„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  28. 1. 2018
  1
  26. 1. 2018
  1
  25. 1. 2018
  Opravují: pausu*
  25. 1. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci v kuse a osudu udělám jen obcas, teď naposled jsem vzala při pause tabletu místo 7 dne už 6tý . Je to velký problém ? Uvědomila jsem si to až po týdnu . Děkuji za odpověď
  Vůbec nic se nestalo. Příští přestávku ale neprodlužujte.
  22. 1. 2018
  Dobrý den, je v pořádku píchání v oblasti vaječníků i mimo ovulaci? V plodných dnech pocituji píchání nejvíce, ale občasně se ozve i mimo tyto dny. Cytologie mi byla dělána před rokem a v pořádku, před asi půl rokem jsem byla u gynekologa a dostala jsem na vlastní žádost antibiotika do pochvy (protože moje praktická lékařka se domnívala, že něco může být v pochvě a proto mám neustále problémy s močovým měchýřem). Nyní zánět močového měchýře nemám, ale píchání v podbřišku v místě, kde jsou vaječníky stále je (převážně na pravé straně). Je občasné píchání v podbřišku normální i mimo plodné dny?
  Bolesti bodavého charakteru v oblasti vaječníků mívají příčinu v bederní páteři. S vlastními vaječníky ani s cyklem není souvislost. Nepomůže Vám ani hormonální léčba, ani masáže. Jenom návštěva fitnessu a posilování páteřního svalstva - doporučuji pod odborným dohledem instruktora.
  19. 1. 2018
  Dobrý den.uzivam Ha natalya.ovlivnuji snižují léky (inhalátory)budiair +ventolin Ha??Děkuji Vám za odpověď.hezky večer.
  Nesnižují.
  19. 1. 2018
  Dobrý den, začala jsem brát první antikoncepci. Beru triregol a chtěla jsem se zeptat, zda jsem chráněna hned po skončení ms kdy začínám v první den s první pilulkou a zda budu opravdu chráněna i v 7 denní pauze?
  Na ob dotazy je stejná odpověď ANO.
  12. 1. 2018
  Dobry den já nevím jestli si mam požatat o antikoncepci ?? Protože já jsem ještě neměla pohlavní styk . Je mi 16 let . A četla jsem že je to dobré i na bolestivou menstruaci a že se ta upravovot podle potřeb posunovat je to pravda ?? DEKUJI ZA ODPOVED
  Pokud plánujete sexuálně aktivně žít, tak lze předepsat antikoncepci již před prvním pohlavním stykem. Ta Vám s velkou pravděpodobností pomůže Vaše zdravotní problémy vyřešit. Pokud neplánujete sex, tak Vám gynekolog předepíše jinou léčbu. Ale pomůže Vám. Doporučuji návštěvu na gynekologii.
  9. 1. 2018
  Dobry den, 2/12 probehl nechraneny pohlavni styk (11.den cyklu), po cca 20hodinach jsem si vzala Postinor (dle lékárnice,obe pilulky naraz). 8/12 se dostavila menstruace,ktera trvala cca 3 dny. Nyni je 8/1( 32.den cyklu)a dostala jsem menstruaci znova,ale je prvni den a i presto je slabsi nez byvala normalne. Je nejaka moznost tehotenstvi ? DEKUJI ZA ODPOVED
  K selhání při správném užití postkoitální antikoncepce je vzácné. Přesto doporučuji udělat těhotenský test a ten za 14 dnů zopakovat. Ale bude asi negativní, ale Vy budete mít klídek.
  7. 1. 2018
  Dobrý den pane doktore, ze zdravotních důvodu jsem musela vysadit HA a dále mi bylo doporučeno hormonální tělísko. Je to šetrnější než HA? Četla jsem mnoho recenzí a ženy měly klidně i půl roku po zavedení špinění či mírné krvácení. Je toto možné pak nějak zarazit? Chtěla bych si ho nechat zavést, ale mám obavy jak dlouho by mě tyto problémy čekaly. Děkuji za odpověď.
  Nitroděložní hormnální systém je jedna z nejlepších antikoncepčních metod. Šetří organismus a tlumí mnoho gynekologických obtíží. Až u 8O% žena nastane vymizení menstruačního krvácení a u ostatních bývá výrazná redukce menstruace. To je dnes považováno za kladný zdravotní přínos. Je to jedna z metod, kterou lze doporučit při kojení i při většině poruch krevní srážlivosti.Průnikové krvácení se objevuje asi u 7% žen a je většinou dobře léčitelné. Jenom asi 3% žen má takové problémy, že musí být tělísko předčasně vyjmuto. A právě tyto 3% si stěžují na internetu.