„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  10. 11. 2017
  Dobrý den, HA užívám pravidelně ve 4h odpoledne, včera jsem si zapomněla tabletu vzít a vzpomněla si až dnes v 9h ráno (HA Lindynette 20). Je HA stále účinná nebo se mám chránit i jinak? Děkuji
  Pokud je zpoždění více jak 12 hodin, k selhání dojít může. Raději do konce cyklu na antikoncepci nespoléhejte.
  8. 11. 2017
  Dobrý den, má na antikoncepci vliv Hylakforte (na střevní potíže) nebo Uroval manosa akut (na močový měchýř)?
  Ani jeden z preparátů antikoncepci neovlivňuje. Problém bývají ale ty střevní obtíže!
  7. 11. 2017
  Dobrý den. Minulý týden v sobotu jsem měl s přítelkyní nechránění pohlavní styk. Tzv "jsem se neudělal do ní". Ale přeci jenom jsme meli strach. Tak jsme ráno koupili Postinor. Bylo to max 5 hodin od styku. Přítelkyně by měla dostat menstruaci +- za 6 dní. Máme trošku strach a proto bych se vás rád zeptal co máme čekat.
  Obvykle nebývá ani narušení cyklu. Učinili jste správně, pilulka by měla zaúčinkovat. Někdy dochází k nepravidelnému krvácení.
  7. 11. 2017
  Dobrý den.mam dotaz ohledně zažívacích problemu(zvracení,průjem).po užití ha tabletky po tech3-4hod.je žena nadále chráněna po tech4hodinach nebo se má radši ještě chránit jinak?Dekuji Vám za odpoved.
  Pilulka je za 4 hodiny pop spolknutí vstřebána. POkud máte zvracení či průjem po této době, k selhání by dojít nemuselo.
  6. 11. 2017
  Dobrý den, pane doktore poslední pilulku jsem si měla vzít v sobotu 11. 11. a dnes je 6.11. a já jsem začala mírně špinit růžově? Co to prosím znamená, je to vůbec možné abych dostala menstruaci dříve? Poprřípadně jak se mám teď zachovat, dobrat platíčko a poté udělat pauzu? A nebo udělat pauzu rovnou a začít s novým platíčkem?
  Doberte platíčko. Může se jednat jenom o malou poruchu bez následků. A pokračujte tak, jak jste zvyklá včetně pausy. V pause již nemusí být krvácení.
  5. 11. 2017
  1
  5. 11. 2017
  Dobrý den.uzivam ha natalya.ovlivnuje(krém)ibalgin,ibubrufen,lanzul ha?užívala jsem analgetika a protizánětlivé leky.v prvním týdnu z blistru jsem zapomněla uzit ha5tab(vzala až po14h).ms jsem dostala ale měla ji jen dva dny jinak to mam až pět dnů.je možné těhotenství?Děkuji.hezky den.
  Antirevmatika antikoncepci neovlivňují. A zpoždění o 14 hodin je na hraně, ale většinou bez následků. Udělejte si těhotenský test a pro jistotu jej zopakujte po 14 dnech. Bude asi negativní, ale budete žít v klidu. Hezký den
  1. 11. 2017
  Dobrý den, beru HA Ayreen první měsíc. Teď mám prášky vysazené 7. den (7-denní pauza) a zítra je začínám brát znovu. Ale nedostala jsem menstruaci, která by měla po vysazení prášků přijít. Nastalo pouze mírné špinění 4. den vysazení prášků, které trvalo pouze 3 dny. Prášky jsem brala pravidelně a spolehlivě. Jediné, co se stalo, že 7. den, kdy jsem HA brala, se do mě přítel udělal, ale v příbalovém letáku se píše, že jsem chráněna od prvního dne správného užívání. Myslíte, že je možné, že jsem těhotná? Nebo je to pouze vliv antikoncepce?
  Antikoncepce může výrazně snížit intenzitu krvácení. Udělejte si pro jistotu za týden těhotenský test. Bude asi negativní. KLidně užívejte antikoncepci i nadále.
  26. 10. 2017
  Dobrý den, moje sestra má problémy s gynekologickými záněty, které jsou bezpříznakové, kromě nesvědícího výtoku. Nyní je v 38 týdnu těhotenství a v kultivaci jí opět vyšlo, to co vždy, masivní střevní bakterie včetně obávaného streptokoka. V těhotenství jí doktorka nic neléčí, protože před těhotenstvím zkoušely plno antibiotik a léčba byla bez efektu, vždy se jí vše dle kultivace vrátilo. Je možné, že v těhotenství se dítě nakazilo ? Sestra nyní žádá o porod císařským řezem z psychiatrických důvodu, protože se bojí, že při porodu by se dítě nakazilo stoprocentně, protože antibiotika jí nikdy nezabraly a kultivační nálezy se u ní opravdu střídají, jednou tam streptokoka má, pak ne, pak zase jo. Není to podivné, že ačkoliv se neléčí, tak někdy streptokoka má a někdy ne? A je možné nakažení dítěte již v těhotenství nebo při porodu?
  Streptokoka v podstatě nikdy natrvalo z organizmu neodléčí. U porodu to však nebývá problém. Provádí se léčba během porodu, která výrazně snižuje riziko infekce novorozeněte. I bez léčby není riziko nakažení vysoké. Císařský řez nemusí být vždy ideální řešení.
  26. 10. 2017
  Dobrý den, na doporučení svého lékaře jsem přesla z HA Jeanine na HA Jangee.. Po 6ti dnech užívání nové antikoncepce mi začaly bolesti v podbřišku, které přetrvávají doposud (sedmý den). Před třemi se spustilo i mírné krvácení. Je to způsobeno přechodem na novou antikoncepci? mám ještě vydržet?
  POkud budete mít bolesti i v pondělí, tak doporučuji kontrolu na gynekologii.