„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  5. 1. 2017
  Chtela bych se zeptat, tablety užívám v 21 hod a další den od 14 do 15 hod jsem měla tří prujmové stolice potom vše v pořádku další tableta užita 23 hod - mohlo dojít ke snížení učinku HA tímto prujmem který jsem měla 8hod před užítím tablety k tomu došlo mezi 16 až 17 tabletou, užívám HA Mywy. Děkuji
  Pilulka se plně vstřebá za 4 hodiny po požití. Takže by Vám nemělo hrozit žádné nebezpečí.
  5. 1. 2017
  Chtela bych se zeptat, momentálně užívám HA MYWY 4roky ve čtyřdení pauze nedostanu měsíčky,měsíčky dostanu až po užití první tablety z nového balení-pouze špiním dva dny bez vložky takto to mám od samého začátku uživání HA MYWY. Jak to že nedostávám měsíčky jak je uvedeno příbalovém letáku toje 2 až 3 den placebo tablet.Děkuji
  Každá žena je originál a nemusí fungovat podle tabulek. Já bych doporučil změnu antikoncepce.
  5. 1. 2017
  Dobry den. Je mi 44 let a od druhého porodu toje 18let užívám HA. Chtela bych se zeptat, ,jak pozná žena užívající HA přechod.Děkuji
  Příznaky počínajícího přechodu neminou ani ženy,které užívají antikoncepci. K upřesnění lze provést hormonální vyšetření.
  4. 1. 2017
  Dobrý den, měla jsem zánět močáku způsobený e coli. Vyžádala jsem si odběr kultivace pochvy. Nález- e coli, streptokok. Gynekoložka řekla, že se to neléčí, jelikož mi to vyšlo ojediněle. Je to správný postup? Mně se to nezdá, jelikož trpím na výtok a bolesti v podbříšku.
  Léčbu může posoudit jenom lékař, který Vás vyšetřil.
  2. 1. 2017
  Dobrý den, užívám gestagenni antikoncepci Desogestrel Stada, a to z důvodu zdedene tromboze. Jelikož budu brat antibiotika na zlepšení akné, které ale snižují účinnost antikoncepce, tak se chci zeptat,zda můžu jeste zároveň užívat Pharmatex krém? Děkuji.
  Múžete. Lokální bariérová antikoncepce sníží riziko selhání antikoncepce při užívání antibiotik. Jste zodpovědná.
  30. 12. 2016
  Dobrý den, pan doktor mi nabíral kultivaci. Je možné, že mě poranil? Hrozně mě od té doby bolí v pochvě. Děkuji
  Odběrové štětičky na kultivaci jsou velmi jemné. Možnost poranění je minimální.
  19. 12. 2016
  Dobrý den, chci se zeptat, jak moc může být zpožděná menstruace po užití postinoru? V příbalovém letáku se píše 5 dní, já mám momentálně 9, zkoušela jsem si dělat test, ale vychází mi negativní. Děkuji
  Použitím poskoitální antikoncepce může dojít i k většímu posunu menstruace. Doporučuji po týdnu test opakovat a potom v každém případě navštívit gynekologa. Účinnost pilulky "po" je cca 93 %. Většinou je to v praxi dostačující.
  13. 12. 2016
  Co se stane kdyz snim 2 prasky najednou?? děkuji
  Nic vážného, jenom Vám bude chybět jedna pilulka na konci platíčka. KLidně si o tento jeden den posuňte začátek dalšího platíčka. Nikdy neprodlužujte pauzu !
  12. 12. 2016
  Dobrý den, neužívám hormonální antikoncepci, s přítelem používáme jen kondom. Přibližně v polovině října jsem měla s přítelem nechráněný pohlavní styk, a to hned dva dny po sobě. Ten druhý den jsem si koupila postinor a druhou tabletku potom užila přesně po 12 hodinách. Následující menstruace přišla včas a byla jako obvykle. Nicméně další menstruace přišla o 4 dny dříve, trvala jen tři dny a byla neobvykle slabá. Poté byl asi dva dny klid, jenže od 30.11. doteď (12.12.) téměř bez přestávky krvácím. Krvácení je spíše slabé, některý den téměř žádné a jiné dny zase silnější, žádnou pravidelnost v tom nespatřuju, ale celkově je krvácení slabší než u normální menstruace. Menstruaci jsem měla dostat 2.12., tak jsem si nejprve myslela, že je to předčasná menstruace v reakci na postinor, ale nezdá se mi, aby trvala takhle dlouho - 14 dní! Minulý týden jsem si dělala těhotenský test a vyšel negativní. Může být to krvácení ještě důsledek říjnového postinoru a spraví se to, nebo to může být něho horšího a měla bych zajít k doktorovi? Můžu být těhotná i navzdory výsledku testu? V minulosti (cca před 2 lety) jsem postinor užila dvakrát a nikdy se mi nic takového nestalo. Předem velmi děkuji za odpověd' a omlouvám se za tak dlouhý dotaz, ale chtěla jsem poskytnout co nejvíc informací.
  Těhotná pravděpodobně nebudete. Krvácení může být způsobeno užitím postkoitální antikoncepcí. Doporučuji návštěvu gynekologa. Každé nepravidelné krvácení by se mělo vyšetřit a navíc budu vánoce / a ty mají být "bílé" a ne "červené"
  6. 12. 2016
  Mohu si antikoncepcí posunout menstruaci? děkuji
  Pokud užíváte kombinovanou monofazickou antikoncepci, je to velmi jednoduché - prostě vynecháte pauzu a pokračujete v užívání dalšího platíčka. Nikdy ale nezkracovat !