„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  6. 2. 2018
  Dobrý den vadí že antikoncepci užívám ihned po jídle? Má to vliv na účinnost ? Děkuji
  Pokus Vám to jídlo nezpůsobí zažívací obtíže - zvracení či průjem, tak nemějte obavy z účinku.
  6. 2. 2018
  Dobrý den. Mám takový asi dost hloupý dotaz. Ale přeci jen bych se ráda zeptala pro uklidnění. Antikoncepci beru vždy po čištění zubů večer. Jenže poprvé se mi stala menší nehoda. Po čištění jsem si vzala antikoncepční prášek který bohužel spadl do umyvadla. Kde ještě trochu byly kapky vody. Hned potom co mi spadl. Jsem jej ihned vyndala byl tam maximálně 5 vteřin ve vodě. Ihned jsem si prášek dala do pusy a spolkla. Pak jsem se podívala na prst kterým jsem držela prášek a trochu byl obarvený. Jelikož se jedna o potahovanou tabletku. Tak si myslím že by to nemělo narušit antikoncepční účinek. Je tomu doopravdy tak ? Děkuji moc za odpověď. Jen pro upřesnění užívám antikoncepci Jeanine.
  Žádný dotaz není hloupý! Pilulka je obalena proto, protože se vstřebává ve střevě a musí "přežít" průchod žaludkem , kde na ní číhá žaludeční kyselina. Voda Vám povrch nenaruší, barva není taskutečná ochranná vrstva. Takže bez obav.
  6. 2. 2018
  Jak opravdu neotěhotnět? Beru pravidelně antikoncepci. Ale je tam vždy riziko otěhotnění. U antikoncepce je to třeba 99,9% spolehlivá. Ale pořad ta šance tam je. Přítel kondomy nechce. A já zas nemůžu spermicidy atd. Jsem podrážděná potom. Co mi poradíte ?
  To 0,01 % selhání je velmi, ale velmi vzácné a skoro vždy dochází z nějaké chyby v užívání - antibiotika, průjem, zpoždění a pod. Pokud užíváte pilulky správně, není potřeba další ochrana,. Prostě si jen užívejte a bez stresu!
  6. 2. 2018
  Dobrý den přeji. Antikoncepci užívám pravidelně. Vždy na minuty přesně. Ale mám problém v neděli. Vezmu si prášek vždy později. O 3 hodiny. Vadí to ? V příbalovém letáku se píše že mohu užit antikoncepci do 12 a nic se neděje je tomu tak ?
  3 hodiny je zcela bezpečný časový posun. Bez obav.
  6. 2. 2018
  Snažíme se o mimčo. Jak dlouho mám čekat ?
  Pokud se Vám nedaří 6 měsíců otěhotnět, doporučuji návštěvu Vašeho gynekologa. Pokud se Vám nedaří rok, měl by Vás odeslat do některého z Center pro léčbu sterility. Pokud je Vám více jak 35 let, doporučuji odeslat do Centra již po 6 měsících. Čas je k ženám mnohem krutější než k mužům...
  1. 2. 2018
  Dobrý den. Je dobré měnit po nějaké době antikoncepci? Řekněme užívat 3 roky stejnou a pak vyměnit. Aby tělo to střídalo a moc si na to nezvykalo? Měnit dávky hormonů?
  Není potřeba změna. Jenom v případě problémů. Není jediný zdravotní důvod, proč tak činit.
  1. 2. 2018
  Dobrý den, prosím ještě o jednu radu - začnu - li tedy tabletky brát po klasické týdenní pauze ve stejný den, jako bych dávala nový kroužek, jsem chráněná ihned nebo je třeba se první týden chránit i jinak? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Antikoncepce by měla účinkovat bez přestávky.
  31. 1. 2018
  Dobrý den. Prosila bych o odpověď ohledně vlivu antibiotik na antikoncepci. Beru antikoncepci Novynette více jak 14 let, vždy 2 platíčka za sebou bez pauzy. Dnes jsem si vzala poslední pilulku z prvního plata (zítra klasicky pokračuju druhým) a jsem nucela začít dnes večer s užíváním antibiotik Fromilid 500, je to 14 tablet na 7 dní. Prosím o info, jestli je tu riziko selhání. Děkuji.
  U tohoto antibiotika by vzácně k selhání mohlo dojít. Doporučuji při užívání a ještě dalších 14 dnů si dávat pozor.
  31. 1. 2018
  Která antikoncepce je lepší ? Jednofázová, dvoufázová nebo třífázová? Která je nejspolehlivější ?
  Spolehlivé jsou obě antikoncepce stejně. Záleží vždy na pravidelnosti užívání. Pro jednodušší možnost posunu menstruace se více užívá jednofazická antikoncepce.
  31. 1. 2018
  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jakou byste osobně doporučila hormonální antikoncepci. Kroužek či hormonální pilulku. Náplasti jsou pro mě nevhodné. Chtěla bych vědět určitou značku. Například kdyby se jednalo třeba o pilulky (tak třeba Yaz nebo Logest). Je mi 17 let. Žádné požadavky nějak nemám. Jenom bych asi nechtěla přibrat 10 kg. Jsem spokojená s 50kg. Nyní užívám Jeanine. Tak jestli je tou správnou. Děkuji