„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  22. 5. 2017
  Dobrý den, pokud jsem první den vynechala tabletku HA, jak se mám zachovat? Bude účinek antikoncepce po zbytek měsíce neplatný? Děkuji.
  Zapomenutí pilulky o více jak 12 hodin v prvém týdnu užívání - což je asi Váš případ- může vést k selhání antikoncepce další 8 dnů. Proto doporučuji ženám pokračovat v užívání, ale následujících 14 dnů na antikoncepci nespoléhat. Hezký den.
  19. 5. 2017
  Dobrý den, prosím Vás, s přítelem jsme se chránili jen kondomem, v sobotu nám bohužel praskl, ihned jsme dojeli pro pilulku do lékárny. Paní lékárnice mi dala prášek Nulsora. Bohužel šest dní potom se nám stalo to samé. Četla jsem,že je doporučeno vzít si tento prášek pouze 1x za cyklus, tak jsem jela za svou gynekoložkou. Ta mi napsala Postinor. Její zdravotní sestřička mi řikala něco o tom, že když to takto budu kombinovat, nemusím již mít děti a může mi to zapříčinit velké zdravotní potíže. Je to pravda? Paní doktorka vůbec nemá ponětí o novinkách, ani nevěděla, že se tyto léky vydávají bez předpisu a Nulsoru také neznala.. Mohou mi tedy ublížit, když jsem si je vzala v tak krátkém časovém období? Děkuji za odpověď
  Nemějte obavy. Lékárnice Vám vydala lék, který má stejné složení jako doporučený lék od lékařky. Jako antikoncepce je poskoitální pilulka doporučena maximálně 2x za měsíc. Při častější frekvenci může dojít k narušení menstručního cyklu,ale jinak Vám užití nezpůsobí sterilitu. Zvažte, zda by se Vám již nevyplatila pořádná pravidelná antikoncepce.
  17. 5. 2017
  Mám křečové žíly a užívám hormonální pilulky. Nemusím skončit s antikoncepcí ?
  Obecně nejsou křečové žíly kontraindikací užívání hormonální antikoncepce, její užívání nemá na výskyt křečových žil vliv.
  16. 5. 2017
  dobrý den. Mám bolestivou menstruaci. Pomohla by mi antikoncepce?
  Hormonální antikoncepce je výborný prostředek na snížení bolestivosti při menstruaci. Vhodný antikoncepční preparát Vám doporučí Váš gynekolog.
  8. 5. 2017
  Xorimax a antibiotika - omylem jsem Váš dotaz vymazal
  Lék na močové cesty Vám antikoncepci neovlivní. Antibiotika by mohly mít vliv na hormonální antikoncepci, ale v praxi se s tím nesetkávám.
  5. 5. 2017
  Dobrý den, 7 let jsem brala HA Jeanine. Vloni (to mi bylo 44 let) mi gynekoložka doporučila vzhledem k věku změnit antikoncepci na HA s nižší dávkou estrogenu. 3 měsíce jsem brala Stodette, po níž se mi velmi zhoršila pleť (vždy jsem trpěla na akné), potom 7 měsíců Mercilon, u něhož jsem měla nepravidelné a silné krvácení. Nyní mám předepsanou HA Mirelle, s nejnižší možnou dávkou estrogenu. Pokud mi HA Jeanine naprosto vyhovovala, bylo opravdu nutné ji - vzhledem k věku - měnit? (Podotýkám, že jsem zcela zdravá, nekuřačka.) Za odpověď předem děkuji.
  Nebyl prokázáno, že by nižší dávky estrogenu měly nižší vedlejší účinky, či nižší rizika. Je to věc Vašeho lékaře, ale já bych po těchto zkušenostech opět doporučil vyzkoušený první preparát.
  3. 5. 2017
  Dobrý den. nemůžeme se doma dohodnout, kdy je nejhodnější věk pro otěhotnění. 18,25 či 35 let ? děkuji
  Do roku 1989 byl průměrný věk prvorodiček kolem 19-20 let. Z biologického hlediska je ideální věk 22-24 let. Od té doby postupně plodnost klesá. Velké problémy mají ženy, které se začnou snažit o miminko po 35. roce a ženy po 40. roce mají cca 30 % šanci oproti ženám ve 22 letech.
  30. 4. 2017
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám pravdu či ne v tomto případě: Beru HA v kuse bez 7-denní pauzy už několik plátíček, včera jsem si vzala pilulku jako obvykle ve 20 h, ale ve 23:30 h jsem musela na wc (nejdříve normální stolice, ale ke konci už kašovitá). Vícekrát jsem na wc nemusela, jen 1x. Nevím, jestli se pilulka vstřebala nebo ne, ale předpokládám, že i kdyby se nevstřebala, tak pokud dál užívám pilulky, tak antikoncepce bude i nadále účinkovat, protože i kdyby se tato pilulka nevstřebala, tak by to vlastně byla jako jednodenní pauza v užívání HA a když funguje HA při 7-denní pauze, tak musí fungovat i při teoretické 1-denní pauze, která by vznikla, pokud se tableta nevstřebala. Před tímto jednodenním problémem jsem užila víc jak 21 tablet v kuse a po tomto problému zase užiju nejméně 21 tablet v kuse, takže by neměl být problém a HA by měla fungovat.... Chápu to správně?! Děkuji předem za odpověď.....
  V tomto případě antikoncepce zcela jistě funguje i dále.
  27. 4. 2017
  Dobrý den, antikoncepci beru již pár měsíců, ale poprvé se mi stalo, že jsem si první pilulku z platíčka místo ve 22 hodin večer vzala v 7 hodin ráno následujícího dne. Poté jsem tak ovšem pokračovala, každý den v 7. Až později jsem se dočetla, že jsem si měla další tabletu vzít jako obvykle ve 22 hodin a nikde jsem nenašla odpověď na otázku, zda po takovéto chybě můžu být těhotná, děkuji za odpověď, Nikol
  Do 12 hodin zpoždění se nic neděje.
  27. 4. 2017
  Dobrý den chtěla bych se vás zeptat, minulý rok v listopadu jsem měla s kamarádem pohlavní styk s kondomem a ten se nám přetrhl,do dvou hodin jsem užila postinor a další den jsem začla krvácet 3 dny.Po třech dnech jsem měla pravidelně pohlavní styk kde jsme se vůbec nehlídaly s mím novým přítelem a po měsíci jsem zjistila že jsem těhotná.Chtěla jsem se zeptat zda může být pravděpodobné že miminko čekám s tím kamarádem nebo s přítelem s kterým jsem měla styk denně a nechráněně ? Děkuji
  Pravděpodobně je "autorem" Váš nový přítel. cca z 96%