„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  24. 8. 2016
  Dobrý den. Nevyhovují mi pilulky . Je jiná možnost antikoncepce ? Děkuji
  Jsou i jiné formy antikoncepce: antikoncepční náplast, vaginální antikoncepční kroužek, injekční antikoncepce, nitroděložní hormonální i nehormonální tělísko. Nejvhodnější Vám poradí Váš gynekolog.
  20. 8. 2016
  Je mi 15 let a chci antikoncepci. Potřebuji souhlas rodičů?
  Od 15.nerozenin může gynekolog předepsat antikoncepci. Pacientka musí absolvovat gynekologické vyšetření. Souhlas rodiče v tomto případě není nutný.
  18. 8. 2016
  Dobrý den, je potřebné chránit se v týdnu, kdy se pilulky vynechávají?
  Pokud správně užíváte celé platíčko, tak antikoncepce plně účinkuje i v době pauzy.
  16. 8. 2016
  Dobrý den, je prosím nutné dělat pauzy v užívání antikoncepce? Například po 6 měsících si dát měsíc na pročištění. Děkuji.
  Menstruace není žádný očistný proces , jak se mylně mnoho žen domnívá. Pauza tedy ze zdravotního důvodu nutná není. Pokud ale žena plánuje v budoucnosti otěhotnět, jsou přestávky a menstruace důležité pro udržení plodnosti. V případě, že přestávky opakovaně nedodrží, mohlo by v budoucnosti dojít k poruše plodnosti. Navíc nemá ani jistotu, že nedošlo k selhání antikoncepce.
  15. 8. 2016
  Dobrý den, ráda bych se zeptala podle jakých kritérií si mám vybrat antikoncepci?
  Hlavním faktorem je Vaše zdraví. Potom si rozhodněte, jaký způsob užívání Vám nejvíce vyhovuje. Jsou hormonální i nehormonální antikoncepční prostředky. Je nutno respektovat i Váš věk. Jiná antikoncepce je vhodná pro mladé dívky, jinou doporučuji pro ženy i klidně kolem 50 let.Nejlépe je ale poradite se se svým gynekologem, jistě Vám poradí.
  14. 8. 2016
  Dobrý den chci se zeptat uzivam antikoncepci Nyssiela nemám menstruaci a strasne me boli prsa je to normální dekuji za odpověď
  Není to normální stav. Asi se bude jednat o hormonální poruchu, ale je také nutno vyloučit selhání antikoncepce. Doporučuji gynekologickou a UZ kontrolu. Pokud by stav opakoval, je vhodná změna antikoncepčního preparátu.
  10. 8. 2016
  Bude mi 45 let. Mám ještě užívat antikoncepci?
  V 45 letech je otěhotnění málo pravděpodobné, ale stále možné. Pokud jste stále aktivní v sexuálním životě, antikoncepci doporučuji.
  9. 8. 2016
  Jak dlouho mám čekat s návštěvou lékaře když chci otěhotnět ?
  Pokud se Vám nedaří početí potomka 6 měsíců při pravidelném pohlavním styku / uvádí se minimálně 2x za týden /, doporučuji navštívit gynekologa již po uplynutí 6 měsíců.
  8. 8. 2016
  Potřebuji posunout menstruaci. Jak to mám udělat. Užívám antikoncepční pilulky.
  Je to jednoduché. Prostě neděláte pauzu a budete pokračovat s antikoncepcí dále. Vždy je možno cyklus prodlužovat,. Nikdy nezkracujte!
  8. 8. 2016
  Kdy mohu po vysazení antikoncepce otěhotnět?
  POkud užíváte pilulky, může klidně a bez rizik otěhotnět hned v prvém měsíci po vysazení. Jakési 3 měsíce k "očištění" je zbytečná báchorka.