„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  22. 1. 2018
  Dobrý den, je v pořádku píchání v oblasti vaječníků i mimo ovulaci? V plodných dnech pocituji píchání nejvíce, ale občasně se ozve i mimo tyto dny. Cytologie mi byla dělána před rokem a v pořádku, před asi půl rokem jsem byla u gynekologa a dostala jsem na vlastní žádost antibiotika do pochvy (protože moje praktická lékařka se domnívala, že něco může být v pochvě a proto mám neustále problémy s močovým měchýřem). Nyní zánět močového měchýře nemám, ale píchání v podbřišku v místě, kde jsou vaječníky stále je (převážně na pravé straně). Je občasné píchání v podbřišku normální i mimo plodné dny?
  Bolesti bodavého charakteru v oblasti vaječníků mívají příčinu v bederní páteři. S vlastními vaječníky ani s cyklem není souvislost. Nepomůže Vám ani hormonální léčba, ani masáže. Jenom návštěva fitnessu a posilování páteřního svalstva - doporučuji pod odborným dohledem instruktora.
  19. 1. 2018
  Dobrý den.uzivam Ha natalya.ovlivnuji snižují léky (inhalátory)budiair +ventolin Ha??Děkuji Vám za odpověď.hezky večer.
  Nesnižují.
  19. 1. 2018
  Dobrý den, začala jsem brát první antikoncepci. Beru triregol a chtěla jsem se zeptat, zda jsem chráněna hned po skončení ms kdy začínám v první den s první pilulkou a zda budu opravdu chráněna i v 7 denní pauze?
  Na ob dotazy je stejná odpověď ANO.
  12. 1. 2018
  Dobry den já nevím jestli si mam požatat o antikoncepci ?? Protože já jsem ještě neměla pohlavní styk . Je mi 16 let . A četla jsem že je to dobré i na bolestivou menstruaci a že se ta upravovot podle potřeb posunovat je to pravda ?? DEKUJI ZA ODPOVED
  Pokud plánujete sexuálně aktivně žít, tak lze předepsat antikoncepci již před prvním pohlavním stykem. Ta Vám s velkou pravděpodobností pomůže Vaše zdravotní problémy vyřešit. Pokud neplánujete sex, tak Vám gynekolog předepíše jinou léčbu. Ale pomůže Vám. Doporučuji návštěvu na gynekologii.
  9. 1. 2018
  Dobry den, 2/12 probehl nechraneny pohlavni styk (11.den cyklu), po cca 20hodinach jsem si vzala Postinor (dle lékárnice,obe pilulky naraz). 8/12 se dostavila menstruace,ktera trvala cca 3 dny. Nyni je 8/1( 32.den cyklu)a dostala jsem menstruaci znova,ale je prvni den a i presto je slabsi nez byvala normalne. Je nejaka moznost tehotenstvi ? DEKUJI ZA ODPOVED
  K selhání při správném užití postkoitální antikoncepce je vzácné. Přesto doporučuji udělat těhotenský test a ten za 14 dnů zopakovat. Ale bude asi negativní, ale Vy budete mít klídek.
  7. 1. 2018
  Dobrý den pane doktore, ze zdravotních důvodu jsem musela vysadit HA a dále mi bylo doporučeno hormonální tělísko. Je to šetrnější než HA? Četla jsem mnoho recenzí a ženy měly klidně i půl roku po zavedení špinění či mírné krvácení. Je toto možné pak nějak zarazit? Chtěla bych si ho nechat zavést, ale mám obavy jak dlouho by mě tyto problémy čekaly. Děkuji za odpověď.
  Nitroděložní hormnální systém je jedna z nejlepších antikoncepčních metod. Šetří organismus a tlumí mnoho gynekologických obtíží. Až u 8O% žena nastane vymizení menstruačního krvácení a u ostatních bývá výrazná redukce menstruace. To je dnes považováno za kladný zdravotní přínos. Je to jedna z metod, kterou lze doporučit při kojení i při většině poruch krevní srážlivosti.Průnikové krvácení se objevuje asi u 7% žen a je většinou dobře léčitelné. Jenom asi 3% žen má takové problémy, že musí být tělísko předčasně vyjmuto. A právě tyto 3% si stěžují na internetu.
  7. 1. 2018
  Dobrý den.chtela bych vědět jaka nehormonalni antikoncepce(kondom) a jaká jiná antikoncepce zda čípky,gel, nebo čípky pharmatex na co si dát pozor a jak dlouho jsem před a po styku chranena?? Jsou zakázané i pro partnera všechny sprchové gely,šampon atd-je dovolená jen voda?mám v tom všem zmatek.Dekuji Vám.hezky den přeji.
  Kondom jistě znáte a zde jsem na podobný dotaz odpověděl. Dále existuje nehormonální lokální barierová antikoncepce ve formě poševních čípků či poševní gel. Principem je vytvoření prostředí v pochvě, které likviduje spermie. Proto je nutno tuto antikoncepci aplikovat do pochvy před stykem a počítat s tím, že má časově omezenou účinnost. Spolehlivost metody je asi 92%- Je to ale pořád 10x menší účinnost než pilulky..
  7. 1. 2018
  Dobrý den.jake bylinky ovlivnují Ha(trezalka vím),kombucha také ovlivňuje Ha??Děkuji.
  POkud užíváte nějaké bylinky, je vhodné, aby mezi užitím hormonální antikoncepce a užitím bylinek byl delší , tedy např bylinky ráno a antikoncepci večer a naopak. Pak se nemusíte obávat žádných bylinek.
  6. 1. 2018
  Dobrý den, musím užívat antikoncepci nebo stačí používat jen kondom? Pohlavní styk jsem ještě neměla..... Děkuji.
  Užívání kondomu je chvályhodné, protože kromě antikoncepčního účinku je i určitým preventivním opatřením před přenosem pohlavních chorob. Nicméně kondom má určitá úskalí. Musí být nasazen včas a včas vytažen. Pro někoho je stresujícím okamžikem jeho navlečení. Může se stát , že kondom sklouzne, či praskne. Na druhou stranu může být použití kondomu obveselením vlastního aktu. POkud je kondom správně užívání, může být jeho účinek dostačující. Bohužel statistiky hovoří až o 15% selhání této metody. Hormonální antikoncepce má pouze 0,25% selhání, toje více jak 70x menší pravděpodobnost otěhotnění.
  6. 1. 2018
  Dobrý den, chci se zeptat, kdy se nasazuje první antikoncepce? Po prvním pohlavním styku nebo před prvním stykem? Předem moc děkuji za odpověď.
  Doporučuji požádat svého gynekologa o antikoncepci ještě před prvním pohlavním stykem. Nemějte obavy, každý gynekolog Vám vyjde vstříc.