„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  25. 4. 2017
  Snažíme se o mimčo. Co mám pro to dělat? Děkuji
  Základem je normální gynekologický nález. Protože početí je otázkou dvou lidí,je vhodné vyšetření partnera, alespoň spermiogram. Léčba neplodnosti by měla začít po roce marné snahy v domácnosti.
  11. 4. 2017
  Dobrý den, děkuji za odpověď na můj dotaz z 9.4.2017. Můžete, prosím, napsat něco víc o té nové antikoncepci, která je naprogramovaná na 3 měsíční cykly? Moc by mě to zajímalo, ještě jsem o tom neslyšela a moje gynekoložka nic takového nezmiňovala, když jsem tam byla naposledy na preventnivní prohlídce, i když ví, že antikoncepci beru v dlouhých cyklech.... Jinak těhotenství už v plánu nemám, je mi 36 let, nekouřím a žádné léky (kromě HA) neberu..... Předem děkuji za odpověď.
  Je to antikoncepce s 91 pilulkama, je tam 84 plně aktivních pilulek a 7 s nízkým množstvím estrogenu. Jméno zde nemohu napsat,ale Váš gynekolog by jej měl znát.
  11. 4. 2017
  Dobrý den,beru HA Lindynette 20 a v sobotu 9.4. jsem si měla vzít svůj poslední prášek z platíčka,ale jelikož jsem si prášky zapomněla doma a odjela jsem pryč,tak jsem si ho nevzala,dnes jsem normálně dostala menstruaci, nové platíčko vždycky začínám brát v neděli,vychází mi to tedy na 16.4. mám si ho vzít normálně v tento datum? nebo o den dřív? Nebudu to mít teď rozházené? Předem děkuji za odpověď
  Užijte jej o den dřív. Pokud protáhnete neužívací pauzu na více jak 7 dnů, nemusí v dalším cyklu antikoncepce účinkovat.
  9. 4. 2017
  Dobrý den, prosím o radu.... Užívám hormonální antikoncepci Belara vždy několik měsíců bez 7-denních pauz na krvácení. Když se v tomto kontinuálním užívání HA vyskytne špinění či slabé krvácení, znamená to, že je snížená účinnost antikoncepce nebo si tohoto špinění nemusím všímat a antikoncepce i přesto spolehlivě účinkuje proti otěhotnění? HA beru každý den plus mínus hodina, jiné léky neberu, průjem a zvracení nemám. Prosím Vás o co nejdřívější odpověď a předem za ni děkuji.
  Při prodlouženém podávání pilulek může dojít k tzv. průnikovému krvácení. Není to průkaz selhání antikoncepce. POkud máte zájem o krvácení méně často,je na trhu nová pilulka , která je naprogramovaná na 3 měsíční cykly. Pokud chcete někdy těhotnět, nedoporučuji užívat bez přerušení antikoncepci déle než 3 cykly. Potom by měla nastat pausa.
  7. 4. 2017
  Nemám chuť na sex. Je to antikoncepcí_ Děkuji
  Na snížení libida se skutečně může podílet antikoncepce svým působením na snížení hladiny především testosteronu. Ten je totiž zodpovědný za "drive". Někdy pomůže změna hormonální antikoncepce, někdy jer nutno přejít na jiný typ antikoncepční metody.
  3. 4. 2017
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je pravda, že se po antikoncepci zvětšují prsa?
  Velikost prsou antikoncepce změnit neumí. Někdy ale dochází ke zpevnění prsou, což může mylně vyvolat pocit zvětšení. Po vysazení antikoncepce se stav bohužel vrátí do původního stavu.
  29. 3. 2017
  Dobrý den, měla bych dotaz. Může antikoncepce ovlivnit tělesný pach a pot? Prý při líbání voním jinak... Vím, že ovlivní složení sekretu a tím možná jeho pach, ale jestli to platí i o tělesném pachu, to nevím. Předem děkuji!
  Hormonální antikoncepce svým působením může být příčinou změny vnímání , ale i produkování látek, které člověk vnímá čichem. Existuje na to i studie s Anglie. Změny však nebývají výrazné a jenom ve vzácných případech si toho partner všimne. Častějším důvodem změny "chuti" polibku bývají zdravotní problémy, především problémy se zuby, dásněmi, zažívacím ústrojím či játry.
  27. 3. 2017
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na zpětnou účinnost antikoncepce. Beru antikoncepci Mirelle a byl mi předepsán lék Ciplox 500. Neboť mi bylo řečeno, že tyto antibiotika snižují účinnost antikoncepce, ráda bych se zeptala, zda budu chráněná, pokud antibiotika začnu brát zítra (úterý 28.3.) a sex měla v neděli večer 26.3. Slyšela jsem totiž, že spermie vydrží v těle i několik dní. Dále bych se pak ráda zeptala, zda můžu po dobrání spoléhat na antikoncepci či raději počkat až do konce cyklu (nyní začínám druhý týden) Děkuji
  Některá antibiotika mohou skutečně ovlivnit účinek pilulkové hormonální antikoncepce. Vámi jmenovaný lék však tento účinek nemá.
  27. 3. 2017
  Zkouška
  Skutečně erudovaný dotaz.
  23. 3. 2017
  Dobry den pane doktore, nevím jestli to sem patří ale udělala se na pochvě na pysku pod kůži boulicka mohu ji tam mít půl roku. neboli a na dotek se hýbe . Může mít tak necelý centimetr.Poradil by jste mi? Děkuji moc :)
  Asi se bude jednat o tukový nádůrek - aterom. Je většinou neškodná záležitost, kterou není potřeba léčit. Přesto bych doporučil návštěvu Vašeho gynekologa.