„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  12. 4. 2018
  Dobrý den, budu dobírat platíčko a přecházet na jinou značku antikoncepce a chtěla bych se zeptat jestli mám udělat týdenní pauzu a nebo bez přestávky začít brát novou antikoncepci. Děkuji
  To by Vám měl říci Váš lékař - zaleží na typu a síle antikoncepce.
  9. 4. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně Escabelle, který jsem užila před měsícem, menstruace přišla do týdne, udělala jsem si test vše bylo ok. A začala jsem brát antikoncepci, má vliv Escabelle na antikoncepční pilulky? Že by snižovaly jejich účinnost? Děkuji za odpověď.
  Jednorázová postkoitální pilulka neovlivňuje užívanou antikoncepci vůbec. Dokonce se někdy použije i v případě zapomenutí pilulky.
  6. 4. 2018
  Dobrý den.mam na Vás otázku.Uzivam pravidelne HA od poslední Ms jsem17.den ukázalo krvaceni(ruzova)-zadnou pilulku jsem nezapomela.pohlavni styk nebyl.Kde by mohl být problém?Děkuji za odpověď.hezky den.
  občasné, ale velmi občasné, slabé krátkodobé zakrvácení nemusí znamenat žádný problém. Vždy ale vhodné navštívit svého gynekologa. POkud se problém opakuje, je vhodná změna antikoncepce.
  4. 4. 2018
  Dobrý den mohla bych Vás poprosit. Zda byste tu pro mě mohli popsat správný postup užívání antikoncepční pilulky. Jaké časové odchylky si mohu dovolit od běžného užívání a co všechno muže ovlivnit antikoncepci jaké bylinky či léky. A zda ovlivní antikoncepci to že ji zapiju teplou vodou.
  Užívejte pilulky s přesností +- 3 hodin a vše bude správně fungovat. Teplota tekutiny účinek neovlivňuje
  2. 4. 2018
  Dobrý den, začala jsem úplně poprvé brát antikoncepci. Ráno jsem lehce krvácela, první prášek si vzala až večer, nyní je to již třetí den. Ale od toho prvního rána nekrvácím vůbec. Není něco špatně? Ani nešpiním.. Děkuji
  Užíváním antikoncepce způsobilo zkrácení menstruačního krvácení. \takže by mělo být vše v pořádku.
  1. 4. 2018
  Dobrý den, v prvním týdnu brání antikoncepce, tudíž 3den brání jsem měla střevní virózu. Vzala jsem si černé uhlí a hodinu po tom antikoncepci. Po brání antikoncepce jsem už na toaletě nebyla, tudíž prášek zůstal ve mě. Zajímá mě zda černé uhlí ovlivňuje antikoncepci a pokud ano jak dlouho se mám chránit třeba ještě s kondomem. Děkuji
  Černé uhlí nesnižuje vstřebávání pilulky. Takže by nemělo dojít k selhání účinku.
  27. 3. 2018
  Dobrý den, prosím o ujištění, zda lék Montelar 10mg nemá vliv na antikoncepční účinek pilulek Novynette.
  Neovlivńuje, bez obav.
  24. 3. 2018
  Dobrý den, dne 12. února mi skončila menstruace. Dva dny po tom jsem musela užít Escapelle, ale pár dní na to se nám s přítelem stalo pár nehod a obávala jsem se, že do mě na rukou zanesl sperma. Pár dni po užití Escapelle jsem začala krvácet jako při menstruaci, trvalo to asi 5 dní. Jen jsem krvácela, žádné jiné pocity jako při menstruaci nebyly, ale krvácela jsem silně. Další mesntruace se měla dostavit 5. března, ale nedostavila se ani za 5 dní. Nechala jsem se tedy prohlédnout gynekologem, ten mě vyšetřil ultrazvukem a řekl, že na 99 % těhotná nejsem a další mesntruace by se měla dostavit za 14 dní, tj. 26. 3. a pokud se nedostaví do 5. 4., tak jsem těhotná. Menstruace se zatím nedostavila, ale občas mám pocit, jako bych ji měla, a mám výtok jako před menstruací, jednou jsem dokonce slabě krvácela. Můj cyklus sice trval 35 dní, poslední dobou ale trvá 28 tak, jako má, a předtím mě bolí prsa a v kříži a mám špatnou náladu a cítím se nafouklá a cítím to v podbřišku, nyní to ale jen cítím v podbřišku a včera mě bolelo v kříži. Hlava mě taky bolí, ale nevím, jestli to není jen psychosomatického původu. To, že mám pocit, jako bych měla menstruaci, ale nemám ji, je divný. Jsem těhotná? Děkuji za odpověď.
  Tak, jak popisujete možnost vzniku početí, je Váš stav spíše psychosomatického původu. Zvažte, zda není čas na zajištění skutečně kvalitní antikoncepce, která Vám navíc i srovná cyklus.
  22. 3. 2018
  Dobrý den, může zánět močových cest narušit účinek antikoncepce? Děkuji
  Samotný zánět antikoncepci neovlivní, ale některé léky na léčbu zánětu ano.
  21. 3. 2018
  Dobrý večer, chci se zeptat zda můžu mít chráněný styk během menstruace? Hrozí záněty či jiné problémy? Děkuji za odpověď.
  Kromě toho, že je to nehygienické, skutečně hrozí v této době zvýšené nebezpečí zánětu. A pozor, i při styku během menstruace můžete otěhotnět.