„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  27. 7. 2019
  Dobry večer, chtela jsem se zeptat...dnes večer jsem si v 19:00 (jako obvykle) vzala prášek ale za 5-10 minut jsem měla průjem. Tak nevím jestli si vzít druhy prášek a nebo jestli se prášek za takovou chvíli nedostal do střeva. Beru druhé platicko bez pauzy. Děkuji
  Myslím, že tak rychle se pilulka do dolních částí zažívací trubice nedostane. Pokud se průjem neopakoval, neměla by antikoncepce selhat.
  26. 7. 2019
  Dobrý den, když jsem dobrala první blistr antikoncepce a teď mám 7 denní pauzu abych menstruovala, a měla jsem pohlavní styk, protože jsem menstruaci ještě nedostala mužu být těhotná, když prášky v pauze neberu?
  Antikoncepce při správném užívání samozřejmě účinkuje bez přestávky, tedy i v pauze. Bez obav
  25. 7. 2019
  Dobrý den paní doktorko, ve snaze ulehčit si dovolenou, jsem pokračovala v užívání antikoncepce EBELYA. Po dobu braní celého druhého platíčka jsem špinila, někdy více, někdy méně. Teď mám mít druhou dovolenou a opět bych měla mít menstruaci. Včera jsem vzala poslední prášek z druhého platíčka. Chtěla bych vědět, jestli mám pokračovat třetím platíčkem, nebo raději udělat sedmidenní pauzu, nerada bych opět celý měsíc špinila. Raději přežiji menstruaci. Děkuji za odpověď
  POkud to stihnete, doporučuji nyní udělat 7 denní pauzu. Pokud by Vám ale krvácení zasahovalo do dovolené, pokračujte dalším balením antikoncepce. POkud by se v prodlouženém užívání opět ukázalo slabé krvácení, užívejte 2 pilulky antikoncepce denně. V tom případě je ale nutno udělat pauzu ihned po příjezdu domů.
  23. 7. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký názor máte na antikoncepci EBELYA. Jak jsou s ní spokojené ostatní ženy? Poprvé jsem si o hormonální antikoncepci zažádala, nikdy před tím jsem žádnou neužívala a paní doktorka mi předepsala tuto. Na internetu o této antikoncepci nejsou úplně kladné recenze, tak bych chtěla vědět váš názor. Nyní jsem z toho taková rozhozená a mám strach ji začít brát. Děkuji za odpověď.
  Jedná se o standardní antikoncepční pilulku. Nemá více zdravotních komplikací než je obvykle. Pokud Vám nebude vyhovovat, tak Vám bude jistě změněna.
  21. 7. 2019
  Dobry den pane doktore, mohu se zeptat jak dlouho prezivaji spermie? Kdyz pritel nepujde do sprchy a budeme mit pohl. styk, po kolika hodinach to nevadi?
  Na vzduchu při optimálních podmínek mohou spermie přežít až 48 hodin. V pohlavních orgánech ženy dokonce i týden. Proto je vhodná hygiena po pohlavním styku.
  16. 7. 2019
  Dobrý den, mohu se zeptat po jake dobe co jsem si pilulku vzala neni zvracení ohrozujici vůči vstřebání pilulky?
  Pilulka se vstřebá za 4 hodiny po spolknutí. Potom již by neměly zažívací obtíže účinek ovlivnit.
  14. 7. 2019
  Dobrý den, beru antikoncepci Nyssiela, asi půl roku. Vždy jsem měla menstruaci při bílých tabletách, sice pokaždé jinak, ale byla. Při posledních se nedostavila, teď jsem vzala z dalšího plata 3 růžové. Beru ji vždy přesně, ale bohužel mi minulý měsíc bylo špatně a zvracela jsem (16.tabletka tuším) a neuvědomila jsem si, že se asi nestihla vstřebat. Test byl v pátek negativní (dělán jeden den po zpoždění), mohla bych být i tak těhotná?
  Test bývá pravdivý. Přesto doporučuji opakování za týden a potom za 14 dnů. Teprve potom bych byl klidný.
  14. 7. 2019
  Mohu se zeptat, když jsem zvracela/měla průjem, po jaké dobe se můžu na pilulku znovu spolehnout?
  Doporučuji 14 dnů.
  12. 7. 2019
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda vykonávání každodenní velké potřeby ohrožuje vstřebání a účinnost pilulky.
  Pokud máte stolici standardní konsistence, takj nemějte obavy. V případě ale řídké a časté stolice, může dojít k situaci, že pilulka !proletí" zažívacím traktem aniž by se vstřebala.
  11. 7. 2019
  Dobrý den, pane doktore,už několik let pravidelně užívám HA Sunya, bohužel si nejsem jistá, zda jsem užila 4. pilulku z prvního týdne,ikdyž v blistru není.Pohlavní styk proběhl za osm dní pravidelného braní s ejakulací mimo pochvu,je zde riziko selhání?Děkuji
  Pravděpodobnost početí je malá. Prostě užívejte dále, ale doporučuji pro jistotu za 14 dnů ode dne "akce" udělat těhotenský test. Ne dříve! Hezké léto.