„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  13. 3. 2018
  Dobrý den, poradil byste mi prosím, jaká značka těhotenského testu je nejspolehlivější? Děkuji moc.
  Není důležité jaká značka. Cena testu nad 6O Kč je dostačující. Drahé testy jenom vypadají lépe.
  13. 3. 2018
  Zdravím, jaká je pravděpodobnost že došlo k otěhotnění, když nám prask kondom, ale hned jsem si vzala postinor? Dík
  Pravděpodobnost je cca pod 4%, v praxi je to dostatečná ochrana.
  12. 3. 2018
  Dobrý večer, minulý měsíc jsem vysadila HA Lyndinette (brala jsem skoro rok). Termín menstruace jsem měla v pátek, dostala jsem ji v pondělí. V neděli byl chráněný styk. V pondělí je jen velmi slabé špinění. Je to normální, že by menstruace tak hodně zeslábla? A je to vůbec menstruace? Předem děkuji za odpověď.
  Po vysazení antikoncepce může být dočasně slabší menstruace. Pro jistotu ale vždy doporučuji těhotenský test. Asi bude negativní.
  12. 3. 2018
  Zdravím,chtěla jsem se zeptat,v pondělí 5.3. mi začala menstruace,a tak jsem si 6.3. vzala hormonální antikoncepci. Nikdy predtim jsem HA nebrala, a tak se ptám,kdy už budu při sexu zcela chráněna,když beru HA 7 dní? Předem děkuji.
  Již dnes máte zelenou- ochrany účinkuje.
  12. 3. 2018
  Zdravím, chtěla jsem se Vás zeptat. Beru antikoncepci Sidreta a samozřejmě ani mě se nevyhnula ta hnusná chřipka, hned během prvního týdne užívání antikoncepce. Dostavily se i zažívací problémy. Dostala jsem průjem asi 14 hodin po užití antikoncepce dva dny za sebou, (tj. 5. a 6. den užívání), který sice byl vodnatý, ale nebylo toho hodně, nebyl intenzivní. Jasně, že se teďka už budu chránit do konce plátička jinak, ale mám se třeba bát i ZPĚTNÉHO otěhotnění? Děkuji, pěkný den 8)
  Nemějte obavy. Navíc- pilulka se vstřebá za 4 hodiny, takže v době záchoda by již měla být vstřebána.
  12. 3. 2018
  Dobrý den, užívám HA Ebelya (2,5 let) nyní dvě platíčka po sobě. Z druhého jsem si vzala 5 tabletek a nyní jsem začala špinit, začínám mít bolesti břicha jako při menstruaci. Měla bych nechat udělat pauzu nebo počkat následující dva týdny se špiněním? Děkuji.
  POkud Vám nevadí, že budete krvácet, doporučuji nyní udělat standartní pauzu a potom pokračovat novým platíčkem. Zbylé pilulky z toho si schovejte na eventuální posun cyklu třeba v létě.
  7. 3. 2018
  Dobrý den, při misionářské poloze s nohama nahoru mám takový zvláštní, ale zároveň příjemné pocity v podbřišku. Je možné mít po sexu bolesti v podbřišku v souvislosti s touto polohou a jinak být zdravá? Tato bolest mě zaskočila poprvé dneska, je taková pichlavá a objevila se hned po sexu a nemizí. Bála jsem se , jestli nemám zánět močových cest a tak piji urologické čaje, ale močení mě nepálí. Děkuji
  Každá bolest by se měla vyšetřit. Může se jednat i o zánět či jiné gynekologické onemocnění, ale také nemusí. Doporučuji návštěvu gynekologa a ultrazvukové vyšetření.
  6. 3. 2018
  Dobrý den připojuji se k článku podemnou. Může DETRALEX předepsat gynekolog? Dik
  Může, ale může ho napsat jenom když má zdravotní indikaci a tu gynekolog skoro nikdy nemá, Tento lék patří do sféry cévního chirurga.
  6. 3. 2018
  Dobrý den, může se užívat DETRALEX když beru antikoncepci? Nemůže nijak snížit účinnost antikoncepce.? Dekuji
  Tento lék antikoncepci neovlivňuje,
  6. 3. 2018
  Dobrý den, asi 5 den beru antikoncepce, po vysazení asi 5 měsíců jsem ji začala znovu brát. Včera mě začalo poboliva lytko a takové mírně svědění možná i trochu pálení, může to být antikoncepci?
  Těžko říci. Nejlepší navštívit praktického lékaře aby vyloučil zánět žil.