„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  28. 2. 2018
  Já mám jenom strach z těch doplňků. Jestli mi to ovlivní antikoncepci. Ten Reghaar tam má opravdu hodně. Tak dělám aspoň tu 10 hodinovou pauzu. Snad to nebude ničemu vadit.
  28. 2. 2018
  Dobrý den ještě k tomu dotazu ohledně Reghaar. Řekněme že antikoncepci beru v 11:00 a Reghaar budu užívat třeba kolem 21:00. A zda hraje roli že antikoncepci někdy užiju v 10:45 někdy 11:45? Max 2 hodiny odchylka nikdy ne víc. Ale většinou beru v 11:00 přesně.
  KLidně tak užívejte. U kombinované hormonální antikoncepci stačí přesnost v užívání +- 2 hodiny.
  27. 2. 2018
  Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně vlivu antibiotik na antikoncepci. Beru přes 14 let antikoncepci Novynette (2 plata za sebou bez pauzy, po nich klasická pauza). Při braní druhého plata jsem byla nucena užívat antibiotika Formilid 500. V lékárně jsem byla upozorněna na možný vliv antibiotik na antikoncepci po dobu braní + dalších 7 dní poté. Z Vaší odpovědi jsem toto rozšířila na dobu braní + dalších 14 dní poté. Těchto 14 dní poté my končilo přesně v den, kdy jsem užila poslední pilulku antikoncepce z druhého plata a udělala jsem klasickou pauzu. Proto se obávám, zda po těchto 14ti dnech již antikoncepce funguje i přesto, že to vychází zrovna do týdenní pauzy. Kdy je tedy v tom konkrétním případě možné se na antikoncepci spoléhat? Děkuji.
  Již se můžete na antikoncepci spoléhat. Antibiotika ovlivňují antikoncepci relativně málo, ale přesto je na to potřeba upozornit.
  27. 2. 2018
  Ještě k dotazu o Escapelle a krvácení. Nemám poslední dobou skoro chuť na sex. Je možné, že jsem těhotná?
  Příznaky těhotenství jsou různé, ale snížení libida mezi ně nepatří. POkud se nejste jistá, udělejte so těhotenský test a pro jistotu jej za 14 zopakujte.
  27. 2. 2018
  Dobrý den. Je možné, že dva týdny po užití pilulky Escapelle je mi občas špatně od žaludku? Například při zvýšené fyzické zátěži, to se mi nikdy nedělo. Cca týden po užití pilulky jsem začala silně krvácet, jako při menstruaci. Trvalo to asi 5 dní. Pilulku jsem užila druhý den po milování a poslední menstruace mi skončila 12. 2. Děkuji za odpověď
  24. 2. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda moho použít pilulko po, když mám sklon k trombóze? Byla mi diagnozována hereditární trombofilie. Děkuji za odpověď.
  Hereditární trombofilie je příliš široký pojem. Jsou typy, které nevyžadují obezřetnost a typy vysloveně rizikové. Obecně je vždy nutné respektovat výsledek genetického vyšetření a zvážit možnost podávání hormonů, nejen antikoncepce. Některé typy vyžadují pozornost v těhotenství.
  23. 2. 2018
  Dobrý den, začala jsem brát antikoncepci Ebelya, dobrala jsem první platíčko v úterý a ani po třech dnech se nedostavila menstruace. Čím to může být způsobeno? Děkuji za odpověď.
  Po 7denní pauze pokračujte s užíváním dalšího platíčka. Pokud se nedostaví menstruační krvácení, udělejte si těhotenský test. Ten pro jistotu po 10 dnech zopakujte, Obvykle se v dalším cyklu již menstruace dostaví.
  22. 2. 2018
  Dobrý den, chtěla jsem se jestli je i jiná metoda než antikoncepce. Přítel by chtěl abych brala prášky, ale ja se bojím těch změn co s tim přijdou. Předem děkuji
  Nemějte obavy, hormonální antikoncepce Vás příliš neovlivní, Ale pokud máte strach z hormonů, je k dispozici nitroděložní nehormonální tělísko. Lze jej zavést i mladým ženám, které dosud nerodily.
  15. 2. 2018
  Dobrý den potřebuji nezavidňovat organismus a nesmím přibrat. Jakou mám volit antikoncepci. (Nejlépe tablety).
  Doporučuji antikoncepci s drospirenonem či dienogestem. Název antikoncepce zde nemohu jmenovat, ale poradí Vám Váš gynekolog.
  11. 2. 2018
  Dobrý den, nechala jsem si před 3 týdny závést tělíško Jaydess a včera jsme měli s přítelem poprvé od zavedení sex. Při sexu bylo všechno v pořádku, bez bolesti a po sexu druhý den jsem měla vevnitř celou oteklou vagínu. Je to po účinku tělíska běžné a nebo je to podle druhu sexu (tvrdší)? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Tělíska takovéto reakce nedělají. Troufám si tvrdit, že to bylo po velmi akčním sexu. Gratuluji.