„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  19. 12. 2018
  Dobrý den, pan doktor mi predepsal antikoncepci Suzie. Zaskočil mě způsob užívání 24+4. Co si o této antikoncepci myslíte? Obávám se, aby mi po ní nevymizela menstruace, kterou mám již tak slabou. A jak je to s odpálením menstruace? Musím užívat celé další balení, nebo stačí jen týden a vysadit?
  Antikoncepční pilulky tohoto typu / je jich na trhu více/ menstruaci skutečně mohou tlumit, ale jsou koncipovány tak, by byl cyklus zachován. Pokud menstruaci mít nebudete, je vhodné změnit antikoncepci.
  19. 12. 2018
  Dobrý den, pred deseti dny jsem si musela vzít escapelle. Před dvěmi dny se důvod k použití escapelle opakoval. Mám si ho vzít dnes znovu? Prosím o radu
  Přestože je doporučovaná frekvence užívání této antikoncepce 2x za měsíc,v případě potřeby je nutno využít i po dvou dnech. Ale- není na čase popřemýšlet na antikoncepcí ?
  18. 12. 2018
  Dobrý den, prosím poraďte mi. Beru antikoncepci Katya a zapomela jsem si dva dny po sobě vzít pilulku beru cca v 9 večer a ty zapomenute jsem si vzala v 9 večer ale druhý den, jak je to teď s ochranou ? Děkuji moc za odpověď
  Doporučuji následujících 14 dnů na antikoncepci nespoléhat.
  16. 12. 2018
  Dobrý den, rozhodla jsem se pro vysazení antikoncepce, kterou jsem brala cca 10 let. Aktuálně je mi 27 let. Jednalo se o antikoncepci MINISISTON. Dne 20.11.2018 jsem dobrala poslední pilulku v platíčku a jiné platíčko jsem už brát nezačala. Nyní jsme se s přítelem začali bavit o miminku. Proto bych se ráda zeptala, jak dlouho po vysazení antikoncepce začít zkoušet otěhotnět? Respektive - všude se píše, že se má tělo po antikoncepci řádně očistit. Co je na tom pravdy a jak dlouhá dobu na tuto "očistu" se doporučuje? Děkuji a přeji hezký Adventní čas.
  Pilulky se zcela odbourají z organismu již za 72 hodin po užití. Takže klidně můžete otěhotnět již v prvém cyklu po doužívání antikoncepce. Důkazem rychlosti odbourávání jsou ty nešťastnice , které zapomněli pilulku a ihned nechtěně otěhotněly...
  16. 12. 2018
  Dobrý den měla bych dotaz. Předposlední tabletu tudíž 20 jsem si vzala místo 11 až ve 15:20. Tudíž o 4 a půl hidiny déle než obvykle. Důvodem byl odběr krve kde mi bylo řečeno ať moc nepiju a neberu žádné léky. Po odběrech jsem musela ještě vyčkat 2 hodiny bez léku zda by bylo třeba odběr zopakovat. Nenarušila jsem antikoncepční účinek? Vzala jsem si poslední prášek v běžnou dobu v 11 a udělala 7 denní pauzu jak mám pokračovat dále? Děkuji za odpověď.
  U standartních antikoncepcí je možné zpoždění v užití až o 12 hodin bez narušení antikoncepčního účinku. Bez obav
  13. 12. 2018
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jak dlouhou době si můžu vzít tabletu "první pomoci". Když jsem tu předešlou měla před 4 týdny
  Doporučováno je užít tuto pilulku maximálně 2x do měsíce. Já ale tvrdím, že v případě potřeby je možno i častěji. Ovšem při častější nutnosti je na zvážení, zda se nevyplatí užívání klasické antikoncepce.
  30. 11. 2018
  Zdravím, zapomněla jsem vzít 19. tabletku HA (tudíž 3. týden). V příbalovým letáku je psáno, že po dobrání tohoto platíčka mám okamžitě začít brát další, bez týdenní pauzy. V případě, že se mi toto řešení nezamlouvá a pauzu bych si dala, jak dlouho bych se musela chránit kondomem?
  Byl jsem mimo ČR, tak pokud Vám ještě stačí odpovědět dnes- KLidně pauzu učiňte, doporučuji ochranu prvních 10 dnů nového platíčka.
  25. 11. 2018
  Dobrý den. Už hodně dlouho mně zajímá, protože se věnuji mnoha druhem sportu, jestli spalovače tuků ovlivňují činnost antikoncepce( jesti znižují její účinnost). Děkuji za odpověď.
  Běžné potravinové doplńky, kam předpokládám Vaše spalovače patří, antikoncepci neovlivňují. Přesto je vhodné, aby jste naplánovala čas užití antikoncepce na jinou dobu, než užítí spalovačů. Navíc při sexu dochází k energetickému výdaji a antikoncepce Vám toto umožní v plné míře.
  20. 11. 2018
  Dobry den.muzete mi doporucit nehormonalni antikoncepci(telisko ne)?je spolehlivy pharmatex(gel nebo globule co je lepsi)?Dekuji Vam za odpoved.hezky den preji.
  Rozdíl je v rychlosti nástupu účinku : gel účinkuje v podstatě ihned, čípky potřebují cca 15 minut. Takže aplikační forma je na Vás . Obě formy účinkují stejně, něco přes 90%. Není to tak špatné, ale statisticky je to 20x méně účinné než hormonální antikoncepce. Důležité je ale aplikovat tuto antikoncepci PŘED stykem. Zavedení po již proběhlém styku je na bačkoru.
  19. 11. 2018
  dobry den.uzivam ha natalya nekolik let.pred ca 1,5rokem jsem byla na gyn.operaci-konizaci (spineni,krvaceni) i mimo ms.pooperaci vse bylo v poradku az doted.stav se opakuje.mohlo by to byt ha?jaka ha by byla pro me vhodna?Dekuji za odpoved.pekny den preji.v
  Pokud nemáte problémy s touto antikoncepcí, není potřeba ji měnit,je nutno pouze docházet na pravidelné kontroly na gynekologii. Po konisaci je vhodné podstoupit očkování proti HPV, pokud jste již nebyla očkována. Pokud ale krvácíte, je vhodná změna pilulek na jinou antikoncepci - to Vám ale musí doporučit Váš lékař.