„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  17. 11. 2017
  Dobrý den, beru HA, v noci mi bylo špatně, po 4 a půl hodinách od užití prášku jsem se vyzvracela. Bude snížen účinek antikoncepce? Popřípadě, za jak dlouhou dobu správného a pravidelného užití bez střevních potíží bude antikoncepce opět účinná?
  Pilulka by měla za 4 hodiny být již vstřebaná, takže k selhání antikoncepce by dojít nemělo.
  17. 11. 2017
  Dobrý den, mám dotaz ohledně pilulky Po a HA.. Před 2 týdny jsem požila postinor asi 5 hodin po nechráněnem styku(ejakulace neproběhla), dne 15.11.Stř jsem dostala menstruaci a krev byla normal, ale v 9 večer jsem si dala první prášek z HA a ve čtvrtek 16.11. se menstruace velice snížila spíše hnědavy výtok, mohlo se to stát kvůli HA?? Můj dotaz je, od kdy mě HA chrání od nechtěného těhotenství jestli se nejednalo o stardantni menstruaci od 1 dne bráni HA nebo 8 den( beru HA Mistra) a kdy si popřípadě udělat těhotenský test.. Velice Děkuji za odpověď předem!
  14. 11. 2017
  Dobrý den, mám dotaz. V noci z neděle na pondělí jsem měla sex,v pondělí ráno jsem dostala menstruaci. Dnes tedy v úterý jsem užila pilulku po Escapelle. Menstruace se o hodně zmirnila,může to být způsobeno pilulkou?A je ještě riziko ze bych byla těhotná?Děkuji za odpověď.přeji pěkný den.
  Pilulka má 86% úspěšnost, což v praxi obvykle stačí. Zmírnění menstruace způsobit může. Doporučuji udějelete si za 14 dnů těhotenský test.
  10. 11. 2017
  Dobrý den, beru HA, teď jsem onemocněla a mam antibiotika na 7 dní, u kterých se píše, že maji vliv na antikoncepční pilulky, u kterých se může snížit účinek. Jak dlouho se musím chránit jinak než HA a kdy se znovu obnoví účinek?
  Doporučuji po dobu užívaní antibiotik být bez styku.
  10. 11. 2017
  Dobrý den, HA užívám pravidelně ve 4h odpoledne, včera jsem si zapomněla tabletu vzít a vzpomněla si až dnes v 9h ráno (HA Lindynette 20). Je HA stále účinná nebo se mám chránit i jinak? Děkuji
  Pokud je zpoždění více jak 12 hodin, k selhání dojít může. Raději do konce cyklu na antikoncepci nespoléhejte.
  8. 11. 2017
  Dobrý den, má na antikoncepci vliv Hylakforte (na střevní potíže) nebo Uroval manosa akut (na močový měchýř)?
  Ani jeden z preparátů antikoncepci neovlivňuje. Problém bývají ale ty střevní obtíže!
  7. 11. 2017
  Dobrý den. Minulý týden v sobotu jsem měl s přítelkyní nechránění pohlavní styk. Tzv "jsem se neudělal do ní". Ale přeci jenom jsme meli strach. Tak jsme ráno koupili Postinor. Bylo to max 5 hodin od styku. Přítelkyně by měla dostat menstruaci +- za 6 dní. Máme trošku strach a proto bych se vás rád zeptal co máme čekat.
  Obvykle nebývá ani narušení cyklu. Učinili jste správně, pilulka by měla zaúčinkovat. Někdy dochází k nepravidelnému krvácení.
  7. 11. 2017
  Dobrý den.mam dotaz ohledně zažívacích problemu(zvracení,průjem).po užití ha tabletky po tech3-4hod.je žena nadále chráněna po tech4hodinach nebo se má radši ještě chránit jinak?Dekuji Vám za odpoved.
  Pilulka je za 4 hodiny pop spolknutí vstřebána. POkud máte zvracení či průjem po této době, k selhání by dojít nemuselo.
  6. 11. 2017
  Dobrý den, pane doktore poslední pilulku jsem si měla vzít v sobotu 11. 11. a dnes je 6.11. a já jsem začala mírně špinit růžově? Co to prosím znamená, je to vůbec možné abych dostala menstruaci dříve? Poprřípadně jak se mám teď zachovat, dobrat platíčko a poté udělat pauzu? A nebo udělat pauzu rovnou a začít s novým platíčkem?
  Doberte platíčko. Může se jednat jenom o malou poruchu bez následků. A pokračujte tak, jak jste zvyklá včetně pausy. V pause již nemusí být krvácení.
  5. 11. 2017
  1