„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  3. 1. 2019
  Dobrý den. Mam takový dotaz. Beru pravidelně antikoncepci jménem Ayreen. Beru ji přesně. Ale bohužel se mi stalo že jsem si jednou vzala prášek o 5 hodin později. Místo 12:00 až v 17:00 řekněme. Nevím co mám dělat. Můj přítel bohužel nerad přerušuje styk a bohužel vše jde do mě. Mám obavy. Jelikož žádná antikoncepce není 100%. Přemýšlím zda není ještě nějaká lepší antikoncepce pro mladou dívku nerodila jsem a v nejbližších 8 letech nechci plánovat miminko. Mám se obávat těhotenství ? A zda je něco lepší než pilulky z hlediska spolehlivosti ? Děkuji za odpověď
  3. 1. 2019
  Dobrý den. Mam takový dotaz. Beru pravidelně antikoncepci jménem Ayreen. Beru ji přesně. Ale bohužel se mi stalo že jsem si jednou vzala prášek o 5 hodin později. Místo 12:00 až v 17:00 řekněme. Nevím co mám dělat. Můj přítel bohužel nerad přerušuje styk a bohužel vše jde do mě. Mám obavy. Jelikož žádná antikoncepce není 100%. Přemýšlím zda není ještě nějaká lepší antikoncepce pro mladou dívku nerodila jsem a v nejbližších 8 letech nechci plánovat miminko. Mám se obávat těhotenství ? A zda je něco lepší než pilulky z hlediska spolehlivosti ? Děkuji za odpověď
  5 hodin zpoždění není žádný problém. POkud Vám nevyhovuje užívání pilulek, je ideální možností hormonální vaginální kroužek - ten se zaveden 1x za měsíc. Další možností je aplikace nitroděložního tělíska, ja upřednostňuji tělísko s hormonem. Poradí Vám Váš gynekolog.
  2. 1. 2019
  Dobrý den, zhruba 10 let jsem užívala antikoncepci MINISSISTON, teď jsme se s přítelem rozhodli začít pracovat na miminku. Já se ale už zhruba 8 let lečím s hypotyreózu štítné žlázy. Po celou tuto dobu jsem brala Letrox 50 - půlku každé ráno. A teď od září 2018 již beru letrox 50 - jen půlku obden. Všude čtu, že pokud má žena tento problém, měla by se nechat, zhruba měsíc před plánovaným otěhotněním, vyšetřit a udělat krevní testy a různá vyšetření, zda je v pořádku. Chci se proto zeptat, jak se v takovémto případě postupuje?Děkuji za Váš čas. Hezký den.
  Pokud jste pravidelně sledována pro štítnou žlázu, je vše v pořádku. Dokonce je v těhotenství někdy potřeba i dávku zvýšit. Korigovat funkci štítné žlázy v graviditě je důležité.
  31. 12. 2018
  Přeji Všem lidem dobré vůle a rozumného myšlení mnoho zdraví, spokojenosti, štěstí a v neposlední řadě samé přijemné zážitky při chráněném milování v roce 2019
  MUDr. Jiří Dvořák, gynekolog z Kolína a lékař, který Vám zde odpovídá
  31. 12. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci Belara 8 měsíců a včera po vzití prášku (asi 15minut) jsem zvracela, ale nic jsem nevyzvracela, jen malé množství ve velikosti asi tří slin, tudíž si nejsem jista, jestli jsem prášek vyzvracela nebo ne, 4 dny před tím jsem měla nechráněný styk. Další den jsem pokračovala normálně, jak mám. Stalo se mi to poprvé, beru prášky pravidelně od prvního dne užívání, tak prosím o radu, jestli mohu mít dál nechráněný styk a jestli nehrozí těhotenství.
  POkud se jednalo pouze o pár slin, tak pilulku jste v sobě udržela. Nemějte obavy
  27. 12. 2018
  Dobrý den, chtela jsem se zeptat pokud doslo pri brani antikoncepce ke krvaceni z pruniku zda zmizi pokud neudelam pauzu a pokud budu nadale uzivat pilulky nebo budu spinit a menstruovat cely mesic? Desi me ta predstava dekuji.
  Pokud začnete krvácet v průniku, samo to nepřejde. Dá se tomu pomoci přidáním norethisteronu, ale to doporučuji až po poradě s Vaším gynekologem. Jinak je lepší prostě udělat pausu.
  26. 12. 2018
  Dobrý den, beru antikoncepci cca 8 let, mezitím byly i přestávky! Poslední 4roky jsem brala antikoncepci Sienima, ale poslední dobou mě bolela hlava, zavodnovala! Měla jsem pak cca 8mesicu pauzu! Nechala jsem si napsat novou antikoncepci Yadine! Beru ji od letošního roku od února! Nevím jestli je to tímhle mám povr žíly na noze jenže asi po půl roce se mě udělali i na břiše a na i na čele! Na tom čele jich mám celkem dost! Mám je i na poprsí! Byla jsem i na cévní vyšetření a nic se nenašlo! Může to být zhoršení touhle antikoncepci? Můžete mi prosím poradit co stím? Zdá ji změnit? Jsem zoufalá nechci mít celé pozilovane čelo! Děkuji
  Tato antikoncepce má vliv na cévy minimální. Ale pokud došlo ke zhoršení v souvislostí s nasazením antikoncepce, mohlo by to s antikoncepcí souviset. Zjistíte to jenom tak, že prostě antikoncepci vysadíte. Asi bych Vám doporučil vhodnější nitroděložní antikoncepční hormonální tělísko. Vliv na cévy v podstatě nemá a navodí u většiny pacientek stav, kdy nemenstruují.
  25. 12. 2018
  Dobrý den, beru poprvé v životě antikoncepci Belara a kvuli dovolene jsem po uziti celeho plata neudelala 7 dni pauzu a zacla jsem uzivat druhe plato. Ale po 2 dnech od uziti druheho plata se mi dostavilo hnede spineni a hned dalsi den menstruace. Ms jsem mela vzdy pravidelnou a v den kdy se mi dostavilo krvaceni bych pri nebrani antikoncepce mela normalni menstruaci. Cim je to zpusobene? Mohu dal dobrat cele plato nebo vysadit? A jsem vubec chranena?
  Antikoncepce by účinkovat měla nadále. Jenom došlo k tzv. průnikovému krvácení. Posun menstruace totiž ne u každé uživatelky plně funguje. U Vás doporučuji nyní udělat 7 denní pausu a pokračovat s novým platíčkem. Při dalším pokusu o odsun krvácení je vhodné k antikoncepci užít norethisteron , další možnou volbou je při posunu užívat 2 pilulky antikoncepce po dobu odklonu menstruace.
  20. 12. 2018
  Dobrý den, je mi 22 let, ve 20 letech jsem si našla chlapce a od té doby mám problém za problémem. Krátce po začátku sexu. života bojuju s opakujícími si záněty močáku, neustále chodím na urologii, kde mi předepisují antibiotika, ze kterých je mi již zle. Vyzkoušela jsem už několik čajů, kapek prášku a nic, doktor mi řekl, že je potřeba, aby si tělo zvyklo a že to může trvat 3-4 roky, tak uvidíme. Užívám antikoncepci Tanielle a již delší dobu nemám na sex ani pomyšlení, je to pro mě bolest a utrpění, je mnoho druhů antikoncepce nevíte zda nějaká nebere chut na sex nebo je lepší je uplne vysadit? Mám blok nemůzu se asi dostatecne uvolnit, kdyz vim, ze pote me chytne mocak. Asi jsem pripad pro nejakeho psychiatra nebo sexuologa, jak jsem pozde začala tak jsem rychle skončila. Nevim co dělat, jsem z toho zoufalá. Děkuji moc za odpověď.
  První otázka - byl vyšetřen i Váš partner? Někdy tyto problémy způsobují i bakterie, které by neměly tyto záněty vyvolávat. Určitě bych u Vás doporučil vyšetření imunity.
  20. 12. 2018
  Dobrý den. Beru antikoncepci jménem AZALIA. Když sem si zapomněla vzít pilulku před 10 dny(8.12) a měla sem s přítelem nechráněný pohlavní styk dneska(18.12) ( udělal se do mě). V letáčku je napsané že podobu 7 dní je vhodné používat kondom když pilulku zapomenu. Jaká je šance že jsem těhotná?
  Antikoncepce by již měla opět plně účinkovat.