„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  1. 7. 2017
  vážený pane doktore, je šance na těhotenství v tomto případě mizivá? Poslední menstruaci jsem měla 11. 6, včera se odehrál přerušovaný sex.
  Asi k předchozímu dotazu. V praxi to většinou stačí, ale pořád zůstává asi 4% možnosti selhání.
  30. 6. 2017
  Dobrý den, měli jsme s partnerem takovou nehodu. v pondělí a úterý jsme prožili nechráněný styk, což jsme vyřešili tabletkou (po druhém styku) kterou jsem si vzala ve středu ráno (styky v noci z po na út a z út na st). Bohužel včera se nám stala nehoda znovu a opět jsme měli nechráněný styk. Prosím o radu, co nyní dělat. Další tabletkou? Či stále ještě funguje ta původní? MOhu mít případně nějaké komplikace do budoucna s otěhotněním když teď použiji druhou? Poradťe mi prosím.
  POkud by jste užila další pilulku mohla by jste mít bolesti a začnete pravděpodobně krvácet. Pilulka již užitá by měla být dostačující. Jenom zvažte, zda není na čase začít užívat některou z moderních antikoncepcí.
  27. 6. 2017
  Dobrý den, mám 8 týdenního chlapečka a plně kojím, týden beru antikoncepci Azalia (i pro kojící) a přestává se mi tvořit mléko a dnes mě pobolívá v podbříšku a jdou ze mě hnědé hleny. Může to způsobit ta antikoncepce? Moc děkuji za odpověď
  Tyto změny antikoncepce nedělá. Spíše se jedná o zánět, doporučuji návštěvu gynekologie.
  26. 6. 2017
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ATB Xorimax 500 mg. Vím, že ATB ovlivňují hormonální antikoncepci (já beru antikoncepci stodette), ale 26.6 jsem antibiotika začala brát a 29.6 si beru tabletu antikoncepce (po 7 denní pauze) a poslední antibiotikum budu brát 2.7 i tak si mám dávat celý měsíc pozor a ten další už to bude v pohodě? Moc děkuji za odpověď.
  Ovlivnění účinku antikoncepce antibiotiky není zcela prokázáno, ale pro vysokou pravděpodobnost učiňte jak píšete a v dalším cyklu bude již vše v pořádku.
  18. 6. 2017
  Dobrý den, pravidelně beru antikoncepci Lindynette. V sedmidenní pauze se vždy objevilo krvácení ale tento měsíc nic. Je to normální? Vše vypadalo normálně. Jako před menstruací mě bolelo břicho, hlava, byla jsem unavenější a pořád jsem potřebovala na záchod. Ale přesto se krvácení neobjevilo. Je možné že bych mohla být těhotná?
  U nízkohormonální antikoncepci se občas může stát, že menstruace nepřijde. Udělejte si těhotenský test, pokud bude negativní, můžete začít s dalším platíčkem. Doporučuji test za 14 dnů opakovat. POkud budete i v dalším cyklu bez menstruace, je nutný gynekologická kontrola.
  17. 6. 2017
  Dobrý den, po roce jsem zase znovu začala brát antikoncepci, ve čtvrtek jsem začala špinit a tak sem si vzala první pilulku, ale druhý den už sem nešpinila a menstruace se nedostavila, v braní pilulek pokračuji a chctěla jsem se zeptat jestli vůbec teno měsíc antikoncepce bude fungovat či nikoli?
  POkud jste začala užívat antikoncepci první den menstruace, tak antikon cepce účinkuje. Snížení intenzity krvácení je v důsledku účinku antikoncepce
  17. 6. 2017
  Dobrý den, měla jsem chráněný sex, bohužel kondom praskl. Cca do 6-7hodin, jsem použila pilulku. Dnes jsem to měla dostat, mám strašně bolesti v podbříšku. Chtěla bych se zeptat za jak dlouho pozná doktor po tomto incidentu, zda jsem nebo nejsem těhotná? A dostanu normálně měsíčky nebo budu mít problém ?
  Těhotenství je zjistitelné nejdříve cca 15.den ode dne početí, to bylo u Vás datum nehody.
  14. 6. 2017
  Dobrý den, dnes 14.6 jsem mela pohlavní styk s kondomem bohužel kondom prasknul a veškerý ejakulát se dostal do mě. S partnerem jsme ihne dosli pro Escapelle a žila jsem jej 20 minut po sexu. Zaroven první den poslední menstruace byl 4.6 a skončila mi v neděli dne 11.6. Jaka je pravděpodobnost že pilulky selžou ? mám strach že jsem těch pár procent kdy pilulky nezaberou
  V praxi tato pilulka při včasném užití účinkuje a Vy jste ji stihli ve správné době.
  14. 6. 2017
  Dobrý den, včera (13.6.) jsem měla s přítelem pohlavní sex. Použili jsme kondom. V momentě, kdy přítel ejakuloval, penis ze mě vytáhnul a všimli jsme si, že kondom sklouznul. Problém je, že nevíme, kdy přesně kondom sklouznul. Také jsem poslední 4 roky užívala hormonální antikoncepci, ale teď z několika důvodů antikoncepci vysazuji. Poslední prášek jsem brala 30.5. a menstruace se dostavila 3.6. Je možné, že můžu otěhotnět? Děkuji za odpověď.
  Je to dokonce pravděpodobné, protože se právě nacházíte uprostřed plodných dnů
  11. 6. 2017
  Ještě k dotazu o pilulce PO, mám pak samozřejmě normálně pokračovat v užívání HA, že ano?
  Určitě.