„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  1. 2. 2018
  Dobrý den, prosím ještě o jednu radu - začnu - li tedy tabletky brát po klasické týdenní pauze ve stejný den, jako bych dávala nový kroužek, jsem chráněná ihned nebo je třeba se první týden chránit i jinak? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Antikoncepce by měla účinkovat bez přestávky.
  31. 1. 2018
  Dobrý den. Prosila bych o odpověď ohledně vlivu antibiotik na antikoncepci. Beru antikoncepci Novynette více jak 14 let, vždy 2 platíčka za sebou bez pauzy. Dnes jsem si vzala poslední pilulku z prvního plata (zítra klasicky pokračuju druhým) a jsem nucela začít dnes večer s užíváním antibiotik Fromilid 500, je to 14 tablet na 7 dní. Prosím o info, jestli je tu riziko selhání. Děkuji.
  U tohoto antibiotika by vzácně k selhání mohlo dojít. Doporučuji při užívání a ještě dalších 14 dnů si dávat pozor.
  31. 1. 2018
  Která antikoncepce je lepší ? Jednofázová, dvoufázová nebo třífázová? Která je nejspolehlivější ?
  Spolehlivé jsou obě antikoncepce stejně. Záleží vždy na pravidelnosti užívání. Pro jednodušší možnost posunu menstruace se více užívá jednofazická antikoncepce.
  31. 1. 2018
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jakou byste osobně doporučila hormonální antikoncepci. Kroužek či hormonální pilulku. Náplasti jsou pro mě nevhodné. Chtěla bych vědět určitou značku. Například kdyby se jednalo třeba o pilulky (tak třeba Yaz nebo Logest). Je mi 17 let. Žádné požadavky nějak nemám. Jenom bych asi nechtěla přibrat 10 kg. Jsem spokojená s 50kg. Nyní užívám Jeanine. Tak jestli je tou správnou. Děkuji
  31. 1. 2018
  Já jenom jestli ta přerušovaná soulož aspoň to riziko sníží. Jelikož nic jiného mě nenapadá. Jelikož nic jiného nemůžu. Jenom hormonální pilulky. Které beru poctivě a navrch ještě přerušovaná soulož. Doufám že to aspoň něčemu trochu pomůže. Nevím jaký na to mate názor.
  Ano, přerušovaná soulož sníží pravděpodobnost selhání. Ale účinnost pilulek je natolik dostatečná, že k tuto praktiku nemusíte využívat. - Pro někoho je to technicky obtížné a také to zkracuje dobu sexuálního aktu!
  30. 1. 2018
  Dobrý den měla bych takový problém. Užívám antikoncepci. Správně max odchylka +-2 hodiny což je přijatelné. Ale hormonální pilulka má účinnost 99,7% je to vysoké číslo ale pořad tam to je. Různé kondomy pasary atd. Nemůžu používat jsem alergická na všechno. Dokonce mi moc není doporučeno používat vaginální kroužek. Prostě děs. Jsem mladá a bojím se abych neotěhotněla. S přítel kombinujeme k pilulce i přerušovanou soulož. Myslíte si že teď je to 100% ? Nebo co byste mi mohla poradit. Mám alergii jak na latex tak i na další lubrikanty a spermicidy všechno dokonce i na kondomy pro alergeny z lékárny. Děkuji moc za odpověď.
  Selhání hormonální pilulkové antikoncepce je skutečně minimální. Na těch 0,3% se podílí mnoho dalších faktorů, které jsou známy - průjem, zvracení, užívání antibiotik, zapomenutí. Pokud se Vám ani jedna z těchto situací nestane, k selhání antikoncepce nedojde. Na druhou stranu- neexistuje 100% antikoncepční metoda.
  30. 1. 2018
  Dobrý den, prosím o radu - chtěla bych přejít z Nuvaringu na tabletky (Minesse)… Mám počkat klasicky týden jako kdybych pak pokračovala s nuvaringem nebo počkat na 1.den ms a začít brát tabletky? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Je možné pokračovat jako by jste užívala kroužek.
  29. 1. 2018
  Dobrý den. Včera jsem si zapomněla vzít antikoncepci v 7 hodin večer, jak jsem zvyklá ho v podobnou dobu brát. Vzpomněla jsem si na to dnes ráno v 6 hodin. Takže jsem si prášek za neděli vzala později po 11 hodinách od doby, kdy jsem zvyklá ho používat. A dneska jsem si ten prášek za pondělí vzala normálně v 7 hodin, jak jsem zvyklá. Nenarušila jsem účinek antikoncepce?
  Učinila jste správně, antikoncepce by měla i nadále účinkovat.
  29. 1. 2018
  Dobrý deň, chcem váľa poprosiť o pomoc, v stredu o 1:00 ráno sa nám s manželom zošmykol kondóm. Pri vyťahovaní som ho držala ale na jednej strane bol už zvlečený a niečo vytieklo mimo. Neviem koľko. Ráno po som užila tabletku escapelle po 9 hodinách. Bol deň ovulácie podľa mojej aplikácie v telefóne a 17 deň cyklu. Býva tak od 28 do 36 dní, priemer 31 dňový cyklus. Chcem sa spýtam či môžem byť tehotná, aká je úspešnosť tejto tabletky? Po jej užití stále nekrvácam, čítala som že by som mala do 5 dní po užití krvácať. Je to pravda? Je to že nekrvácam príznakom toho že nezabrala? Mám 40 rokov a dve deti. Ďakujem zaodpoveď.
  Pilulku jste užila včas. Navíc pravděpodobnost početí je ve 4 letech asi o 40% nižší než ve 24 letech. Takže by antikoncepce měla dostatečně zaúčinkovat. Ke krvácení po požití pilulky dojít nemusí. Cyklud nemusí být narušen.
  29. 1. 2018
  Dobrý den přeji. Mám dotaz. Nastal menší problém. Beru antikoncepci Ayreen pravidelně v 11:00. Jenže jsem byla na návštěvě u tety. Prášek v sobotu jsem si vzala běžně v 11:00 a odložila na noční stolek. Další den zazvonil budík s upomínku. Šla jsem pro prášek a nebyly tak po marném hledání jsem jela domu. Vzala jsem si prášek ve 13:15. Takže 2:15 déle. Vadí to ? Můžu se spolehnout na ochranu?
  Občasné zpoždění užití pilulky do 12 hodin neovlivní účinek. Nemějte obavy.