„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  13. 9. 2016
  Je pravdou, že užívání antikoncepce vede ke vzniku dvojčat ?
  Tato "pověra" skutečně existuje. V praxi tomu tak nebývá.
  30. 8. 2016
  Dobrý den. Jsem těhotná-13tt.Začala jsem mít slabší bálý výtok a strašně mě svědí klitoris. Neustále se musím drbat a velice mě to obtěžuje. Mám těhotenské chutě na sladké a pořád se cpu cukrovinkama a dortíkama, takže to budu mít asi ze sladkého. Mohl by jste mi sdělit, zda si ten klitoris mohu natřít canesten krémem? Nebo poraďte něco jiného. Můj gynekolog má dovolenou, jinak bych k němu ihned zašla.Děkuji
  Lepší je namazat fungicidinovou mastí. ale canesten je také možná volba.
  26. 8. 2016
  Dobrý den, brala jsem horm. antikoncepci již od puberty (14/15let). Původně jako substituci (přestala jsem menstruovat v důsledku vysoké fyzické zátěže), pak proti otěhotnění. Nyní je mi 39let. Před pár měsíci jsem ji vysadila a již ji nechci užívat. Je v této konstelaci normální váhový přírůstek? Přibrala jsem cca 4kg aniž bych změnila své stravování a pohybvé aktivity. Díky.
  Některé typy antikoncepce mají "schopnost" odvodňovat a podílet se na spalování tuků. Je možné, že u Vás tomu tak bylo.
  24. 8. 2016
  Dobrý den. Nevyhovují mi pilulky . Je jiná možnost antikoncepce ? Děkuji
  Jsou i jiné formy antikoncepce: antikoncepční náplast, vaginální antikoncepční kroužek, injekční antikoncepce, nitroděložní hormonální i nehormonální tělísko. Nejvhodnější Vám poradí Váš gynekolog.
  20. 8. 2016
  Je mi 15 let a chci antikoncepci. Potřebuji souhlas rodičů?
  Od 15.nerozenin může gynekolog předepsat antikoncepci. Pacientka musí absolvovat gynekologické vyšetření. Souhlas rodiče v tomto případě není nutný.
  18. 8. 2016
  Dobrý den, je potřebné chránit se v týdnu, kdy se pilulky vynechávají?
  Pokud správně užíváte celé platíčko, tak antikoncepce plně účinkuje i v době pauzy.
  16. 8. 2016
  Dobrý den, je prosím nutné dělat pauzy v užívání antikoncepce? Například po 6 měsících si dát měsíc na pročištění. Děkuji.
  Menstruace není žádný očistný proces , jak se mylně mnoho žen domnívá. Pauza tedy ze zdravotního důvodu nutná není. Pokud ale žena plánuje v budoucnosti otěhotnět, jsou přestávky a menstruace důležité pro udržení plodnosti. V případě, že přestávky opakovaně nedodrží, mohlo by v budoucnosti dojít k poruše plodnosti. Navíc nemá ani jistotu, že nedošlo k selhání antikoncepce.
  15. 8. 2016
  Dobrý den, ráda bych se zeptala podle jakých kritérií si mám vybrat antikoncepci?
  Hlavním faktorem je Vaše zdraví. Potom si rozhodněte, jaký způsob užívání Vám nejvíce vyhovuje. Jsou hormonální i nehormonální antikoncepční prostředky. Je nutno respektovat i Váš věk. Jiná antikoncepce je vhodná pro mladé dívky, jinou doporučuji pro ženy i klidně kolem 50 let.Nejlépe je ale poradite se se svým gynekologem, jistě Vám poradí.
  14. 8. 2016
  Dobrý den chci se zeptat uzivam antikoncepci Nyssiela nemám menstruaci a strasne me boli prsa je to normální dekuji za odpověď
  Není to normální stav. Asi se bude jednat o hormonální poruchu, ale je také nutno vyloučit selhání antikoncepce. Doporučuji gynekologickou a UZ kontrolu. Pokud by stav opakoval, je vhodná změna antikoncepčního preparátu.
  10. 8. 2016
  Bude mi 45 let. Mám ještě užívat antikoncepci?
  V 45 letech je otěhotnění málo pravděpodobné, ale stále možné. Pokud jste stále aktivní v sexuálním životě, antikoncepci doporučuji.