikoncepci. Potřebuji souhlas rodičů?
  Od 15.nerozenin může gynekolog předepsat antikoncepci. Pacientka musí absolvovat gynekologické vyšetření. Souhlas rodiče v tomto případě není nutný.
  18. 8. 2016
  Dobrý den, je potřebné chránit se v týdnu, kdy se pilulky vynechávají?
  Pokud správně užíváte celé platíčko, tak antikoncepce plně účinkuje i v době pauzy.
  16. 8. 2016
  Dobrý den, je prosím nutné dělat pauzy v užívání antikoncepce? Například po 6 měsících si dát měsíc na pročištění. Děkuji.
  Menstruace není žádný očistný proces , jak se mylně mnoho žen domnívá. Pauza tedy ze zdravotního důvodu nutná není. Pokud ale žena plánuje v budoucnosti otěhotnět, jsou přestávky a menstruace důležité pro udržení plodnosti. V případě, že přestávky opakovaně nedodrží, mohlo by v budoucnosti dojít k poruše plodnosti. Navíc nemá ani jistotu, že nedošlo k selhání antikoncepce.