„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  6. 2. 2018
  Dobrý den přeji. Antikoncepci užívám pravidelně. Vždy na minuty přesně. Ale mám problém v neděli. Vezmu si prášek vždy později. O 3 hodiny. Vadí to ? V příbalovém letáku se píše že mohu užit antikoncepci do 12 a nic se neděje je tomu tak ?
  3 hodiny je zcela bezpečný časový posun. Bez obav.
  6. 2. 2018
  Snažíme se o mimčo. Jak dlouho mám čekat ?
  Pokud se Vám nedaří 6 měsíců otěhotnět, doporučuji návštěvu Vašeho gynekologa. Pokud se Vám nedaří rok, měl by Vás odeslat do některého z Center pro léčbu sterility. Pokud je Vám více jak 35 let, doporučuji odeslat do Centra již po 6 měsících. Čas je k ženám mnohem krutější než k mužům...
  1. 2. 2018
  Dobrý den. Je dobré měnit po nějaké době antikoncepci? Řekněme užívat 3 roky stejnou a pak vyměnit. Aby tělo to střídalo a moc si na to nezvykalo? Měnit dávky hormonů?
  Není potřeba změna. Jenom v případě problémů. Není jediný zdravotní důvod, proč tak činit.
  1. 2. 2018
  Dobrý den, prosím ještě o jednu radu - začnu - li tedy tabletky brát po klasické týdenní pauze ve stejný den, jako bych dávala nový kroužek, jsem chráněná ihned nebo je třeba se první týden chránit i jinak? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Antikoncepce by měla účinkovat bez přestávky.
  31. 1. 2018
  Dobrý den. Prosila bych o odpověď ohledně vlivu antibiotik na antikoncepci. Beru antikoncepci Novynette více jak 14 let, vždy 2 platíčka za sebou bez pauzy. Dnes jsem si vzala poslední pilulku z prvního plata (zítra klasicky pokračuju druhým) a jsem nucela začít dnes večer s užíváním antibiotik Fromilid 500, je to 14 tablet na 7 dní. Prosím o info, jestli je tu riziko selhání. Děkuji.
  U tohoto antibiotika by vzácně k selhání mohlo dojít. Doporučuji při užívání a ještě dalších 14 dnů si dávat pozor.
  31. 1. 2018
  Která antikoncepce je lepší ? Jednofázová, dvoufázová nebo třífázová? Která je nejspolehlivější ?
  Spolehlivé jsou obě antikoncepce stejně. Záleží vždy na pravidelnosti užívání. Pro jednodušší možnost posunu menstruace se více užívá jednofazická antikoncepce.
  31. 1. 2018
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jakou byste osobně doporučila hormonální antikoncepci. Kroužek či hormonální pilulku. Náplasti jsou pro mě nevhodné. Chtěla bych vědět určitou značku. Například kdyby se jednalo třeba o pilulky (tak třeba Yaz nebo Logest). Je mi 17 let. Žádné požadavky nějak nemám. Jenom bych asi nechtěla přibrat 10 kg. Jsem spokojená s 50kg. Nyní užívám Jeanine. Tak jestli je tou správnou. Děkuji
  31. 1. 2018
  Já jenom jestli ta přerušovaná soulož aspoň to riziko sníží. Jelikož nic jiného mě nenapadá. Jelikož nic jiného nemůžu. Jenom hormonální pilulky. Které beru poctivě a navrch ještě přerušovaná soulož. Doufám že to aspoň něčemu trochu pomůže. Nevím jaký na to mate názor.
  Ano, přerušovaná soulož sníží pravděpodobnost selhání. Ale účinnost pilulek je natolik dostatečná, že k tuto praktiku nemusíte využívat. - Pro někoho je to technicky obtížné a také to zkracuje dobu sexuálního aktu!
  30. 1. 2018
  Dobrý den měla bych takový problém. Užívám antikoncepci. Správně max odchylka +-2 hodiny což je přijatelné. Ale hormonální pilulka má účinnost 99,7% je to vysoké číslo ale pořad tam to je. Různé kondomy pasary atd. Nemůžu používat jsem alergická na všechno. Dokonce mi moc není doporučeno používat vaginální kroužek. Prostě děs. Jsem mladá a bojím se abych neotěhotněla. S přítel kombinujeme k pilulce i přerušovanou soulož. Myslíte si že teď je to 100% ? Nebo co byste mi mohla poradit. Mám alergii jak na latex tak i na další lubrikanty a spermicidy všechno dokonce i na kondomy pro alergeny z lékárny. Děkuji moc za odpověď.
  Selhání hormonální pilulkové antikoncepce je skutečně minimální. Na těch 0,3% se podílí mnoho dalších faktorů, které jsou známy - průjem, zvracení, užívání antibiotik, zapomenutí. Pokud se Vám ani jedna z těchto situací nestane, k selhání antikoncepce nedojde. Na druhou stranu- neexistuje 100% antikoncepční metoda.
  30. 1. 2018
  Dobrý den, prosím o radu - chtěla bych přejít z Nuvaringu na tabletky (Minesse)… Mám počkat klasicky týden jako kdybych pak pokračovala s nuvaringem nebo počkat na 1.den ms a začít brát tabletky? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Je možné pokračovat jako by jste užívala kroužek.