„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  15. 10. 2017
  Dobrý den, může žena otěhotnět týden před mentruací? Je to málo nebo vysoce pravděpodobné? ( Byl přerušovaný styk dvakrát po sobě).
  Je to málo pravděpodobné, ale lze otěhotnět i po pohlavním styku při menstruaci!
  13. 10. 2017
  Dobrý den.uzivam Ha.v prvním týdnu jsem měla styk a zapomnela jsem si vzít pilulku-uzila jsem ji až s14hod se spozdenim.je velké riziko otěhotnění?Děkuji.Hezky den.
  Obvykle 14 hodin ještě příroda toleruje. Doužívejte antikoncepci a jakmile začnete nové platíčko, udělejte si těhotenský test. Asi bude negativní.
  11. 10. 2017
  Dobrý den, začala jsem jíst antikoncepci a nejsem si zcela jistá, jak vlastně funguje. Pokud jsem měla sex den před začátkem vysazení tabletek na 7 dní je to pořád účinné? A po skončení menstruace jsem chráněná hned s prvním práškem nového balení? Děkuji za odpověď.
  Pokud užíváte antikoncepci bez poruchy, antikoncepce plně účinkuje i pauze.
  10. 10. 2017
  Dobrý den, beru HA Ayreen již šestým dnem. Když jsem si ji nechala předepsat u doktorky, řekla mi, že antikoncepce začíná působit asi po 3 týdnech. V příbalovém letáku čtu ale něco jiného, a to, že HA je účinná už od prvního dne správného užití, tj. od prvního dne menstruačního cyklu. Přesně tak jsem to užila, myslíte, že teď po týdnu užívání už budu chráněna a nemusím se ničeho obávat?
  Pokud jste začala s užíváním antikoncepce první den menstruace, tak je účinná po skončení této menstruace, tedy vlastně od začátku.
  9. 10. 2017
  Dobrý den, slyšela jsem o gelu pharmatex a chtěla bych se zeptat jaká je spolehlivost pokud je jedinou ochranou při styku, jestli stačí když ho použiju jen já a jestli bude působit i pokud po aplikaci bude následovat dlouhá předehra i s orálním sexem. Děkuji za odpověď
  Gel má účinnost přes 90%, ale má omezený čas působení. Po 20 minutách již nemusí účinkovat.
  9. 10. 2017
  Dobrý den, chci se zeptat pokud budu mít nechráněný styk před menstruací (2 měsíce bez HA jinak užívané kontinuálně několik let) jak asi vysoká je pravděpodobnost otěhotnění ? Děkuji
  Pravděpodobnost je až 20%, to je z hlediska početí docela dost. "Ruská ruleta" není ideální forma antikoncepce!
  9. 10. 2017
  Dobrý den pokud mám vysazenou antokoncepci a užiji Escapellu do hodiny po nechráněném styku bude výsledek 100% a jak se užítí Escapelly projeví. Budu krvácet nebo ne. A poud ano můžu hned nasadit další antikoncepci? Děkuji za odpověď
  Postkoitální pilulka má statistickou účinnost 96%, což je ale v praxi obvykle dostačující. Nemusíte mít vůbec žádné příznaky, ale nejčastěji bývá krvácení. Antikoncepci si můžete při následující menstruaci klidně nasadit
  8. 10. 2017
  Dobrý den vysadila jsem HAK na 2 měsíce. 1měsíc menstruace proběhla, 2 měsíc zatím ne. Chci opět HAK nasadit. Pokud ji nasadím bez menstruace a budu mít styk můžu otěhotnět? Děkuji za odpověd.
  POkud si nasadíte kdykoliv jindy , nemusí být antikoncepce účinná a může Vám to způsobit zdravotní komplikace. Antikoncepce se prostě musí sfázovat s Vaším menstruačním cyklem.
  7. 10. 2017
  Dobrý den, tento měsíc jsem kvůli dovolené nemohla vysadit antikoncepci na 7 denní pauzu a ihned jsem začala brát nové platíčko HA (21 denní) a po 3 dnu jsem začala maličko špinit, trvá to již 2 dny. Mělo by to ustat? Popřípadně jak si mám poradit. Není to škodlivé? Děkuji za odpověď.
  POkud jste ještě na dovolené a nechcete krvácet užívejte najednou dvě pilulky antikoncepce. Přestanete krvácet. V tomto případě ale po návratu domů udělejte normální pauzu a začněte s plným novým platíčkem. V případě že jste již doma, udělejte pauzu nyní.
  5. 10. 2017
  Dobrý den, beru HA Ayreen. Mají léky jako Ibalgin, brufen, ibuprofen, paralen nebo nimesil, který se podává v rozpustných sáčcích na antikoncepci nějaký vliv? Může nějaký z těchto léků snížit účinnost antikoncepce? Děkuji za odpověď
  Tyto léky v žádné formě antikoncepci neovlivňují, bez obav.