„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  9. 2. 2018
  Snižuje Reghaar tablety účinnost antikoncepce. Je tam kyselina listová tak nevím .
  Bez obav, nesnižuje. Doporučuji užívat antikoncepci v jiném čase a bude to spolehlivé.
  8. 2. 2018
  Dobrý den mám hrozný strach z otěhotnění. Beru hormonální prášky. Ale pořad mám strach. Jsem studentka. Prezervativy pro přítele moc vhodné nejdou. Globulím , spermicidům aj. Nevěřím a hlavně neumím je správně aplikovat. Přerušovanou soulož praktikujeme. Ale přerušovaná spulož také není spolehlivá. Nevím co mám dělat. Mám strach z nežádoucího otěhotnění.
  Pokud užíváte pilulky správně, nemusíte mít obavy. Hormonální antikoncepce je na trhu již od 6 . let minulého století a léta prověřila spolehlivost i bezpečnost této metody. Přerušovaná soulož, gumička či další metody jsou již zbytečné. Užívejte si klidného sexuálního života !
  8. 2. 2018
  Dobrý den, ovlivnuje biosil ucinek HA?
  Neovlivňuje.
  7. 2. 2018
  Dobry den, zacinam s antikoncepci a jestli dobre chapu, tak se zacina brat pri prvnim dni menzes a pak po dobrani platicka 7 dni pauza a pak znovu? Dekuji
  Ano. Menstruační cyklus trvá 28 dnů - 21 pilulek a 7 dnů pausa. Jenom začátek je nutno sfázovat s Vaší menstruací.
  6. 2. 2018
  Dobrý den vadí že antikoncepci užívám ihned po jídle? Má to vliv na účinnost ? Děkuji
  Pokus Vám to jídlo nezpůsobí zažívací obtíže - zvracení či průjem, tak nemějte obavy z účinku.
  6. 2. 2018
  Dobrý den. Mám takový asi dost hloupý dotaz. Ale přeci jen bych se ráda zeptala pro uklidnění. Antikoncepci beru vždy po čištění zubů večer. Jenže poprvé se mi stala menší nehoda. Po čištění jsem si vzala antikoncepční prášek který bohužel spadl do umyvadla. Kde ještě trochu byly kapky vody. Hned potom co mi spadl. Jsem jej ihned vyndala byl tam maximálně 5 vteřin ve vodě. Ihned jsem si prášek dala do pusy a spolkla. Pak jsem se podívala na prst kterým jsem držela prášek a trochu byl obarvený. Jelikož se jedna o potahovanou tabletku. Tak si myslím že by to nemělo narušit antikoncepční účinek. Je tomu doopravdy tak ? Děkuji moc za odpověď. Jen pro upřesnění užívám antikoncepci Jeanine.
  Žádný dotaz není hloupý! Pilulka je obalena proto, protože se vstřebává ve střevě a musí "přežít" průchod žaludkem , kde na ní číhá žaludeční kyselina. Voda Vám povrch nenaruší, barva není taskutečná ochranná vrstva. Takže bez obav.
  6. 2. 2018
  Jak opravdu neotěhotnět? Beru pravidelně antikoncepci. Ale je tam vždy riziko otěhotnění. U antikoncepce je to třeba 99,9% spolehlivá. Ale pořad ta šance tam je. Přítel kondomy nechce. A já zas nemůžu spermicidy atd. Jsem podrážděná potom. Co mi poradíte ?
  To 0,01 % selhání je velmi, ale velmi vzácné a skoro vždy dochází z nějaké chyby v užívání - antibiotika, průjem, zpoždění a pod. Pokud užíváte pilulky správně, není potřeba další ochrana,. Prostě si jen užívejte a bez stresu!
  6. 2. 2018
  Dobrý den přeji. Antikoncepci užívám pravidelně. Vždy na minuty přesně. Ale mám problém v neděli. Vezmu si prášek vždy později. O 3 hodiny. Vadí to ? V příbalovém letáku se píše že mohu užit antikoncepci do 12 a nic se neděje je tomu tak ?
  3 hodiny je zcela bezpečný časový posun. Bez obav.
  6. 2. 2018
  Snažíme se o mimčo. Jak dlouho mám čekat ?
  Pokud se Vám nedaří 6 měsíců otěhotnět, doporučuji návštěvu Vašeho gynekologa. Pokud se Vám nedaří rok, měl by Vás odeslat do některého z Center pro léčbu sterility. Pokud je Vám více jak 35 let, doporučuji odeslat do Centra již po 6 měsících. Čas je k ženám mnohem krutější než k mužům...
  1. 2. 2018
  Dobrý den. Je dobré měnit po nějaké době antikoncepci? Řekněme užívat 3 roky stejnou a pak vyměnit. Aby tělo to střídalo a moc si na to nezvykalo? Měnit dávky hormonů?
  Není potřeba změna. Jenom v případě problémů. Není jediný zdravotní důvod, proč tak činit.