„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  13. 12. 2016
  Co se stane kdyz snim 2 prasky najednou?? děkuji
  Nic vážného, jenom Vám bude chybět jedna pilulka na konci platíčka. KLidně si o tento jeden den posuňte začátek dalšího platíčka. Nikdy neprodlužujte pauzu !
  12. 12. 2016
  Dobrý den, neužívám hormonální antikoncepci, s přítelem používáme jen kondom. Přibližně v polovině října jsem měla s přítelem nechráněný pohlavní styk, a to hned dva dny po sobě. Ten druhý den jsem si koupila postinor a druhou tabletku potom užila přesně po 12 hodinách. Následující menstruace přišla včas a byla jako obvykle. Nicméně další menstruace přišla o 4 dny dříve, trvala jen tři dny a byla neobvykle slabá. Poté byl asi dva dny klid, jenže od 30.11. doteď (12.12.) téměř bez přestávky krvácím. Krvácení je spíše slabé, některý den téměř žádné a jiné dny zase silnější, žádnou pravidelnost v tom nespatřuju, ale celkově je krvácení slabší než u normální menstruace. Menstruaci jsem měla dostat 2.12., tak jsem si nejprve myslela, že je to předčasná menstruace v reakci na postinor, ale nezdá se mi, aby trvala takhle dlouho - 14 dní! Minulý týden jsem si dělala těhotenský test a vyšel negativní. Může být to krvácení ještě důsledek říjnového postinoru a spraví se to, nebo to může být něho horšího a měla bych zajít k doktorovi? Můžu být těhotná i navzdory výsledku testu? V minulosti (cca před 2 lety) jsem postinor užila dvakrát a nikdy se mi nic takového nestalo. Předem velmi děkuji za odpověd' a omlouvám se za tak dlouhý dotaz, ale chtěla jsem poskytnout co nejvíc informací.
  Těhotná pravděpodobně nebudete. Krvácení může být způsobeno užitím postkoitální antikoncepcí. Doporučuji návštěvu gynekologa. Každé nepravidelné krvácení by se mělo vyšetřit a navíc budu vánoce / a ty mají být "bílé" a ne "červené"
  6. 12. 2016
  Mohu si antikoncepcí posunout menstruaci? děkuji
  Pokud užíváte kombinovanou monofazickou antikoncepci, je to velmi jednoduché - prostě vynecháte pauzu a pokračujete v užívání dalšího platíčka. Nikdy ale nezkracovat !
  22. 11. 2016
  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,používala jsem antikoncepci,tu bych ghtěla vzsadit.Náš intimní život už není tak častý,tak bych chtšla prášky vzsafit,ale zajímalo by mne,jestli není nějaká antikoncepce,která se dá požít před stykem.nemyslím tím ovšem prezervativ nebo tělísko.A jestli je tadyta metoda spolehlivá.Zajímala by mne taky přibližná cena.děkuji za odpověď
  Nedávno jsem sepisoval žádost na přerušení těhotenství u pacientky, která používal kondom a antikoncepční krém - a přesto otěhotněla. Prostě moderní a kvalitní antikoncepce je jenom ta, která je užívána pravidelně. POkud nechcete užívat hormony, je možností nehormonální nitroděložní tělísko.
  21. 11. 2016
  Dobrý den, je mi 50 let, tři roky mám Mirenu, vše v pořádku bez menstruace. Poslední dva měsíce se ale objevilo slabé krvácení, napětí v prsou i pobolívání v podbřišku jako u menstruace. U lékaře jsem byla naposledy v 4/2016, vše v pořádku, minulý týden bez vyšetření mi hned napsal CYCLO 3 FORT 3x1. Ráda bych se zeptala na Váš názor, měl mě pan doktor vyšetřit? je nutné léky brát? Je normální, že najednou u Mireny začnu menstruovat? Předem Vám moc děkuji za odpověď.
  Občasné krvácení u tohoto preparátu je možné. Pokud by se krvácení opakovalo, doporučil bych gynekologické a ultrazvukové vyšetření. Tento lék by krvácení měl zastavit.
  15. 11. 2016
  Chtěla bych rodit císařským řezem. Co mám pro to udělat,děkuji
  Ukončit těhotenství císařským řezem tzv. "pouze na přání" není možné. Je nutno si uvědomit, že se jedná o relativně rizikovou operaci.K rizikům spontánního porodu je nutno totiž připočíst rizika břišní operace. Proto se císařský řez provádí vždy jenom na základě zdravotních důvodů.
  8. 11. 2016
  Dobrý den uzivam antikoncepci Regulon a ted se mi stalo ze uz 5ty den nemam menstruaci a dělala jsem si test a tehotna nejsem.Mam zavolat svemu doktorovi a zacit brat prášky z noveho platicka? Děkuji
  V den, kdy máte začít užívat nové platíčko, si udělejte těhotenský test. Pokud bude negativní / velmi pravděpodobné /, začněte s užíváním dalšího platíčka, ale objednejte se na vyšetření na gynekologii. Je nutné UZ vyšetření. Prosím kontaktujte safety.cz@richtergedeon.cz pro nahlášení nežádoucího účinku.
  6. 11. 2016
  Dobrý den. Přítel se do mne udělal a nemám žádnou antikoncepci. Co mám dělat?Děkuji
  Pokud to stihnete, do 72 hodin je možnost užít postkoitální antikoncepční pilulku. Stačí dojít do kterékoliv lékárny. Po předložení občanského průkazu Vám tuto pilulku prodají. Recept od lékaře není potřeba.
  2. 11. 2016
  Dobrý den, od kdy je vypovídající těhotenský test a od kdy je možné zjistit těhotenství z krve ? Děkuji
  Těhotenský test doporučuji udělat z ranní moče. Může odhalit těhotenství již cca 3. den po dni očekávané menstruace. Z krve lze těhotenství diagnostikovat ve stejné době. Pro průkaz těhotenství je ale vždy nutné vyšetření ultrazvukem. Zde lze těhotenství diagnostikovat po týdnu zpoždění.
  26. 10. 2016
  dobrý den, vynechala jsem 8 prášek z platíčka a to uplně.může to narušit její fungování užívám Lindynette 20 Děkuji za Vaši odpověď.
  Vynechání pilulky může mít vždy za následek selhání antikoncepčního účinku. Doužívejte platíčko do konce, ale až do menstruace na antikoncepci nespoléhejte.