„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  18. 6. 2019
  Dobrý den, může účinek antikoncepce narušit Spirulina? Předem děkuji za odpověď
  Neovlivňuje, ale je vhodné , když máte s užitím antikoncepce alespoň 2 hodiny
  18. 6. 2019
  Mám nepravidelnou menstruaci. Dá se s tím něco dělat? Děkuji
  Předpokládám, že se ptá slečna ve věku do 40. let. V tom případě je nutné gynekologické vyšetření. Pokud neplánujete otěhotnět tak je vhodnou léčbou nasazení hormonální antikoncepce. Dokonce tato léčba usnadní budoucí chtěné otěhotnění.
  11. 6. 2019
  Může mít nitroděložní tělísko i holka která nerodila?
  Moderní nitroděložní tělíska se mohou zavádět i ženám, které nerodily. Máma dokonce nitroděložní tělíska s hormonem, která můžeme doporučit i ženám s poruchou krevní srážlivosti. Výhodou těchto tělísek je minimální krvácení či úplně vymizení menstruace, žena nemusí mít strach ze zapomenutí pilulky a návratnost k plodnosti je téměř okamžitá.
  29. 5. 2019
  Jak mohu získat pilulku "po" a jaká jsou rizika při užití této pilulky?
  Výdej poskoitální pilulky / také pilulky "Po", nebo "pohotovostní antikoncepce"/ není omezen věkem ani pohlavím kupujícího, není třeba vyplňovat žádné dotazníky, ani požadovat doklad totožnosti. Pouze v případě podezření věku < 15 let má lékárník právo žádat OP, ale ne povinnost. Užití pilulky nemá žádnou kontraindikaci, mohou ji užít i pacientky s poruchou krevní srážlivosti.
  27. 5. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, HAK Ebelya užívám každý den na minutu přesně, avšak 15.den jsem tabletu neužila a užila ji až 16.den (o 20 hodin později) s tím, že hned v běžný čas užiju i tabletku na 16. den a budu normálně pokračovat v užívání. Jen se chci zeptat, pokud nechci pokračovat v brání druhého blistru bez 7denní pauzy, Jak se píše v letácích a po dojezení všech 21 tablet z prvního blistra pauzu udělám jako běžně, bude to moc velký problém? Děkuji za odpověď.
  Již asi odpovězeno. Hezký den.
  27. 5. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, HAK užívám každý den na minutu přesně, avšak 15.den jsem tabletu neužila a užila ji až 16.den (o 20 hodin později) s tím, že hned v běžný čas užiju i tabletku na 16. den a budu normálně pokračovat v užívání. Jen se chci zeptat, pokud nechci pokračovat v brání druhého blistru bez 7denní pauzy, Jak se píše v letácích a po dojezení všech 21 tablet z prvního blistra pauzu udělám jako běžně, bude to moc velký problém? Děkuji za odpověď.
  V dalším cyklu bude antikoncepce plně účinkovat. KLidně tak učiňte, zůstane Vám zachovalý cyklus.
  23. 5. 2019
  Dobrý den, šest let používám antikoncepci a už delší dobu přemýšlím o jejím vysazení. Četla jsem mnoho článků o tom, že je možné užívat i nehormonální antikoncepci. Zajímalo by mě, konkrétně které produkty a pomůcky dokáží zaručit skoro stejnou ochranu jako antikoncepce. Děkuji za odpověď
  Suverénně nejúčinnější antikoncepční metodou je hormonální antikoncepce , aplikovaná v různých formách. Z nehormonálních metod jí může konkurovat nitroděložní nehormonální tělísko. S odstupem se dá o účinné a přitom nehormonální antikoncepci hovořit o antikoncepčních poševních pilulkách či antikoncepčním poševním krému,, které je ale nutno aplikovat před akcí. Jejich účinnost dosahuje až 96%. Statisticky je to přesto 20 x nižší účinek, než antikoncepce hormonální.
  21. 5. 2019
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda něčemu vadí slabá menstruace. Při užívání antikoncepce Suzia mám pouze tři až čtyři dny spíše špinění. Menstruaci jsem mívala i před tím slabší, ale teď je to ještě slabší. Za měsíc bych ji chtěla vysadit a pokoušet se o miminko. Děkuji za odpověď.
  Nižší intenzita krvácení při antikoncepci je pozitivum. Po vysazení HA můžete klidně otěhotnět již v prvém měsíci bez obav, že bude ovlivněn plod.
  21. 5. 2019
  Dobrý den, užívám HA Sunyu,chtěla jsem se zeptat, zda algifen nebo cholagol snižují účinek HA?Ejakulace proběhla mimo pochvu?Mám se i tak obávat?děkuji
  Tento lék antikoncepci neovlivňuje, bez obav. KLidně využívejte účinku antikoncepce.
  21. 5. 2019
  Chci se snažit o mininko. Jak dlouho musím vysadit antikoncepci?
  Po vysazení antikoncepce není potřeba žádné "očistné" období. Pokud otěhotníte již v prvém cyklu po vysazení, nemá dosud užívající antikoncepce zcela žádný vliv na plod. Ne vždy se ale takto brzo podaří otěhotnět.