„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  27. 2. 2018
  Dobrý den. Je možné, že dva týdny po užití pilulky Escapelle je mi občas špatně od žaludku? Například při zvýšené fyzické zátěži, to se mi nikdy nedělo. Cca týden po užití pilulky jsem začala silně krvácet, jako při menstruaci. Trvalo to asi 5 dní. Pilulku jsem užila druhý den po milování a poslední menstruace mi skončila 12. 2. Děkuji za odpověď
  24. 2. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda moho použít pilulko po, když mám sklon k trombóze? Byla mi diagnozována hereditární trombofilie. Děkuji za odpověď.
  Hereditární trombofilie je příliš široký pojem. Jsou typy, které nevyžadují obezřetnost a typy vysloveně rizikové. Obecně je vždy nutné respektovat výsledek genetického vyšetření a zvážit možnost podávání hormonů, nejen antikoncepce. Některé typy vyžadují pozornost v těhotenství.
  23. 2. 2018
  Dobrý den, začala jsem brát antikoncepci Ebelya, dobrala jsem první platíčko v úterý a ani po třech dnech se nedostavila menstruace. Čím to může být způsobeno? Děkuji za odpověď.
  Po 7denní pauze pokračujte s užíváním dalšího platíčka. Pokud se nedostaví menstruační krvácení, udělejte si těhotenský test. Ten pro jistotu po 10 dnech zopakujte, Obvykle se v dalším cyklu již menstruace dostaví.
  22. 2. 2018
  Dobrý den, chtěla jsem se jestli je i jiná metoda než antikoncepce. Přítel by chtěl abych brala prášky, ale ja se bojím těch změn co s tim přijdou. Předem děkuji
  Nemějte obavy, hormonální antikoncepce Vás příliš neovlivní, Ale pokud máte strach z hormonů, je k dispozici nitroděložní nehormonální tělísko. Lze jej zavést i mladým ženám, které dosud nerodily.
  15. 2. 2018
  Dobrý den potřebuji nezavidňovat organismus a nesmím přibrat. Jakou mám volit antikoncepci. (Nejlépe tablety).
  Doporučuji antikoncepci s drospirenonem či dienogestem. Název antikoncepce zde nemohu jmenovat, ale poradí Vám Váš gynekolog.
  11. 2. 2018
  Dobrý den, nechala jsem si před 3 týdny závést tělíško Jaydess a včera jsme měli s přítelem poprvé od zavedení sex. Při sexu bylo všechno v pořádku, bez bolesti a po sexu druhý den jsem měla vevnitř celou oteklou vagínu. Je to po účinku tělíska běžné a nebo je to podle druhu sexu (tvrdší)? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Tělíska takovéto reakce nedělají. Troufám si tvrdit, že to bylo po velmi akčním sexu. Gratuluji.
  9. 2. 2018
  Snižuje Reghaar tablety účinnost antikoncepce. Je tam kyselina listová tak nevím .
  Bez obav, nesnižuje. Doporučuji užívat antikoncepci v jiném čase a bude to spolehlivé.
  8. 2. 2018
  Dobrý den mám hrozný strach z otěhotnění. Beru hormonální prášky. Ale pořad mám strach. Jsem studentka. Prezervativy pro přítele moc vhodné nejdou. Globulím , spermicidům aj. Nevěřím a hlavně neumím je správně aplikovat. Přerušovanou soulož praktikujeme. Ale přerušovaná spulož také není spolehlivá. Nevím co mám dělat. Mám strach z nežádoucího otěhotnění.
  Pokud užíváte pilulky správně, nemusíte mít obavy. Hormonální antikoncepce je na trhu již od 6 . let minulého století a léta prověřila spolehlivost i bezpečnost této metody. Přerušovaná soulož, gumička či další metody jsou již zbytečné. Užívejte si klidného sexuálního života !
  8. 2. 2018
  Dobrý den, ovlivnuje biosil ucinek HA?
  Neovlivňuje.
  7. 2. 2018
  Dobry den, zacinam s antikoncepci a jestli dobre chapu, tak se zacina brat pri prvnim dni menzes a pak po dobrani platicka 7 dni pauza a pak znovu? Dekuji
  Ano. Menstruační cyklus trvá 28 dnů - 21 pilulek a 7 dnů pausa. Jenom začátek je nutno sfázovat s Vaší menstruací.