„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  18. 2. 2017
  Dobrý den, s přítelkyní se nám stala 2.nehoda během několika málo týdnů. 4.2 nám praskl při sexu kondom, tak jsme ihned letěli do lékárny pro Prostinor, který měl za následek to, že přítelkyně dostala asi po 4 dnech opět menstruaci. 18.2 jsme měli bohužel další nehodu, a to, že nám sjel po sexu kondom a zůstal uvnitř přítelkyně. Chci se zeptat, jestli je nějaká možnost jak zabránit otěhotnění? Případně jak postupovat s co nejmenším zatížením pro tělo přítelkyně?
  Poskoitální pilulku lze užít opakovaně. Pokud to nestihnete, je na trhu pilulka, která účinkuje až 5 dnů po aktu. Vzhledem k frekvenci problémů zvažte, zda by nestálo za nasazení některé z kvalitních a účinných antikoncepcí. Vaše "ruská ruleta" není ideální. Na druhou stranu Vás chválím za zodpovědnost.
  14. 2. 2017
  Dobrý den. Jaká je vhodná antikoncepce pro dívku v 15 letech ?
  Antikoncepční hormonální pilulky je možné doporučit u zdravých dívek od doby, kdy začnou menstruovat. Dle platné legislativy potom lze předepsat antikoncepci již od 15 let. Vhodný preparát doporučí ošetřující gynekolog. I v tomto věku je možné zavést nitroděložní tělísko, ale upřednostňují se pilulky.
  7. 2. 2017
  Dobrý den, Je mi 38 let a snažíme se o mimčo. Kam mám jít?
  Ve Vašem věku nelze vyčkávat. Úhrada léčby neplodnosti zdravotními pojišťovnami končí Vašimi 39. narozeninami. Proto doporučuji co nejdříve návštěvu některého z center pro léčbu neplodnosti.
  31. 1. 2017
  V sobotu (21.01.2017) se nám stala při sexu nehoda a protrhl se kondom. Hned jsme jeli pro Postinor a přítelkyně si ho vzala 1 hodinu po styku a druhou po 12 hodinách jak uvádí návod....navíc jsem byl informován, že se to stalo v neplodných dnech, ale někde jsem četl, že na to se nedá spoléhat. A jelikož jsem už hodně nervózní tak píšu vám a chtěl bych se zeptat jaká je šance, že to nevyjde??? Předem děkuji za odpověď
  Učinili jste správně. Poskoitální antikoncepce dosahuje 96-98 % účinnosti, čím dříve je užita, tím lépe účinkuje. Ve Vašem případě by to mělo být dostatečné opatření. Nicméně, pokud by jste plánovali opakované milování, jsou bezpečnější metody než kondom- ten má statisticky až 15% selhání.
  31. 1. 2017
  Dobrý den. Slyšela jsem, že menstruační krvácení není nutné každý měsíc. Není užívání prášků déle nebezpečné ? Děkuji
  Je to neuvěřitelné, ale skutečně není menstruace nezbytná událost. Pokud potřebujete posunout cyklus, klidně tak učiňte. Ke zdravotnímu riziku nedojde. Nikdy však cyklus nezkracujte !
  27. 1. 2017
  Dobrý den, již druhý měsíc mám krvácení do hnědočervená při braní ant. Antikoncepci Aidee beru již 3 rokem a tento problém jsem zatím nikdy neměla. Čím by to mohlo bylo způsobeno? Děkuji
  Může se jednat o tzv. průnikové krvácení. U každého nepravidelného krvácení je nutná gynekologická kontrola a UZ vyšetření. Léčbou je obvykle změna antikoncepčního preparátu.
  26. 1. 2017
  Dobrý den pane doktore, měla jsem zánět močového měchýře (e coli- hemolytická). Dostala jsem antibiotika Furolin. Potíže nyní necítím, v pochvě mi byla ta samá e coli vykultivována, ale antibiotika ji z pochvy nezničily. Je možné, že Furolin zabral jen na e coli v moči?
  Tento lék je určen na léčbu močových cest, na poševní infekce nezabírá.
  22. 1. 2017
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor na aniball. Při prvním porodu jsem měla velké poranění, ráda bych tomu předešla, proto zvažuji nad touto pomůckou. Na internetu jsem nenašla žádné negativní odborné hodnocení, pouze pozitivní. Předem děkuji za odpověď.
  Osobně nemám s touto pomůckou zkušenost. Mohu pouze vycházet ze studií, které byly publikovány v odborné literatuře. Největší studie proběhla v Německu, druhá největší dokonce v České republice. Obě ukazují na určitý přínos pro možnost spontánního porodu bez provedení nastřižení. Je však nutno zkonzultovat používání pomůcky s ošetřujícím lékařem aby nedošlo např.k navození předčasného porodu. O potřebě nastřižení hráze u porodu však mnohem více rozhoduje průběh vlastního porodu, spolupráce rodičky a trpělivosti porodníka.
  10. 1. 2017
  Dobrý den, nemám dotaz na antikoncepci, přesto doufám, že odpovíte. Je možné, abych měla pozitivní nález ureoplasmy a chlamydií v moči a pochvě, když jsem měla jen jednoho partnera a já jsem také jeho první? Jeden rok jsem brala antikoncepci a pak jsme přešli na kondom, který používáme dodnes. Doktor mi chce udělat tyto testy kvůli neustálým zánětům. Děkuji
  Chlamydie mohou organismus napadnout i jiným způsobem než při sexuálním styku. Já bych osobně neřešil jakým způsobem se infekce získala, ale doporučil bych léčbu obou partnerů.
  8. 1. 2017
  Dobrý den pane doktore, dostala jsem tři sterilní zkumavky na odběr moče. Jenže mi upadly na zem a jsou na nich vidět takové malé rýhy, do jedné zkumavky jsem vyzkoušela namočit a moč žádná nevytýkala. Můžu zkumavky tedy použít? Děkuji
  Můžete, nedošlo ke kontaminaci zkumavky. Ale asi dnes odpovídám trochu pozdě. To víte, byl víkend.