„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  25. 10. 2016
  Je mi 15 let a chtěla bych antikoncepci. Co mám udělat?
  Antikoncepci Vám může předepsat jenom odborný lékař - gynekolog. Objednejte se k některému gynekologovi ve Vašem okolí . Není nutný souhlas rodičů.
  19. 10. 2016
  Dobrý den, dočetla jsem, že existuje mobilní aplikace, která nahradí hormonální antikoncepci.
  Všechny mobilní aplikace vycházejí z existence plodných a neplodných dnů. Zjišťování plodného a neplodného dne je metoda historicky stará a léty ověřená....jako více či méně nespolehlivá. A je jedno, zda se k tomu využívá tužka a papír,kalkulačka nebo mobilní telefon. V každém případě to může být dobrý byznys pro prodejce aplikace. Podle studií, které jsou oficiálně k dispozici, dosahují ty nejlepší aplikace účinnosti do 92 %. Lékařsky doporučované metody více jak 99 %. To je statisticky asi 30 x přesnější. Je známo, že na ženu působí mnoho vlivů,které mohou během krátké doby změnit neplodný den v plodný - stress, onemocnění, ale i např. intenzivní sexuální zážitek. Takže žena může otěhotnět i při menstruaci. Navíc prodejci aplikací nemají žádnou zodpovědnost za nechtěné těhotenství. Prostě - byznys.
  16. 10. 2016
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, je mi 51 let a užívám ATK : Cleonita 0,02mg/3mg, menstruaci vlastně nemám, akorát tak asi dva dny slabě špiním, jenže v poslední době jsem nafouklá a mám bolesti v podbřišku,tak jako by mělo nastat krvácení a nic.Těhoten. test je negativní. Chci se zeptat, zda mám skončit s ATK a užívat je do konce roku a pak již nebrat?Můj doktor mi je chce nechat do 52 let, možná bych mohla skončit dříve, myslíte, že bych mohla otěhotnět, když je sama vysadím? Děkuji.
  Pravděpodobnost početí ve Vašem věku je relativně malá, ale není nulová. Užívání antikoncepce zralými ženami bylo ještě před několika lety nedoporučováno. Dnes víme, že u zdravých žen lze antikoncepci podávat i nad 50 let nejen pro antikoncepční účinek, ale i jako prevenci zdravotních komplikací provázející toto problémové životní období ženy - je prokázaný protektivní účinek na snížení výskytu rakoviny děložního těla a vaječníků a skoro vymizely kyretáže z důvodů nepravidelného krvácení.
  12. 10. 2016
  Několikrát jsem při antikoncepci zakrvácela. Je to vážný? děkuji
  Občasné tzv. průnikové krvácení není nebezpečné. Nicméně, pokud žena zakrvácí mimo cyklus, je to vždy důvod k vyšetření pro vyloučení závažného onemocnění.
  11. 10. 2016
  Nebaví mne polykat pořád pilulky. Je možná i jiná antikoncepce? Je mi 18 let
  Máme k dispozici i jiné metody antikoncepce: náplast, vaginální kroužek, injekce, nitroděložní tělísko hormonální i nehormonální. Jaká metody by byla pro Vás nejvhodnější musí ale posoudit Váš gynekolog.
  5. 10. 2016
  Mám nechat dceru očkovat proti rakovině děložního čípku_
  Nejedná se o očkování proti rakovině, ale proti HPV infekci, která toto onemocnění vyvolává. HPV viry však nejsou původcem onemocnění pouze děložního čípku. Jsou příčinou rakovinných i nerakovinných chorob v pochvě, na vulvě, v oblasti konečníku a dokonce i nemocí v oblasti nosohltanu. HPV infekce se projevuje i u chlapců a mužů. Proto se ve světě očkují i chlapci. O významu očkování hovoří skutečnost, že osvícené země, např,Austrálie, mají očkování proti HPV infekci povinné. Jenom málo vzdělaní lidé pochybují o významu očkování proti HPV infekci.
  4. 10. 2016
  Odjíždím na dovolenou a vychází mi termín menstruace . Užívám antikoncepci lindynette. děkuji
  Velmi jednoduché. Po skončení uživání platíčka neděláte přestávku a ihned pokračujte s novým balením. Menstruace se odsune o jeden cyklus a antikoncepce bude i nadále plně účinná. Posun dále je možný vždy, nikdy ale cyklus nezkracujte předčasným přerušením v užívání!
  21. 9. 2016
  V kolika letech je nejlepší otěhotnět ?
  Z biologického hlediska je nejoptimálnější žena ve 24 letech. Dá se řící, že do 32 let nebývá problém. Výrazněji u žen klesá schopnost otěhotnět po 35 roce. Po 40 roce jsou skoro vždy problémy a navíc s vyšším věkem přibývá riziko vzniku vrozených vad. Takže vždy doporučuji- neotálet!
  16. 9. 2016
  Dobrý den, je možné mít ovulaci 10. den po menstruaci? Jak dlouho trvají plodné dny? Děkuji
  Ovulace bývá asi v 90% kolem 14. dne cyklu. Může však nastat i jindy, tedy i 10. den cyklu. Žena může ovulovat dokonce i v průběhu menstruace. To jsou potom překvapení!
  14. 9. 2016
  Je mi 38 let a chci být těhotná. Jaký je Váš názor ?
  Před rokem 1989 by jste byla raritou. V dnešní době jsou těhotné ženy ve Vašem věku běžnou situací. Pouze doporučuji kvalitní prenatální screeningová vyšetření a zvážit i eventuelní genetické vyšetření v těhotenství.