„V zájmu ochrany Vašeho soukromí bychom Vás rádi upozornili, abyste se při pokládání svého dotazu vyvaroval/a uvádění takových informací, které by Vás mohly jakkoli přímo či nepřímo identifikovat. Na Váš dotaz v poradně rádi odpovíme, aniž bychom potřebovali znát jakékoli Vaše osobní údaje. Věříme, že v naší poradně můžete chránit své zdraví i soukromí současně.“
  10. 5. 2019
  Je šance, že zastavím špinění ascorutinem ?? Děkuji
  Musíte užít 3x denně 2 pilulky. POkud se krvácení nezastaví do dvou dnů, doporučuji návštěvu gynekologie.
  10. 5. 2019
  Dobrý den, nasadila jsem si přes rok prošlou antikoncepci. Brala ji dva týdny a pak už normálně "dobrou" na předpis od doktorky. Je antikoncepce účinná?
  Tomu bych nevěřil. Spoléhejte se na antikoncepci až v dalším cyklu. Co Vás vůbec napadlo užít prošlý lék ? Mohla jste si způsobit velké zdravotní obtíže!
  10. 5. 2019
  Dobrý den, začala jsem zase asi po pěti letech užívat antikoncepci - Belara. Nasadila jsem první den, kdy přišlo špinění. Úplně normální menstruace se nedostavila, pouze to špinění. Někdy slabší, jindy silnější. Akorát, že trvalo asi 17 dní při braní antikoncepce. Poté jsem měla konečně klid, takže jsem se rozhodla pokračovat hned druhým platíčkem. Dnes se ovšem zase objevilo špinění, možná začínající menstruace? Včera jsem vzala teprve druhou tabletku z druhého plata antikoncepce. Co teď? Přejde to špinění nebo zase bude trvat tak dlouho? Lze ho nejak zastavit? Nebo mám prostě udělat sedmi denní pauzu a pak zase pokračovat v užívání antikoncepce? A co když se zase objeví to špinění? Mockrát děkuji za odpověď.
  Asi 30% prvouživatelek v prvém cyklu užívání má problémy se špiněním. To by ale v dalším cyklu mělo ustat. POkud se špinění objeví i v dalším cyklu, bylo by vhodné navštívit gynekologii.
  8. 5. 2019
  Dobrý den, už rok užívám antikoncepci Belara, teď mi však byly předepsány prášky Zinnat na infekci močových cest. V příbalovém letáku se píše, že prášky mohou snižovat účinnost antikoncepce, proto se chci zeptat, kdy po dobrání prášků Zinnat začne antikoncepce plně fungovat? Zinnat mám na 10 dni.
  Tytom antibiotika by mohly účinek antikoncepce ovlivnit. Doporučuji po dobu užívání dodržet celibát.
  5. 5. 2019
  Snižuje Ascorutin účinek antikoncepce?
  Nesnižuje, bez obav.
  5. 5. 2019
  Dobrý den, jaká je pravděpodobnost otehotneni při použití kondomu plus cipku pharmatexu? Může se to rovnat HAK? Dekuji za odpověď a přeji hezký den.
  V této kombinaci je to velmi spolehlivé. Přesto je HAK o něco lepší.
  5. 5. 2019
  Zapomněla jsem si vzít 18. prášek z 21. Podle příbalového letáku mám v plánu hned začít s pauzou. Sníží se nějak výrazně účinnost kvůli vynechání jednoho prášku v třetím týdnu? Pokud ano, jak dlouho je nutné se dále chránit například kondomem? Děkuji za odpověď.
  Ve třetím týdnu je riziko selhání malé.
  5. 5. 2019
  Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné, aby byl kondom nepoškozený a přece v něm byla mensi dirka, kudy by došlo k úniku spermatu? Diky.
  Všechny kondomy jsou ve výrobě kontrolovány. POkud nepoužijete kondom s porušeným obalem, nemělo by se nic. stát.
  4. 5. 2019
  Dobrý den, beru antikoncepci yasminelle. Chtěla bych Beat kapky ostropestřec na očistu ale slyšela jsem že ostropestřec snižuje účinek antikoncepce? Jak to prosím Teda je? Dekuji
  V běžných dávkách k ovlivnění nedochází. Pro jistotu mějte mezi užitím antikoncepce a kapek alespoň 4 hodiny.
  30. 4. 2019
  Dobrý den.ma vliv užívání ha a mastodynu??? - popřípadě co užívat místo toho? Děkuji za odpověď. Hezký večer.
  Může se Vám pomocí antikoncepce ulevit.