„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  12. 3. 2018
  Zdravím, chtěla jsem se Vás zeptat. Beru antikoncepci Sidreta a samozřejmě ani mě se nevyhnula ta hnusná chřipka, hned během prvního týdne užívání antikoncepce. Dostavily se i zažívací problémy. Dostala jsem průjem asi 14 hodin po užití antikoncepce dva dny za sebou, (tj. 5. a 6. den užívání), který sice byl vodnatý, ale nebylo toho hodně, nebyl intenzivní. Jasně, že se teďka už budu chránit do konce plátička jinak, ale mám se třeba bát i ZPĚTNÉHO otěhotnění? Děkuji, pěkný den 8)
  Nemějte obavy. Navíc- pilulka se vstřebá za 4 hodiny, takže v době záchoda by již měla být vstřebána.
  12. 3. 2018
  Dobrý den, užívám HA Ebelya (2,5 let) nyní dvě platíčka po sobě. Z druhého jsem si vzala 5 tabletek a nyní jsem začala špinit, začínám mít bolesti břicha jako při menstruaci. Měla bych nechat udělat pauzu nebo počkat následující dva týdny se špiněním? Děkuji.
  POkud Vám nevadí, že budete krvácet, doporučuji nyní udělat standartní pauzu a potom pokračovat novým platíčkem. Zbylé pilulky z toho si schovejte na eventuální posun cyklu třeba v létě.
  7. 3. 2018
  Dobrý den, při misionářské poloze s nohama nahoru mám takový zvláštní, ale zároveň příjemné pocity v podbřišku. Je možné mít po sexu bolesti v podbřišku v souvislosti s touto polohou a jinak být zdravá? Tato bolest mě zaskočila poprvé dneska, je taková pichlavá a objevila se hned po sexu a nemizí. Bála jsem se , jestli nemám zánět močových cest a tak piji urologické čaje, ale močení mě nepálí. Děkuji
  Každá bolest by se měla vyšetřit. Může se jednat i o zánět či jiné gynekologické onemocnění, ale také nemusí. Doporučuji návštěvu gynekologa a ultrazvukové vyšetření.
  6. 3. 2018
  Dobrý den připojuji se k článku podemnou. Může DETRALEX předepsat gynekolog? Dik
  Může, ale může ho napsat jenom když má zdravotní indikaci a tu gynekolog skoro nikdy nemá, Tento lék patří do sféry cévního chirurga.
  6. 3. 2018
  Dobrý den, může se užívat DETRALEX když beru antikoncepci? Nemůže nijak snížit účinnost antikoncepce.? Dekuji
  Tento lék antikoncepci neovlivňuje,
  6. 3. 2018
  Dobrý den, asi 5 den beru antikoncepce, po vysazení asi 5 měsíců jsem ji začala znovu brát. Včera mě začalo poboliva lytko a takové mírně svědění možná i trochu pálení, může to být antikoncepci?
  Těžko říci. Nejlepší navštívit praktického lékaře aby vyloučil zánět žil.
  5. 3. 2018
  Dobrý den přeji. Byla jsem u paní doktorky. Poprosila jsem jí jestli by mi nezměnila antikoncepci protože mě ta stará (Sunya) zavodňovala. Předepsaná mi jinou. Ayreen 2mg/0,03 mg potahované tablety Dienogestum/ethinylestradiolum Pomůže táta antikoncepce nezavodňovat? A ještě mám otázku. Znáte nějaký lék či doplněk stravy který by pomohl odvodnit organismus ale neměl vliv na antikoncepční ochranu? A pokud možno volně prodejný.
  Zavodnění organizmu je jeden nežádoucích problémů. Vaše lékařka správně předepsala složení, které by mohlo pomoci. Na samotné zavodnění není žádný volně dostupný lék.
  5. 3. 2018
  Dobrý den. Nevím zda je to možný ale beru antikoncepci a začala jsem opět cvičit ale připadá mi to že mám tlusčí nohy a není to jen pocit vždy jsem vážila 51 nyní 55 a Cvičím a jím zdravěji než předtím. A antikoncepci užívám krátce asi 10 měsíců. Ale ke to už dost. Chci se zeptat jestli zajdu za doktorkou a ona mi předepíše jinou. Ta která nebude zavodňovat. Tak jestli ta nová antikoncepce bude chránit stejně jako ta předešlá. Nyní mám antikoncepci Jeanine. Chci přejít nejspíš na jinou. Ale bojím se nežádoucího otěhotnění. Nevím zda ta co má jinou složku je stejně účinná jako ta Jeanine. Děkuji za odpověď
  Hormonální pilulky mají sice podobné složení, ale ty drobné odchylky ve složení mohou mít odlišné vedlejší účinky, aniž by byla ovlivněna jejich účinnost. Je ale nutné zjistit, zda změna Vašich nohou není způsobena osvalením. A svaly jsou těžší než tuk.
  5. 3. 2018
  Chápu do dobře když třeba někdy o víkendu zapomenu pilulku a vzpomenu si o 2 déle takže místo 12 hodin si antikoncepci vezmu ve 14:00 tak se nic neděje? Já si to hlídám ale někdy se to stane, že člověk někdy nevzpomene a nebo po cestě něco udělá a nevzpomene si hned.
  Správně. Toto malé zpoždění antikoncepci neovlivní.
  3. 3. 2018
  Dobrý den měla bych dotaz. Jestli je opravdu mozňé otěhotnět když se antikoncepce bere opravdu tak jak má. To že se bere v přesný čas žádné jiné léky ovlivňující antikoncepci. Žádné zvracení či průjem? A jak je ta šance veliká?
  V medicíně není nikdy nic zcela 100%. Pravděpodobnost selhání hormonální antikoncepce je 0,25%. V tom jsou ale zahrnuty všechny případy, kdy dojde k nějaké chybě v užívání. Takže při správném užívání se v praxi se selháním nesetkáváme.