15. 8. 2016
  Dobrý den, ráda bych se zeptala podle jakých kritérií si mám vybrat antikoncepci?
  Hlavním faktorem je Vaše zdraví. Potom si rozhodněte, jaký způsob užívání Vám nejvíce vyhovuje. Jsou hormonální i nehormonální antikoncepční prostředky. Je nutno respektovat i Váš věk. Jiná antikoncepce je vhodná pro mladé dívky, jinou doporučuji pro ženy i klidně kolem 50 let.Nejlépe je ale poradite se se svým gynekologem, jistě Vám poradí.
  14. 8. 2016
  Dobrý den chci se zeptat uzivam antikoncepci Nyssiela nemám menstruaci a strasne me boli prsa je to normální dekuji za odpověď
  Není to normální stav. Asi se bude jednat o hormonální poruchu, ale je také nutno vyloučit selhání antikoncepce. Doporučuji gynekologickou a UZ kontrolu. Pokud by stav opakoval, je vhodná změna antikoncepčního preparátu.
  10. 8. 2016
  Bude mi 45 let. Mám ještě užívat antikoncepci?
  V 45 letech je otěhotnění málo pravděpodobné, ale stále možné. Pokud jste stále aktivní v sexuálním životě, antikoncepci doporučuji.
  9. 8. 2016
  Jak dlouho mám čekat s návštěvou lékaře když chci otěhotnět ?
  Pokud se Vám nedaří početí potomka 6 měsíců při pravidelném pohlavním styku / uvádí se minimálně 2x za týden /, doporučuji navštívit gynekologa již po uplynutí 6 měsíců.
  8. 8. 2016
  Potřebuji posunout menstruaci. Jak to mám udělat. Užívám antikoncepční pilulky.
  Je to jednoduché. Prostě neděláte pauzu a budete pokračovat s antikoncepcí dále. Vždy je možno cyklus prodlužovat,. Nikdy nezkracujte!
  8. 8. 2016
  Kdy mohu po vysazení antikoncepce otěhotnět?
  POkud užíváte pilulky, může klidně a bez rizik otěhotnět hned v prvém měsíci po vysazení. Jakési 3 měsíce k "očištění" je zbytečná báchorka.
  7. 8. 2016
  Když chci antikoncepci a je mi 16 let,musím na gyndu?
  POkud je dívce více jak 16 let a nemá zdravotní kontraindikace, může jí lékař - gynekolog předepsat antikoncepci. Není vyžadován souhlas rodičů.
  4. 8. 2016
  Občas zapomínám spolknout pilulku. Vadí to?
  Aby hormonální pilulka dobře účinkovala, je nezbytné jí užívat pravidelně. Pokud s tím máte problém, doporučuji jiný typ antikoncepce - injekce, náplast, vaginální kroužek, hormonální či nehormonální tělísko.
  2. 8. 2016
  MOhu si u monofazické antikoncepce posunout menstruaci tím, že neudělím přestávku ?
  Ano,je to možné i několikrát do roka. Antikoncepce bude i nadále účinná a není to se zdravotním rizikem.
  20. 7. 2016
  moc dotazu a stále nic
  . Pro změnu operatora pro problémy s technickou podporou se omlouvám. Nově již poradna bude fungovat.