„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  23. 8. 2019
  Dobrý den, uvažuji o vysazení antikoncepce z důvodu nesnesitelných nálad, výkyv emocí. Můžu přestat brát prášky kdykoliv, třeba hned, i když jsem v půlce platíčka, aniž bych se poradila se svým lékařem? Děkuji.
  Doporučuji i přes obtíže doužívat platíčko do konce. Jinak může dojít k narušení menstruačního krvácení.
  22. 8. 2019
  Dobrý den. Mám dotaz ohledně vynechání jedné pilulky v prvním týdnu užívání po sedmidenní pauze. Pilulku jsem zapomněla užít 6. den a pohlavní styk jsem měla 3. den užívání. Jaká je tedy pravděpodobnost otěhotnění, když jsem si pilulku vzala další den - asi po necelých 20ti hodinách. Předem děkuji za odpověď.
  Po zapomenutí pilulky v prvém týdnu může dojít k selhání antikoncepce , ale až po pohlavním styku, který byl po dnu zapomenutí. Takže zatím se nemáte čeho obávat, ale do konce tohoto cyklu na antikoncepci moc nespoléhejte.
  17. 8. 2019
  Dobrý den chtěla bych se zeptat zpozdila se mě menstruaci už o 3 dny těhotná být nemůžu to vím určitě ale brala jsem 14dni kvůli nemoci silné antibiotika může mít toto vliv na zpoždění menstruace děkuji za odpověď
  Jakýkoliv nestandardní stav organismu může mít vliv na cyklus., Tedy i užívání antibiotik. Pokud bude zpoždění delší než 14 dnů, je nutná gynekologická kontrola.
  16. 8. 2019
  Dobrý den, mohla bych se zeptat, jak je to tedy s nasazením antikoncepce úplně mimo ms? Někde píšou, že týden se chránit jinak, pak už funguje, někde zase, že až od dalšího měsíce. Konkrétně tedy u té antikoncepce Lindynette 20. Děkuji Pěkný den
  Jak začnou ve vajíčku zrát vajíčka, již antikoncepce neumí do procesu zasáhnout.. Proto se musí antikoncepce nasadit ve fázi s menstruací. Pokud si antikoncepci nasadíte někdy jindy v cyklu, nebude Vám prostě v prvním měsíci užívání účinkovat. To ovšem neplatí u kojících maminek.
  15. 8. 2019
  Dobrý den pane doktore, mám dotaz mimo antikoncepci, ale chtěla bych znát Váš názor. Je mi teprve 25 let, ale můj obličej je samá vráska, mám hlavně vrásku mračivku, která mě velmi trápí. Ta se odstraňuje bohužel botoxem, který se musí opakovat, jelikož efekt není trvalý. Chtěla bych se vrásky zbavit. Nemůže botox negativně ovlivnit plod? Nenechala bych si ho píchat v těhotenství ale před ním. Bojím se, aby nezpůsobil postižení dítěte. Děkuji
  Botox je tak trochu cesta do pekel. když se jednou začne, není cesta zpátky. V těhotenství bych ho ale nedoporučoval. Přece jenom se jedná o klobásový jed! Já bch Vám dolporučil návštěvu skutečně odborníka přes kosmetiku. Kde kdo dnes aplikuje botox a nevysvětlí Vám neásledky.
  14. 8. 2019
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat začala jsem brát gestagenní HA ale nevím jak si spočítam menstruaci plodné a nepoledne dní děkuji za odpověď
  Při užívání antikoncepce, tedy i u gestagenní antikoncepce, by všechny dny měly být neplodné. Takže není co počítat. Hezký den
  10. 8. 2019
  Dobrý večer. Jdu za vama z otázkou zda máte někdo z tímto zkušenosti.. ....Moje mladsi ségra byla u své gynekoložky kde ji řekla že by chtěla zastavit menzes na nějakou dobu.. napsala jí antikoncepci( Belaru) ... Nasadila ji hned první den MS jak bylo řečeno doktorky a v ten den jen spinila a všechno v pořádku následný den na to se jí menstruace rozjela velice silná až neúnosná ... Dříve neměla z menzes žádné problémy až po nasazení 3 pilulky je tohle normální nebo ne děkuji za odpovědi
  V prvním měsíci užívání bývá problém s krvácením až u 30% prvouživatelek. Pokud je krvácení přílišné, je lepší navštívit gynekologa- nemusí to být vždy jenom v souvislosti s antikoncepcí.
  9. 8. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li když užívám antikoncepci poprvé(značka Maloo) začala jsem ji brát tak jak jsem měla (tj. První den menstruace) a beru správně, nic sem nevynechala.. A měla sem pohlavní styk s přítelem. Antikoncepci beru devátý den a použili jsme i kondom. Je nějaká šance otěhotnět?
  S užíváním jste začala správně, antikoncepce by měla již plně účinkovat.
  8. 8. 2019
  Dobrý den ze zdravotních důvodů mě bylo doporučeno hormonální antikoncepci Torri slyšela jsem hodně negativních názoru hlavně to že žena nepravidelně špin a dlouho i co je na to pravdy. A že je častá menstruace než normálně mám ji začít užívat za pár dní a docela se obávám.
  Jedná se o hormonální čistě gestagenní antikoncepci. Její výhodou je bezpečnost, nevýhodou je špatná regulace cyklu. Ale u pacientek, kterým sedí, problémy nečiní. Prostě je třeba to vyzkoušet.
  30. 7. 2019
  Dobrý den, je mně 49 let, hormonální antikoncepci užívám 24 let. Nyní na konci sedmidenní pauzy jsem dostala docela silný průjem a v pondělí jsem brala první tabletu z platíčka. Během dne jsem průjem měla, tabletu beru v 23.00 hod. Průjem jsem měla až v 5 hodin ráno, to je cca 6 hodin po požití tablety. Zajímá mě, jestli se účinek antikoncepce zachován, případně pokud není, jak dlouho se mám chránit jinou doplňkovou metodou. Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den.
  Pilulka HA se obvykle vstřebá do 4 hodin po požití. Já bych u Vás nepožadoval další opatření, antikoncepce by měla plně účinkovat.